Dog.bg Форуми : Искам да си взема бордър коли

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам да си взема бордър коли Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 11 June 2012 - 08:53 PM

Е, че как няма да е наред всичко.. :ab_041: Клуб щом има значи работата е на 6. :flagbg: до вчера майката от борса, днес елитна и си има клуб. С големи буквички призоваваше да не купуваме от борсата и как са те излъгали, сега всичко е наред. Браво! :ba_025:

#22 Потребителят е офлайн   Arolski9111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 17-June 11
  • Gender:Male
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 11 June 2012 - 09:43 PM

Благодаря на всички за хубавите пожелания и ще пускам редовно снимки, за да можете да следите тяхното развитие :ba_025:
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2012 - 11:42 PM

Асене, Асене ..... :tb_195:

Показване на мнениетоira67, в 11 June 2012 - 07:14 PM, написа:

Показване на мнениетоГеорги Симеонов, в 11 June 2012 - 05:51 PM, написа:

Когато прочета думичката елитни и ми се повръща, незнам защо. Те вчера са се родили, днес вече са елитни! :zz_020:

Като ти се повръща ,пийни церукал ,може би и от злоба ти помогне и от повръщане. :db_046:

Ира, може ли поне в тази тема да не адвокатствате. Разбрахме, че сте онлайн кучешката дула, но айде спрете се. "Елитните" кучетата не се навират в очите, ако ме разбирате какво искам да кажа. И Георги Симеонов говори съвсем истината - и за елитните новородени и за пошлушковците в БРФК. Поне тук замълчете.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#24 Потребителят е офлайн   terious Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 01-April 11
  • Gender:Male
  • Interests:Border Collie, Sheepherding, Agility

Публикувано: 12 June 2012 - 06:59 AM

Асене, избягвай "елитни" защото звучи като обява на магазин/борса :ba_025:

За Прити(майката): има родословие, издадено от МЕОЕ (унгарският кеннел клуб), участвала е в няколко изложби и е CH на България, GrandCH на България и Балкански шапион. Отговаря на изискванията на FCI и БРФК + съответното одобрение от БРФК за разплод.

Кас(бащата): в родословието, също от МЕОЕ, ще видите няколко шампиона от шоу линии от Австрия, Германия и Унгария. Той е: CH на България, GrandCH на България, Балкански шапион, CHJ и CH на Румъния. Този уикенд ще видим представянето ни в Сърбия как ще е и очаквам и за него CH на Сърбия.

Относно CACIB, CAC, BOB, EXC... може да ги видите от сайта на развъдника :ba_025:

По-късно ще кача родословията :rc_036:
User's Signature

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wild Speed Angels - FCI Registered Border Collie Kennel
http://www.wildspeedangels.com/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience" - Mark Twain

#25 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 June 2012 - 08:03 AM

Да са живи и здрави кученцата.
Мод, не е ли редно тази тема от Новини да мигрира на отреденото й място - в преставяне на кучила?
Упс, то в да пазим и развиваме имало вече, но пак не където трябва.
Що па да не сложим и в още 5-6 раздела същото нещо ...

#26 Потребителят е офлайн   terious Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 01-April 11
  • Gender:Male
  • Interests:Border Collie, Sheepherding, Agility

Публикувано: 12 June 2012 - 12:37 PM

Показване на мнениетоmil_, в 12 June 2012 - 08:03 AM, написа:

Да са живи и здрави кученцата.
Мод, не е ли редно тази тема от Новини да мигрира на отреденото й място - в преставяне на кучила?
Упс, то в да пазим и развиваме имало вече, но пак не където трябва.
Що па да не сложим и в още 5-6 раздела същото нещо ...


Ми да кажем че е отговор на питането на човека :wb_052:

А ето и обещаните родословия:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wild Speed Angels - FCI Registered Border Collie Kennel
http://www.wildspeedangels.com/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience" - Mark Twain

#27 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 12 June 2012 - 12:40 PM

Показване на мнениетоterious, в 12 June 2012 - 12:37 PM, написа:

Ми да кажем че е отговор на питането на човека :wb_052:

Да, ама не. :ea_103:

#28 Потребителят е офлайн   Arolski9111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 17-June 11
  • Gender:Male
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 14 June 2012 - 09:56 PM

Съжелявам, грешка на езика - кутретата са от елитни родители и имат предпоставки да станат Елитни ! :ba_025:
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   terious Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 01-April 11
  • Gender:Male
  • Interests:Border Collie, Sheepherding, Agility

Публикувано: 14 August 2012 - 02:48 PM

Поради зачестилите запитвания, които получавам, трябва да направя едно важно уточнение. Кучилото на Клуб Бордър Коли НЕ Е кучило на развъдник WSA!!! Който се интересува от кутрета е редно да се обръща директно към Аролски. Развъдника предостави мъжко куче и нашите взаимоотношения приключиха ОКОНЧАТЕЛНО след като беше заплатена съответната такса за заплождане! :beer:
User's Signature

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wild Speed Angels - FCI Registered Border Collie Kennel
http://www.wildspeedangels.com/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience" - Mark Twain

#30 Потребителят е офлайн   r.andreev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-September 12

Публикувано: 25 September 2012 - 03:27 PM

Показване на мнениетоboris1980, в 08 June 2012 - 01:13 PM, написа:

Здравейте можете ли да ми препоръчате развъдник или човек от който да си взема бордър коли. И задължително да си е бордър коли да не е някой мелес.

Ако ми се разгони някоя от кучките сигурно ще я пусна защото имам още няколко поръчки
ето едната Прикачена снимка
това е вторатаПрикачена снимка
и двете работят с овце

#31 Потребителят е офлайн   r.andreev Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-September 12

Публикувано: 25 September 2012 - 03:42 PM

Показване на мнениетоГеорги Симеонов, в 11 June 2012 - 05:51 PM, написа:

Когато прочета думичката елитни и ми се повръща, незнам защо. Те вчера са се родили, днес вече са елитни! :zz_020:

Мойте кучета нямат родословие, въпреки че тръгват от института в Троян, но според мен не е важно имат ли родословие, а могат ли да работят със стадото за което са предназначени. Мойте работят със стадото. Имам приятели чиито кучета също работят перфектно със стадото. Каква е файдата ако кучето има всякакви документи и родословия пък не знае от каде да подходи на стадото. Тази порода не е изложбена, кучетата обичат да работят със стадото повече от всичко на света и се чустват най-конфортно със стадото. Да мъкнеш тези кучета по екстериорни изложби е унизително за тях.Прикачена снимка

#32 Потребителят е офлайн   terious Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 01-April 11
  • Gender:Male
  • Interests:Border Collie, Sheepherding, Agility

Публикувано: 25 September 2012 - 03:58 PM

Показване на мнениетоr.andreev, в 25 September 2012 - 03:42 PM, написа:

Показване на мнениетоГеорги Симеонов, в 11 June 2012 - 05:51 PM, написа:

Когато прочета думичката елитни и ми се повръща, незнам защо. Те вчера са се родили, днес вече са елитни! :zz_020:

Мойте кучета нямат родословие, въпреки че тръгват от института в Троян, но според мен не е важно имат ли родословие, а могат ли да работят със стадото за което са предназначени. Мойте работят със стадото. Имам приятели чиито кучета също работят перфектно със стадото. Каква е файдата ако кучето има всякакви документи и родословия пък не знае от каде да подходи на стадото. Тази порода не е изложбена, кучетата обичат да работят със стадото повече от всичко на света и се чустват най-конфортно със стадото. Да мъкнеш тези кучета по екстериорни изложби е унизително за тях.Прикачен файл Picture 0161.jpg

Тук няма как да не коментриам и да се съглася 50/50.
Родословието не гарантира, че това куче ще е перфектен овчар, както и такова родено от работещи родители. Родословието гарантира:
- произхода - дали кучето произхожда от известни линии, където работните качества може да се проследят в поколенията. Ясно е че куче от родители, без ясно родословие не може да се твърди че са равностойно или по-добро от такова чието родители са доказали се на международни състезания по работа с овце.
- липса на генетични заболявания: гарантира се че кучето не е резултат от близкородствено заплождане, което е често срещано при нелицензирано развъждане. Гаранциите се удостоверяват с изследвания на родителите и на самото кучило. До днес не съм видял подобно нещо да се предлага от нелицензирани развъдчици.
Покриването на изискванията за лицензирано развъждане от съвестни развъдчици и сложен процес, изискващ не малко инвестиции. За пример ще ви дам че 3 от основните генетични тестове за Бордер Коли в пакетна цена излизат около 300Евро. Няма как да осигуриш такива тестове + коректно отглеждане + родители от добри линии + трениране за работа + ... и да "произведеш" кутрета за по 200Евро.
User's Signature

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wild Speed Angels - FCI Registered Border Collie Kennel
http://www.wildspeedangels.com/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience" - Mark Twain

#33 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 26 September 2012 - 02:28 PM

Показване на мнениетоr.andreev, в 25 September 2012 - 03:42 PM, написа:

Показване на мнениетоГеорги Симеонов, в 11 June 2012 - 05:51 PM, написа:

Когато прочета думичката елитни и ми се повръща, незнам защо. Те вчера са се родили, днес вече са елитни! :zz_020:

Мойте кучета нямат родословие, въпреки че тръгват от института в Троян, но според мен не е важно имат ли родословие, а могат ли да работят със стадото за което са предназначени. Мойте работят със стадото. Имам приятели чиито кучета също работят перфектно със стадото. Каква е файдата ако кучето има всякакви документи и родословия пък не знае от каде да подходи на стадото. Тази порода не е изложбена, кучетата обичат да работят със стадото повече от всичко на света и се чустват най-конфортно със стадото. Да мъкнеш тези кучета по екстериорни изложби е унизително за тях.Прикачен файл Picture 0161.jpg

г-н Андреев,
във форума има хора интересуващи се от историята на породата у нас.Стига да я имате,може ли да дадете информация,както и да разкажете от кои родители произхождат кучетата Ви?И колкото по-назад,толкова по-добре.Ако имате и снимков материал...Всичко,което смятате че трябва да се знае.

А иначе, Terious е прав!
Благодаря предварително.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#34 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 26 September 2012 - 02:34 PM

Показване на мнениетоr.andreev, в 25 September 2012 - 03:42 PM, написа:

Показване на мнениетоГеорги Симеонов, в 11 June 2012 - 05:51 PM, написа:

Когато прочета думичката елитни и ми се повръща, незнам защо. Те вчера са се родили, днес вече са елитни! :zz_020:

Мойте кучета нямат родословие, въпреки че тръгват от института в Троян, но според мен не е важно имат ли родословие, а могат ли да работят със стадото за което са предназначени. Мойте работят със стадото. Имам приятели чиито кучета също работят перфектно със стадото. Каква е файдата ако кучето има всякакви документи и родословия пък не знае от каде да подходи на стадото. Тази порода не е изложбена, кучетата обичат да работят със стадото повече от всичко на света и се чустват най-конфортно със стадото. Да мъкнеш тези кучета по екстериорни изложби е унизително за тях.Прикачен файл Picture 0161.jpg

г-н Андреев,
във форума има хора интересуващи се от историята на породата у нас.Стига да я имате,може ли да дадете информация,както и да разкажете от кои родители произхождат кучетата Ви?И колкото по-назад,толкова по-добре.Ако имате и снимков материал...Всичко,което смятате че трябва да се знае.

А иначе, Terious е прав!
Благодаря предварително.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни