Dog.bg Форуми : 2 малки кутрета,заслужаващи шанс

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 малки кутрета,заслужаващи шанс

#1 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 21 July 2012 - 07:50 PM

Вчера,когато слязох да занеса вода на предблоковите кучета,заварих 2 малки бебока.Аз не мога да се грижа за тях по независещи от мен обстоятелства (под 18 съм,живея с майка ми и роднини).Храня ги,давам вода,вече ги обезпаразитих външно и вътрешно.Не могат да останат пред блока по толкова много причини - децата ги тормозят,има други бездомни,хората не искат толкова много на едно място и т.н и т.н.

Ако има място в Богров би било прекрасно,но дори да има,те нямат ваксинки(те не са проблема,мога да ги поема).Проблема е,че нямам на идея на колко са,нито основни неща - какви точно ваксини,само две ли са,като пари за какви точно говорим.Ако можете да помогнете ще се радвам и също така ако можете да ме ориентирате за възрастта,защото ако вие смятате,че имат 2 месеца,мога да повикам ветеринар или да намеря транспорт.И аз все още не знам.

Та накратко: поне 2кг парчето :ab_041: ,избистрени очи,ходят и тичат без проблем,ориентират се по шумове,могат да ядат накиснати гранулки,както и салам,и хлебче,не пишкат както бебета съвсем на няколко минутки,възглавничките им са още меки (ако има значение).

И това е общо взето.Ще съм благодарна на всяка помощ и мнение!

#2 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 02 August 2012 - 06:08 PM

Твърдо реших да събера пари за ваксини.Отново транспорта е големия проблем,но поне за първата ще намеря,пък за втората ще му мислим.Горе долу сметнах от ценоразписа на някои клиники,че ще са около 120-130.Може и да греша поправете ме.
Утре ще ги снимам,за да имат по-голям шанс все пак.

Не съм сигурна обаче кръвен тест трябва ли да се направи преди ваксината,за да се види здраво ли е.Много ще бъда благодарна на всякакви съвети и някакви идеи,и евентуално някакви предложения за осиновители(знам,че предлагането е повече от търсенето така да се каже,но все пак).

И ако може някои сайтове за обяви аз знам само за бездом.инфо

#3 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 03 August 2012 - 09:49 PM

Ето едни първоначални снимчици,нищо особено,нащракани набързо,но този уикенд се заемам(прочетох темата за снимките и мисля,че ще се справя прилично).Тези са с телефон,другите ще ги направя с цифров,за да мога след време да започвам с обявите.

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Сега малко инфо,което предварително казвам,че е базирано на предишното изхвърлено кучило от същите родители(99% съм сигурна в това).Ще бъдат едри кучета от рода на 25-30 кг,сравнително добри пазачи,но и добри с деца.Големина горе-долу на лабрадор,но не с такава масивна глава.Доста игриви,но податливи на обучение(послушание).С две думи добри кучета,които в никакъв случай не са агресивни.
Съдя по кучета израснали на улицата,а тези ако намерят дом и са обгрижвани и обичани,сигурно ще са и по-добра ''версия'' така да се каже.


Едно женско и едно мъжко.

#4 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 August 2012 - 10:07 PM

Не съм кучкарка, но доколкото знам някои общи положения, преди първата ваксина трябва да са качествено обезпаразитени вътрешно (3 пъти през 10-ина дена ако са имали паразити) и външно, защото ваксина се слага само на напълно здрав организъм. Не са нужни кръвни тестове. Кученцата са прекалено малки за да имат дирофилариоза примерно. Дано все пак да се включат с мнение и хора с повече опит и знания от мен. Успех на кученцата! Дано да имат късмет и да намерят домове.

#5 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 03 August 2012 - 11:08 PM

Преди около 14 дни са обезпаразитени,но паразити в изпражненията на съм видяла.Аз доколкото знам ако имат на 14 дни се дава хапче,но по запознатите трябва да кажат.Иначе мерси за отговора,занм,че повечето са заети,и е хубаво да знам,че не пиша само за себе си.

#6 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 04 August 2012 - 08:38 AM

Не е лошо да повторите на 14--я ден обезпаразитяването (по възможност на гладно), защото кученцата са улични и все пак може и да не сте забелязали изкараните паразити.
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#7 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 04 August 2012 - 12:01 PM

Ами да сметнах ги тези 14 дни и утре ще дам хапче,както и смятам да направя снимки.

Решила съм през делничните дни да ги качвам в апартамента докато сме сами,а вечерта за съжаление пак навън.Така ми се иска да останат докато им се намери дом и изобщо докато се направят ваксините,но за съжаление такива изгледи няма.Нищо,не губя надежда.

#8 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 05 August 2012 - 08:37 PM

Днес успях да прекарам доста време с кученцата,с госпожицата повече,защото нейното непослушно братче допоследно го нямаше.

И така ето какво научих,както и няколко снимки.

Прикачена снимка

Прикачена снимка Прикачена снимка

Това е Чери(или поне кодовото ѝ име).Почти през цялото време спа,сами докато я къпех и докато ядеше беше будна.Много кротичка,послушна и изобщо гласа не ѝ се чу.Засега тя е по едрата и не е претенциозна откъм храна,обича и пастетче и гранулки,готвено,изобщо няма проблем в това отношение.Нейното внимание по-бързо се привлича и е голяма скица като си реши нещо.Единственото,което не ми хареса е,че има диария(не е сериозна,но със сигурност консистенцията не е правилна),майка ми ще и даде ориз с гранулки или нещо подобно,защото мен нщма да ме има за 1-2,за не исках днес да ѝ товаря стомахчето,защото преди това хапна стабилно.Дано да се орпави бързо.
Тя има гъста,дълга козинка,с кафеви лапички и бяла гушка,с най-красивите шоколадови очички.

Прикачена снимка Прикачена снимка

Прикачена снимка

А този младеж е с кодово име Топчо.С него бях за доста по-кратко,но все пак си пролича какъв е бебешор.Той е душица,преди няколко дни ми се наложи да го нося на ръце за 20мин и гласа не му се чу.Той обаче винаги си търси компания(независимо човешка или не) и знае,че скимтенето понякога върши работа.С неговото къпане беше по-лесно,не мръдна от легенчето.Той е по-придирчив към храната,повече си пада по гранули и саламчета отколкото към други неща.Той като цяло е по дребен,въпреки че е мъжа на семейството,но лапите му са по-големи от тези на сестра му.Има кафяви очички и бели лапички и гушка,по рядка и къса му е козинката.И той е голям сладур,но определено обича да си има компания.

Е описанието им беше доста дългичко,едва ли някой ще го прочете изцяло :ab_041: ,но аз да си напиша.Ще ги наблеждам как са и евентуално в петък ще им е първата ваксинка,но само ако са здрави.

#9 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 August 2012 - 09:57 AM

Задължително поне 3 пъти през 10 дни обезпаразитяване - глистите са издържливи гадове и това, че не сте видели нищо след първото нищо не значи. Моите подопечени минават задължително поне 4 обезпаразитявания през 10 дни - имам случай, в който след 4то (профилактично) обезпаразитяване изкара такива огромни гадове, че чак свят ми се зави!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 08 August 2012 - 08:20 PM

Утре ще им бъде второто,живи и здрави, обаче не знам как ще се оправям.Въобще несъобразих,че ще се наложи вътрешното да е на по-често,за да има ефект.Проблемът е,че единственият,който е готов да ме закара може до 15,след това започва работа и нещата въобще не са лесни,защото работи до късно.Въпреки всичко живи и здрави,всичко да е наред след 1вата ваксинка пускам обяви и дано да има интерес,защото в Богров е просто пълно,а тези мъници не ги виждам на улицата.

Всички знаем,че хората не си падат по големи,страшно изглеждащи кучета,камо ли 3(2 малки и едно голямо),така че стискайте палци да стане работата,но най-вече да са здравички. :ab_041:

#11 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 14 August 2012 - 08:03 PM

Бебетата вече са обезпаразитени за 2ри път,скоро и трети.Растат,щуреят - като всички бебета.Вече женското очевидно се очертава като по дундаво и едро :ab_041: .Имаме малко проблеми с храненето понеже са доста кучета и е трудно да ги удържиш,за да могат малките да се наядат.

Използвам поста,за да го ударя на малко изповеди,така че на който не му се четат мойте брътвежи да не чете :smile: .
Хората ме разочароват все повече и повече,не света като цяло,просто егоистичните,себични,гадни и противни хора.До сега всички показаха,че и малките не са желани.Разбирам да не искат големите,но с какво пречат малки бебета,ще те олигавят до смърт или какво.
Редовния номер - свалям вода в изрязано шише)които вече са оскъдни) и след 1-2 дни ги няма.Намирам ги прогорени от цигари или чисто и просто захвърлени в кофата,търсе смисъл,за какво ти е импровизиран пепелник когато си на улицата.Значи,за да не тръскаш на земята обричаш(защото е точно обричане) живо същество на жажда.Големите има откъде да си намират(наблизо има нещо като поточе,дори в жегите),но малките няма как да стигат до там.
Редовния номер е някакви ''хора'' да ми казват къде да храня кучетата,не пред блока,не зад блока,не тук,не там,а къде по дяволите питам аз.Наред с всичко останало.Не мога да се боря с такова отношение,такива хора ми убиват настроението и желанието въобще да изляза от дома си.

Имам нужда от малко информация и ще съм много благодарна ако някой може да сподели.Знам,че нерядко от Сеславци(и Богров) заминават кучета за Германия(и други),само отраснали животни ли взимат или и по-малки и според вас има ли някакъв шанс да ги вземат(след направени ваксини и тестове)?За сега това ми хрумва като идея.

Другия въпрос - знам за новия приют,който се строи и се чудя (и за малките и за големите) дали няма да им е по-добре там.Знам,че гледам някъде напред в бъдещето,но като се отчете факта,че тук не са желани,сериозно се чудя дали там няма да са по-добре.Та реално въпросът е знаете ли нещо за това ново начинание,което са предприели?

#12 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 19 August 2012 - 08:08 PM

Нямаше ме 2 дни и чак сега видях малките сладури.Сипах вода,храна.Дано докато ме е нямало някой да им е давал.Скоро заминавам пак.Преди това яак ще дам хапчета на мъниците,този път ще има кой да им сипва и вода,и храна.Но ето как стоят нещата.

Това е апел към някой потребител,кой точно не съм сигурна.Получих ЛС и доколкото разбрах някой може дами съдейства да взема ваксините за малките на едро,както и чипове.Ако някой знае за кой става въпрос моля ви дайте малко инфо.Не разпологам с много финанси,но накратко ето какво реших : След ваксинациите ще пусна обяви,пък да видим.Скептично настроена съм,та направо на въпроса.Ще опитам да се свържа с някой (имам нещо на впредвид) и евентуално ако бебета се харесат в Германия - да заминават.Единствената дупка в плана е паричната страна на нещата.От това,което знам,а именно на куче около 80 евро нямам никакъв шанс да събера парите в скоро време,а още по-малко на време,а съм на мнение,че колкото по-бързо намерят дом,толкова по-добре.За тях тук не е сигурно.

Та ако някой може да помогне с нещо да пише.Ще съм много благодарна.Знам,че тези,които са склонни на помогнат вече го правят,но без ваша помощ съм за никъде :)

#13 Потребителят е офлайн   Loveanimal Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-August 12

Публикувано: 19 August 2012 - 10:28 PM

Еми аз да ти кажа,най-добре или вие да ги задържите,или да потърсите дом.В Богров е претъпкано с кучета,а и едвам се справят там.Има много места,поствай в страниците за животни в фейса+снимки и могат да бъдат харесани.

#14 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 25 August 2012 - 09:03 PM

Да,ясно ми е,че за Богров няма надежда,просто е много пълно,особено загражденията на бебетата.Нямаше ме само 6 дни,а бебоците толкова са пораснали.

Отново приканвам ако някой може да ми каже как точно става работата с купуването на ваксини на едро(от складове предполагам) и кой може да ми съдейства.Скоро на кученцата нови снимки и живи и здрави след първата ваксини ще им пускам обяви.Много ми се иска да заминат към чужбинско :ab_041: , но това за сега са само мечти поради финансови причини.

Loveanimal ,би ми се искало да ги задържа,но няма как.Живеем в апартамент,трудно се оправяме финансово,въпреки че както се казва още без храна не сме останали.

При едно евентуално заминаване(ако тук не се получи нищо) бих се радвала на помощ,защото в най-добрия случай само половината пари мога да осигуря.

#15 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 28 August 2012 - 06:38 PM

Пиша с най-тъжната новина.Пиша с половин сърце.Днес се прибрах и разбрах,че и двете кучета са били отровени,а след това изхвърлени в кофите.
Още днес към 3 часа,когато излизах едното не изглеждаше много добре и бях решила утре цял ден вкъщи за наблюдение.Закъсняла съм.Не съм и предполагала,че някой тук е способен на нещо такова.
Не знам кой е по виновен - тези,които ги изхвърлиха,аз,че не ги прибрах,или тези,които ги отровиха.Предполагам вината е по равно.Единствената хубава новина е,че на другите за сега м няма нищо.Едното малко се беше омърлушило още към следователно това се е случило преди това.Смятам,че все за 5-6 часа и на другите щеше да им има нещо.За всеки случай дадох малко кисело мляко(така съм чувала),а утре рано ще отида до аптеката,която вече отдавна е затворена(хората на село ще знаят).Ще им купя въглен.Някой ако има идея как се пие да сподели.Това,което ми дава надежда,че големите едва ли са отровени е,че още скачат като луди по мен,пък и хапват(а малкото не желаеше).
Вчера малкото не беше добре и днес като го видях просто си мислех,че изглежда зле,защото големите не му дават да папкат или че децата го тормозят.Сега знам.. а не искам.

Мъничета отидохте си по един от най-лошите начини,много съжалявам,че така и не помогнах.Единственото хубаво е,че вече няма да се мъчите.Дано сте на по-добро място и нека Господ накаже всички виновни.С какво пропречихте и аз не знам,нито лаехте,нито хапехте.Дано поне на мен простите заради глупоста ми да вярвам,че никой не би причинил нещо такова на такива мъничета.Почивайте в мир!

#16 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 28 August 2012 - 07:34 PM

Може да не са отровени, а да са имали парво. Тя много бързо събаря бебетата. Както и да е, краят е един и същ. Тичайте на воля, малки душички! А ти направи всичко както трябва, просто не са имали късмет, а то единици имат в тази държава. Подобни развръзки са нашето ежедневие за съжаление.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 August 2012 - 07:45 PM

greyli, много съжалявам.. :dh_188:

#18 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 28 August 2012 - 08:55 PM

dikari всичко е възможно.Мен ме нямаше известно време,а майка ми ги виждаше за по 10 минути вечер.Всичко е възможно или поне искам да вярвам,защото ако приема факта,че са били отровени,това значи да приема факта,че живея около психопати.


Чудя се дали ако не бях заминала,щях да видя и да ги заведа на доктор...

Благодаря за съчувствието!
Знам,че за някои тук това е ежедневие,поради факта,че се грижите за много животинки.Не знам как се справяте.Знам само,че от сега нататък започвам малко по малко да събирам пари за животните от този форум.Нямам карта или нещо подобно,но ще намеря начин дори с малка сума да помогна.Господ да ви помага,за да спасявате многото бедни душици по улиците,аз не успях.

#19 Потребителят е офлайн   izidra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 30-April 08
  • Skype:

Публикувано: 29 August 2012 - 01:19 PM

Показване на мнениетоgreyli, в 28 August 2012 - 04:38 PM, написа:

Пиша с най-тъжната новина.Пиша с половин сърце.Днес се прибрах и разбрах,че и двете кучета са били отровени,а след това изхвърлени в кофите.
Още днес към 3 часа,когато излизах едното не изглеждаше много добре и бях решила утре цял ден вкъщи за наблюдение.Закъсняла съм.Не съм и предполагала,че някой тук е способен на нещо такова.
Не знам кой е по виновен - тези,които ги изхвърлиха,аз,че не ги прибрах,или тези,които ги отровиха.Предполагам вината е по равно.Единствената хубава новина е,че на другите за сега м няма нищо.Едното малко се беше омърлушило още към следователно това се е случило преди това.Смятам,че все за 5-6 часа и на другите щеше да им има нещо.За всеки случай дадох малко кисело мляко(така съм чувала),а утре рано ще отида до аптеката,която вече отдавна е затворена(хората на село ще знаят).Ще им купя въглен.Някой ако има идея как се пие да сподели.Това,което ми дава надежда,че големите едва ли са отровени е,че още скачат като луди по мен,пък и хапват(а малкото не желаеше).
Вчера малкото не беше добре и днес като го видях просто си мислех,че изглежда зле,защото големите не му дават да папкат или че децата го тормозят.Сега знам.. а не искам.

Мъничета отидохте си по един от най-лошите начини,много съжалявам,че така и не помогнах.Единственото хубаво е,че вече няма да се мъчите.Дано сте на по-добро място и нека Господ накаже всички виновни.С какво пропречихте и аз не знам,нито лаехте,нито хапехте.Дано поне на мен простите заради глупоста ми да вярвам,че никой не би причинил нещо такова на такива мъничета.Почивайте в мир!


Здравей, мога ли да попитам в кой район са се намирали кученцата, защото страшно приличат на две които тази сутрин играеха в едно от междублоковите пространства на жк. Толстой?????
User's Signature

Качена снимка

skype: izidra3

#20 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 29 August 2012 - 01:45 PM

Ами Световрачане,район Нови Искър.Не е особено близо,въпреки че аз не съм видяла телцата им,а само хората ми казаха.Мисля,че като цяло беше по-добре,че не ги видях.Не съм виждала мъртво куче камо ли такова,което познавам.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни