Dog.bg Форуми : Здравейте! трябва ми помощ за бебе хъски :))

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здравейте! трябва ми помощ за бебе хъски :))

#1 Потребителят е офлайн   loraa. Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-December 12

Публикувано: 30 December 2012 - 11:16 AM

Получих за коледа най-прекрасния подарък ! голяма радост... Обаче имам въпроси. Айра е на 38 дена,..откъде трябва да започна..с обучение да ходи навън по нужда ама пък не е ли доста малка..и сега ли е момента или да чакам...щото така като я гледам милата незнае куче ли е какво е? хахах.. Друг въпрос кога мога да я къпя,някой ми казват, че е много малка,други, че няма проблеми...незнам... Благодаря,предварително :)))

#2 Потребителят е офлайн   blah Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 29-May 12
  • Gender:Male

Публикувано: 30 December 2012 - 11:36 AM

Показване на мнениетоloraa., в 30 December 2012 - 11:16 AM, написа:

Получих за коледа най-прекрасния подарък ! голяма радост... Обаче имам въпроси. Айра е на 38 дена,..откъде трябва да започна..с обучение да ходи навън по нужда ама пък не е ли доста малка..и сега ли е момента или да чакам...щото така като я гледам милата незнае куче ли е какво е? хахах.. Друг въпрос кога мога да я къпя,някой ми казват, че е много малка,други, че няма проблеми...незнам... Благодаря,предварително :)))

Кученецето е само на 38 дни.Малко е за да го извеждаш.Трябва да има 3 ваксини,за да се къпе и извежда.За възпитанието има цял раздел тук.
User's Signature

Качена снимка

//http://imageshack.us/a/img194/2606/sasasaep.jpg

#3 Потребителят е офлайн   loraa. Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-December 12

Публикувано: 30 December 2012 - 11:51 AM

Благодаря! А отностно" извеждам я" е грубо казано, пускам я пред нас колкото да си свърши..,там каквото има да си свърши:-) или и за това е мъничка?

#4 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 30 December 2012 - 12:08 PM

Не я извеждайте пред вас,докато не минат всички ваксини..Като я водите на лекар,на ръце в нещо увита и това е . http://forum.dog.bg/...B8%D1%82%D0%B5/
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 December 2012 - 01:16 PM

Показване на мнениетоloraa., в 30 December 2012 - 11:16 AM, написа:

Получих за коледа най-прекрасния подарък ! голяма радост... Обаче имам въпроси. Айра е на 38 дена,..откъде трябва да започна..с обучение да ходи навън по нужда ама пък не е ли доста малка..и сега ли е момента или да чакам...щото така като я гледам милата незнае куче ли е какво е? хахах.. Друг въпрос кога мога да я къпя,някой ми казват, че е много малка,други, че няма проблеми...незнам... Благодаря,предварително :)))


Здравей! Честито за невероятния подарък, да е жива и здрава и много да ви радва!
Първото и най-важно и за теб и за бебока е да се осведомиш, да четеш темите тук. Малката няма никакъв имунитет, затова колкото и да си мислиш, че пред вас не минават кучета, от там прехвърчат птици, минават хора и бактерии може да има, които да са пагубни за мъничето. Следователно, не влизайте с обувки при нея и си измивайте ръцете като се прибирате. Чистотата сега е много важна. Заведете я на ветеринар (на ръце, не да ходи по земята), той ще ви обясни всичко за ваксините, вътрешното обезпаразитяване и грижите за малката. Моят съвет е да не я къпеш. Риска не си заслужава, може да се разболее, може и да не се разболее. Изчакай поне да се постопли - примерно след 2-3 месеца.
Сега не мисли толкова за обучение. Помисли за бебето, което е отделено от майка си, сега тя има нужда най-вече от много внимание, обич и грижа. Единствено можеш да започнеш да казваш "не" когато прави нещо което не ти харесва, но внимателно и нежно, за да не я стресираш още повече. За хигиенните навици също не бъдете много строги, по скоро ако случайно вземе та се облекчи там, където трябва (баня, балкон, не навън - там не трябва да излиза сега) наградете я с лакомство и похвала. С времето сама ще се усети, че като ходи там следват хубави неща. Внимавайте и с храненето, прочети темите във "Къщата на кучето", "За новаците във форума" и всичко друго което ти се стори интересно.
И не забравяй - малката сега си има само теб!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#6 Потребителят е офлайн   loraa. Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 30-December 12

Публикувано: 30 December 2012 - 02:11 PM

Имам и друг проблем...да де..ако може да се нарече проблем..мойта кифла е голяма нощна птица...смисъл през деня спи,а през ноща голяма игра,голямо чудо... И стане ли 7часа като по часовник заспива и така цял ден, а вечерта нощна фиеста пълна...и друго пробвах я дя спи на земята,сложих и одеало топла ботилка с вода,часовник, пускам си ръката долу да ме чуства,ама не на детето не му се спи,скимти...взимам я при мен пък на сутринта големи изненади по леглото,а като се има на предвид, че почти през цялото време съм будна..въобще голямо шоу..само дето сега тя си спи във къщи, а аз клепам с очи на работа :d та...ако някой има мнение, нека помогне. :)))

#7 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 December 2012 - 02:27 PM

Показване на мнениетоloraa., в 30 December 2012 - 02:11 PM, написа:

Имам и друг проблем...да де..ако може да се нарече проблем..мойта кифла е голяма нощна птица...смисъл през деня спи,а през ноща голяма игра,голямо чудо... И стане ли 7часа като по часовник заспива и така цял ден, а вечерта нощна фиеста пълна...и друго пробвах я дя спи на земята,сложих и одеало топла ботилка с вода,часовник, пускам си ръката долу да ме чуства,ама не на детето не му се спи,скимти...взимам я при мен пък на сутринта големи изненади по леглото,а като се има на предвид, че почти през цялото време съм будна..въобще голямо шоу..само дето сега тя си спи във къщи, а аз клепам с очи на работа :d та...ако някой има мнение, нека помогне. :)))


Това е съвсем нормално. Тя е бебе! И човешките бебета не оставят мама и татко по цели нощи. Качена снимка Обаче за разлика от човешките, кучешките бебета много бързо свикват. При нас това мрънкане през нощта беше за около седмица, след това свикват с нашия режим и си спинкат и през нощта и през деня. Качена снимка
Ние също слагахме топло шише с вода, при нас помагаше. Просто не й обръщай внимание като вие и мрънка. Прави се, че не чуваш и тя ще се откаже да надава вой. Ако всеки път щом проскимти знае, че ти ще дотърчиш ще ти се качва на главата. В началото ще ти се къса сърчицето, но после ще разбереш, че си е заслужавало.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни