Български Питбул клуб
#681
Публикувано: 10 April 2014 - 09:17 PM
http://forum.dog.bg/...ost__p__1135923
#682
Публикувано: 10 April 2014 - 09:25 PM
ShiBumi_GirL, в 10 April 2014 - 07:17 PM, написа:
http://forum.dog.bg/...ost__p__1135923
Разфуросах се, верно, тоя дедо шизофреник дето се вре тук въпреки банване е станал опасен за случайните минувачи.
Мче то НОК в дива природа няма. И всеки от нас знае че при примитивните породи цикъла при кучките идва своеобразно - при чау, които нямат хормонален сбой, може да го докарат и до веднъж годишно.Аз ли не знам за примитивните породи, които са най-близки до природата?
Баси и Кольо кинолога.................... просто не мога да повярвам................

Чау - кучето, близнало небето...
#683
Публикувано: 11 April 2014 - 01:01 AM
starrkopf, в 10 April 2014 - 08:28 AM, написа:
Обаче има нещо,което ме интересува,а то все още не е споменато никъде. Как са преминали курсовете за треньори ,кои са те (към БПК) и наистина ли са такива?
Коментарите нарочно са празни, защото няма смисъл да се говори с хора, които не зачитат и не признават научни факти. Както Таня, фурията, която в начало твърдеше, че ay имало само при котките, но не и при кучетата. Тогава ми цитираше някаква книга от 80те години. Еле после разбра, че имало и при кучетата агути локус, ама не и харесало как съм го бил написал. Показах и извадка от оригиналната ми статия, която е публикувана от списание Моят приятел Кучето, оказа се че там няма грешка. Т.е. ако само търсите грешките вярното ще ви обягне. Съмнявам се обаче дали Таня е прочела цялата ми статия или коментира на посоки. И да курс за треньори има, подготвяме собствени клубни кадри, защото се оказа, че в бг няма на кого да се разчита. Курса е с обща продължителност 2 години и не е преминал докрай. Дори и в момента ме питат дали познавам специалист, който да работи с Цезар, питбула нахапал бабата. Ами за този момент отговорих, че в България такъв човек не познавам. Няма кадри, затова си произвеждаме сами такива. Участниците в курса са студенти, други са с висше образование, имаме студент зооинженер, който не пасе трева и ако забележи, че в курса се преподават огромни глупости, ще протестира. И да зооинженер Николай Атанасов както и зоотерапевката Анна от киноложска лига на България помагат в обучението на кандидат треньорите. Следователно, ако пиша или разказвам глупости, то поне Анна или Николай също ще го забележат. Аз съм учил в западен университет, от който са произлезли 14 носителя на нобелова награда. Сега пребройте колко носителя на нобелова награда има от български университети.
Сега и малко инфо за любознателните: Понеже споменахме курса за треньори, един от въпросите ми към треньорите на първото им теоретично изпитване, което всички издържаха с успех беше, дали има примитивни породи. Пиша това, защото Фурия споменава в коментарите си и за примитивни породи и как се разгонвали те. Е може и да ви объркам кинологията в главите, но примитивни породи НЯМА. Учените отхвърлиха дори и хипотезата, че домашните кучета произлизат от тибетския мастив. Имаме големи анатомични различия при отдлните породи, което води до разлина походка, различни подскоци и т.н., но относно поведението на кучето (треньорите се интересуват от поведението) примитивни породи няма, има примитивни стопани.
#684
Публикувано: 11 April 2014 - 01:03 AM
#685
Публикувано: 11 April 2014 - 01:30 AM
Furia_S, в 10 April 2014 - 08:31 PM, написа:
Той с немските овчарки не успя пък от Пит були започна да разбира))))))))))))))))))
Абе ей, Атанасов барабар с идиотите, елате да видите в нашата бетонна джунгла с битка за оцеляване между глутниците при липса на хранителна база коя женска се разгонва! Елате да видите оскотели животни с гана-чума как женските изяждат приплода, алоуууууууу. Елате да видите как при липса на хранителната база им пада разгонването на женските до 1 път годишно.
Атанасов ми ти бил учен. Срамота! Не знае елементарни аз-буки-веди, че хранителната ниша осигурява приплода. Добро утро...........ега ти излагация.
Засрамете се бе, как може да не ги разбирате елементарни неща наречени "Хранителна екологична ниша"????
ПС: На учен ще ми се прави колкото Мицулов. Вместо да обучава хората и да им помага съсипва една порода за пореден път. С НОК не успя, с питбули опитва................
Няма ли храна - няма живот, ясна ли съм? Това е Природа, това е Наука, това е Биология бе, идиоти. КОГАТО НЯМА ХРАНИТЕЛНА БИОЛОГИЧНА НИША - ЖЕНСКАТА НЕ РАЖДА. Защото трябва самата тя да оцелява. Няма ли храна - няма живот. Ако има храна, то има хранителна точка, в условия на големия град тези точки са много - помия, подхранващи съседи, намерени натам насам боклуци, баничка от случайно минаваща бабичка. То така става, няма да умре кучето от глад, то наш`те помияри бяха по-дебели от моето куче, гледано с телешко за 12 лв кг.
Когато НЯМА храна - НЯМА живот. И тогава женските не раждат и не се разгонват. Само и само да оцелеят самите те. Този фактор веднага си личи при примитивните породи. За това в глутницата в дивата природа наистина се разгонва най-силната алфа женска. Защото тя яде най-много, а яде най-много, защото е най-силна...А е най-силна - защото е най-доминантна в дивата природа, инак нямаше да даде на най-силния мъжкар, ако не се бори със зъби за манджата или парче кокал.......Не мога да повярвам че такива елементарни неща трябва да обяснявам на дипломирани учени..........
"За това в глутницата в дивата природа наистина се разгонва най-силната алфа женска. Защото тя яде най-много, а яде най-много, защото е най-силна...А е най-силна - защото е най-доминантна в дивата природа, инак нямаше да даде на най-силния мъжкар, ако не се бори със зъби за манджата или парче кокал.......Не мога да повярвам че такива елементарни неща трябва да обяснявам на дипломирани учени.........".Охо Таня, тук леда под краката ти се пропука. Алфа женската нито е най-силната, нито е най-бързата, а с най-много опит и предпазливост. Не яде най-много, даже си повръща изяденото, когато има малки и самата тя гладува за да ги изхранва. Доминантна е в много малко ситуации, през останалото време е либерална. Не знам как от Чау Чау прескочи и на вълците, но и тук не показа знания. Препоръчвам ти книги от Гюнтер Блох, за да може да разбираш и Атанасов, защото съм сигурен, че той я има и е чел тази литература.
Относно клуба ще ви кажа няколко факти.
Клуба е учреден на 25.08.2012г. , преди това клуб нямаше, кой ви беше виновен за популацията на питбулите и за бездомните кучета. Освен това клуба не е произвел стотици кучета, че да се притеснявате от хиперпопулация на питбули. Освен това като казвате, че IKU признава питбула и издава родословия, ще ви кажа, че заради белите родители на Simon, собственика му Пламен се свърза с мен да ме пита това нормално ли е. Поради запитването му се свързах с председателя на IKU Митрев, който каза, че IKU е съюза е за 700 породи, а питбула е само една от тях и за съюза са важни екстериорните качества. Белите родители на Simon не са минали тест за едностранна глухота, който за двете кучета щеше да хване 100лв. Това обаче не попречи на IKU да разреши връзката и да издаде родословия на бебетата. Не искам да си навличам гнева на други организации, съюзи и прочие, но ние сме си избрали определени правилници и ги следваме, в други сдружения е гласуван друг регламент и хората се ориентират по него. Членството в нашия клуб е доброволно и никой не е задължен да членува. Клуба не е мой, аз съм член както и останалите. Това, че в момента имам някаква функция в този клун, не означава, че когато Управителния Съвет се смени, клуба видите ли ще се обърне с главата надолу. Имаме устав, прочетете го и може да говорим за това с какво не сте съгласни. Лични нападки против мен не оказват влияние върху клуба, той си се разраства и в момента може да се похвалим с 40 члена. В клуба участват хора от доста смесени специалности, от икономист до юрист, но работим задружно. След като породата се слави с голяма сила, защо да нямаме в страната силен клуб. Особено ме радва присъствието на млади хора, защото като наблюдавам положението в страната, най-многобройни по членове е клуб на пенсионера. Не мога да скрия радостта си, че малки деца и младежи отрасват с кучета във времена, в които киноложската култура в страната е толкова ниска.
#686
Публикувано: 11 April 2014 - 01:36 AM
Furia_S, в 18 January 2013 - 07:58 PM, написа:
Ще отида на семинара да не съм голословна. Да го видя този младеж какво ново ще ми каже.
Регнахме го, за да са доволни такива като теб. Семинар имаше, но ти липсваше.
#687
Публикувано: 11 April 2014 - 02:18 AM
starrkopf, в 10 April 2014 - 08:28 AM, написа:
Обаче има нещо,което ме интересува,а то все още не е споменато никъде. Как са преминали курсовете за треньори ,кои са те (към БПК) и наистина ли са такива?
От коренспонденцията, която водя с Атанасов, стана ясно, че зад профила щаркопф стои преводача на тази статия http://www.dogfriend...and-cs_problems Та използвам момента на непринудено запознанство за да благодаря за интересните статии. Много хора ме критикуваха, че препоръчвам модерните методи на новата кинология особенно при порода като питбула, който има нужда от ЗДРАВА ръка и СТРОГ контрол, и да му бъде показано кой е ШЕФА. Надявам се след като мен хората трудно ме разбират, поне да успеят да разберат вашите статии. Адмирации за труда!
#688
Публикувано: 11 April 2014 - 02:41 AM

Чау - кучето, близнало небето...
#689
Публикувано: 11 April 2014 - 02:46 AM
БПК, в 11 April 2014 - 12:18 AM, написа:
starrkopf, в 10 April 2014 - 08:28 AM, написа:
Обаче има нещо,което ме интересува,а то все още не е споменато никъде. Как са преминали курсовете за треньори ,кои са те (към БПК) и наистина ли са такива?
От коренспонденцията, която водя с Атанасов, стана ясно, че зад профила щаркопф стои преводача на тази статия http://www.dogfriend...and-cs_problems Та използвам момента на непринудено запознанство за да благодаря за интересните статии. Много хора ме критикуваха, че препоръчвам модерните методи на новата кинология особенно при порода като питбула, който има нужда от ЗДРАВА ръка и СТРОГ контрол, и да му бъде показано кой е ШЕФА. Надявам се след като мен хората трудно ме разбират, поне да успеят да разберат вашите статии. Адмирации за труда!
ужас................
Ана, Апсо, Краси бе вие вярно ли заствате зад това???????????

Чау - кучето, близнало небето...
#690
Публикувано: 11 April 2014 - 02:48 AM
Furia_S, в 11 April 2014 - 02:41 AM, написа:
Напротив беше безплатен http://bpc.alle.bg/%...B5%D1%89%D0%B0/ , имаше само записване по имейл. http://mpkucheto.com...BB%D1%83%D0%B1/ Регистриран е в софийски градски съд, а не към федерация. Или трябва да оближем нечие дупе.
#691
Публикувано: 11 April 2014 - 02:50 AM
Furia_S, в 11 April 2014 - 02:46 AM, написа:
БПК, в 11 April 2014 - 12:18 AM, написа:
starrkopf, в 10 April 2014 - 08:28 AM, написа:
Обаче има нещо,което ме интересува,а то все още не е споменато никъде. Как са преминали курсовете за треньори ,кои са те (към БПК) и наистина ли са такива?
От коренспонденцията, която водя с Атанасов, стана ясно, че зад профила щаркопф стои преводача на тази статия http://www.dogfriend...and-cs_problems Та използвам момента на непринудено запознанство за да благодаря за интересните статии. Много хора ме критикуваха, че препоръчвам модерните методи на новата кинология особенно при порода като питбула, който има нужда от ЗДРАВА ръка и СТРОГ контрол, и да му бъде показано кой е ШЕФА. Надявам се след като мен хората трудно ме разбират, поне да успеят да разберат вашите статии. Адмирации за труда!
ужас................
Ана, Апсо, Краси бе вие вярно ли заствате зад това???????????
#694
Публикувано: 11 April 2014 - 02:58 AM
#696
Публикувано: 11 April 2014 - 03:02 AM
#698
Публикувано: 11 April 2014 - 03:04 AM
#699
Публикувано: 11 April 2014 - 03:05 AM
#700
Публикувано: 11 April 2014 - 03:09 AM