Dog.bg Форуми : В Ромча край няма

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

В Ромча край няма

#1 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 29 March 2013 - 11:40 PM

Все не мога да стигна до Зоя - просто и на мен вече ми е в повече да поема трагедията на този район, а и като че ли само натоварвам емоционално всички тук, почвам да се чувствам виновна, че само лоши новини споделям :dh_188: .

Не съм сигурна и защо изобщо пускам темата, но съм длъжна заради животните и хората да споделя, може пък от някъде да им излезе късмета:

Преди около месец Мария - Мая помоли част от дарените за нея пари, да бъдат дадени за консумативите по оперирането, след ухапване на едно от кучетата, които да кажем се хранят при Зоя. Сумата беше 30 лв. - толкова струваха консумативите за шиенето и антибиотика. Докторът не поиска друго. Отидохме да видим и видяхме.

Зоя живее в единия край на селото в планината в къща, състояща се от кухня 2 на 3м., подобна спалня и складово помещение. Има ограда от мрежа ... до някъде, част от двора - към гората не е ограден, пари няма. Зоя не може да гледа гладни животни и преди години започва да храни част от горските котки, които са стигнали до нея. В началото не се замисля, но живеещите виладжии я опознават и след приключване на летния сезон, поне едно - две нови котета и се появят в двора. Почват да се увеличават. Горе в гората интернет няма, информираност - никаква. Купува си книга "Домашен ветеринар" и започва да лекува котките по книга... за кастриране пари няма, поради което понеже в книгата пише, си купува от ветеринарната амбулатория във Владо Тричков хапчета против разгонване и почва да тъпче котките с тях. Ако ги хване, преди или по време на разгонване... Прави на котките вратички, през които да могат да влизат в къщата в студа през зимата, но котките така или иначе остават полудиви /личното ми впечатление е, че повечето котки са по - диви от тези, които се хранят два пъти седмично с рибешки глави/. Храненето е с попара - хляб и вода, за друго пари няма. В много специални случаи се купуват 1-2 кг. от най - евтините гранули за награда. В момента там са 23 котки. Храни и 4 от горските кучета, които прескачат до нея. Всички котки са болни. По - възрастните с изпопадали зъби или с много увредени такива / включително 3-4 годишни котки/. На две от тях успяхме да вземем секрет от ушите и вчера резултатите излязоха - ушна краста. И не знам още какво... Една кастрирана няма. Иска да се кастрират, след много увещания стигнахме до споразумение за 7 женски, вярвам, че се разберем за всички. Но котките са болни, видимо по-зле от тези в гората, за които мисля, че стана ясно.

В общи линии сме в затворен кръг. Котките очевидно /поне за мен/ трябва да бъдат взимани, лекувани и след това кастрирани. Очевидно това няма как да стане за месец или два, освен ако не се появи някой много мощен спонсор, какъвто мога да го сънувам всяка нощ, ама даже и в съня си знам, че само го сънувам. През това време ще бъдат продължавани да се тъпчат с хапчета. За ушната краста, за съжаление, спасение няма явно в района - гората няма как да изчистим, единственото, което може да се направи е поне тези, които може да ги хваща да ги поддържа с локален разтвор, което струва пари, които не може да си позволи по никакъв начин. Утре ще проверявам по борсите колко минимум ще излезе подобен разтвор и ще се опитам да правя някакви сметки месечно.

В момента съм се "разпнала" буквално! И да се пръсна / всъщност май вече се пръснах/ не мога да помогна повече в района. Пускам темата с надеждата, ако има някой, който има възможност да поеме едно коте да се направят пълни изследвания, да се разбере какво им е/ или поне на конкретното коте/ и да се лекува, а след това кастрира, да отиде, да види, да си избере, да помогне. Надявам се, утре да мога да пусна ориентировъчна сума на месец за разтворите, които ще са необходими за поддържане на ушната краста.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 30 March 2013 - 02:55 PM

Това е Бижу : Прикачена снимка Прикачена снимка
Бижу е около 3 годишна, много красива и си търси нов дом. Ако някой си я хареса за приятел ще бъде предадена след пълни изследвания и задължително кастрирана. Бижу страни от останалите и седи основно вътре в къщата, за сега няма признаци на някакво заболяване, вкл. на ушна краста.

#3 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 30 March 2013 - 08:05 PM

Zarq, сама си пишеш в темите, надявам се да не си сама и в целия този процес. Освен изтощително физически предполагам, че е и много натоварващо психически. В момента освен морално да те подкрепя с нищо друго не мога да помогна.
Не съм от хората, които пишат затрогващо и мотивиращо, но искрено се надявам и други хора да се включат и да успеете да помогнете на повече животинки. За съжаление те сами няма как да си помогнат...
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#4 Потребителят е офлайн   zira609 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 165
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 30 March 2013 - 11:33 PM

Zarq e герой ,но положението в този район е плачевно, има работа за три неправителствени организации и десет ветеринаря...
Това ,че и котките на Зоя се оказаха болни, беше съкрушаващо, защото мислехме,че са само тези в изоставените къщи.
Изследванията и лечението на тези котки е много скъпо, кастрациите зависят от показателите им...
Не знам как би могло да се помогне, освен с храна, препарати, и който може да поеме по някое животинче...
Благодаря на Zarq за нейното себеотрицание !

#5 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 09 June 2013 - 10:33 PM

От давна не съм писала в темата, но не сме се спрели горе :smile: . След последните постове се случи следното - преди около два месеца, след като установихме, че и тук котките са заразени с ушна краста /вярно не всички, и не в такава степен/, Зоя реши, че трябва сама да се оправя и на следващия ден, докато търсихме пари за лечението им, вече беше отишла в близката ветеринарна амбулатория, бяха и предписали страхотно лекарство / 10 лв. за всички котки!/, което трябваше да ги оправи за десет дни / в дозировка 100 пъти над нормата/ в резултат, на което по спешност закарахме в две клиники по пет натровени котки в тежко състояние. Някои се окопитиха за пет дни, някои останаха по десет. Две бяха съвсем сдали багажа, но лекарите се пребориха и ги прибрахме обратно доста по-добре. Две седмици по-късно пак ентусиазирано тръгнахме да кастрираме - избрахме си за старт трите най - млади девойки - около 7 - месечни. Този път обаче, пуснахме изследвания преди кастрация. В резултат - едната директно я отказаха, заради завишени чернодробни показатели, втората направи белодробен оток при упояването и ни върнаха скоропостижно и трите некастрирани. Няколко седмици се стабилизирахме с по-качествена храна и до някъде постигнахме резултат - вече имаме 12 бр. кастрирани, като от женските ни остават само 2 бр., едната, от които - върнатата с белодробен оток, а другата - възрастна маца, която беше най - зле след натравянето и с доказан СПИН. Три от момчетата също не могат да бъдат кастрирани, въпреки проведеното лечение при тях - две са с бъбречни проблеми, а единия държи космическо ниво на левкоцитите. Всички минали през кастрация бяха или на по-дълъг антибиотичен курс, или се лекуват от чернодробни проблеми. Двама /здрави и с отрицателни тестове за СПИН и Левкемия/ търсят дом - Бижу и Съни.
Прикачена снимка - Бижу
Прикачена снимка - Съни

Бижу е с първа ваксина от десетина дни, чип и паспорт, на Съни му предстои утре мъчението. Тъй като единствените, които намерихме да ни помагат с осиновяването държат на петвалентна ваксина, с такава ги ваксинираме.

#6 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 30 June 2013 - 06:05 PM

И отново да благодаря на Бутси за изпратената храна :rc_036: /С много голямо закъснение :dh_188: / :
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка - Рътьо - 9-годишен, със СПИН, вече кастриран и на раета от останалите котараци. На вероятните извършители ще им бъде взето самочувствието /надявам се/ в началото на седмицата.

До като го постна, храната разбира се, свърши. Отказах се да моля за помощ за клиники, приемни домове и пр. Но наистина не мога да стигна до храната, а определено по-добрата храна ни помогна много да ги закрепим и да може да бъдат кастрирани. Тук вече имаме само една женска некастрирана / с белодробния оток/. Тази с респираторния проблем естествено забременя, вчера сутринта по спешност я свалихме , тъй като от два дни не може да роди, беше направено секцио с инхалационна упойка и бяха извадени от четирите - три живи бебета. Направо се плаша колко са ни добри докторите! Не, че много ми помогнаха :ab_041: Ама и мамата и бебетата поне за сега са добре и хапват. Не мога да ги поема по никакъв начин - само от Ромча имам 12 бр. в приемни домове, една, която чака в клиниката приемен дом и непрекъснато по няколко в клиниките. Ще се наложи да ги върна, което пък означава поне осигуряване на качествена храна.

Ако на някой някъде му е изостанала, моля за помощ за храната!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#7 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 02 July 2013 - 02:44 AM

Мама Мати и бебета:
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Знам, че са ми лоши снимките, но не исках да ги притеснявам, а мама Мати определено се шашка при отваряне на клетката.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#8 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2013 - 03:20 PM

Много мило :ab_041: !
Прекрасна изглежда :wub: !
Колко бебета има?
Дано някой ден мога да направя нещо за семейството!
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#9 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 03 July 2013 - 12:33 AM

Имаме си цели три живи пу-пу бебета. Четвъртото, още на ехото се видя, че няма сърдечна дейност от известно време. А Мама е невероятна :wub: наистина!

#10 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 06 July 2013 - 11:16 PM

В четвъртък отидохме да се храним и да вземем от останалите ни момчета за кастрация, върнахме се в клиниката с три котки. Първата беше Галчето, невероятно мила, кастрирана 6-7 годишна маца, пребита /от човек/, два дни не е могла да се изправи, като я видяхме ходеше ниско над земята със замятане на задни крака, минахме на рентген, за щастие счупвания няма, само възпалени отоци и наранявания на меките тъкани. Ще остане три дни в клиниката на болкоуспокояващи и противовъзпалителни, но ще се оправи. А ние ще се настройваме за виладжийския сезон явно :(((. Бебо пак го е закъсал - не се храни, не дава да му пипнем устата, пищи, вероятно поредното възпаление от развалените зъби. След прегледа, бяха установени силно възпалени венци, развалени два от общо петте му зъба и според лекарите фазата на Спин -а при него вече преборва организма. При предишни изследвания за кастрация, той показа лоши резултати при бъбречните изследвания, отделно е с белодробен проблем и не беше кастриран, заради прекомерния риск при упояването. Сега май няма накъде, ще рискуваме, шансът ни е нищожен, но мисля, че няма друг вариант вече, освен да го оставим сам да си умира. И успяхме да хванем едното момче, което бяхме набелязали за кастрация и беше кастрирано. Другият не ни даде и да го приближим - както на нас, така и на жената, която храни Ангелите горе. Е, Красавецо, радвай се до следващия път!
И така утре ще връщам мама Мати с бебетата горе /може пък и да оцелеят, тук имаме три 9 месечни маци, значи понякога оцеляват/, Синеочко кастриран и Галчето, на което дамата горе обеща да и дава хапчетата, но и да не ги дава ще се оправи, малко по-болезнено. Бебо ще бъде упоен във понеделник за вадене на зъбите и кастрация, стискайте му силно палци, толкова добро и глезено момче е!

Междувременно съседът е успял да докопа най - малкото и скорошно подхвърлено момче - около 8-9 месечен от кастрираните и за щастие е бил хванат точно като е почнал да го налага. Лошото е, че това по никакъв начин няма да го спре.

#11 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 05 August 2013 - 04:50 PM

И тук доста съм се замотала с новините, ще наваксам на бързо :
Мама Мати и бебетата, след десетдневен престой в клиниката бяха върнати горе и прибрани от жената, която ги храни, вътре в къщата. Няколко дни по-късно, като почнаха да щъкат се оказа, че едното е с дефект - едното краче седи изправено, все едно му липсва става и се върти във всички посоки. От няколко дни вече се хранят самички и в момента, в който успея ще го сваля да го видят докторите и да видим какво точно ще ми измислят :db_046: Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Бебо е герой! Нямахме избор, трябваше да отстраним един корен, упоиха го, даже и го събудиха, младежът на преклонна възраст за това място /цели 8 год./ в момента хапва, та се къса, дебелее и се опитва да шамари другите котараци. Разбира се, упояването използвахме и за кастриране. Не ми се мисли какво направихме с вече и без това увредените му бъбреци след упойката и липсата на лечение за тях, но нямахме друг избор. Надявам се, че сме му дали повечко време да поживее. - Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Галчето е добре, но ме има за вещер и като се появя почва да пее "Дим да ме няма", та не мога да и направя снимки.

И както винаги, Бутси ни се притече на помощ и зарадва колонията с най - готините котараци - Бутси, освен всичко друго ти си ми най-голямата и морална подкрепа там :rc_036: - Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Надушила миризмата от вкусотиите, изпратени от Бутси, като от небето се появи Ася - около 5 месечна тигрица, която помолих жената да прибере вътре в къщата временно и много се надявам някой да хареса. Ася не може да остане дълго там, защото кучетата не я познават и ако успее да се измъкне от къщата има сериозен риск за живота и. Ася търси дом - Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

И последно - да благодаря на Ангелчето, че се включи в Ромчанската лудница, прави страхотни снимки, поддържа и непрекъснато дава идеи за страницата във Фб, катери се с мен по чукарите и изобщо, че е част от Котешките Ангели! Благодаря! :rc_036:

#12 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 30 September 2013 - 07:10 PM

Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 16 October 2013 - 08:05 PM

Тук не знам какво друго може да се случи - след като месеци на ред хранехме, лекувахме, кастрирахме и мислехме, че от тук нататък, когато имаме възможност ще носим храна, днес ми се обадиха, да ми кажат, че петте бебета, които са там /трите на Мати и две, които жена, която понякога помага както може свали от гората уж да има кой да се грижи за тях/ повръщат и отказват ядене от няколко дни. Бяха закарани веднага в клиниката. И петте са с панлевкопения. Шансовете са нищожни, сметката - космическа. А там имаме поне още 5-6 котки /Бебо, Чарли, Мати и още няколко/, които са с много слаб имунитет . Мисля си, че много неща съм видяла, но ако някъде има Ад, то това е Ромча :dh_188:

#14 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 October 2013 - 08:26 PM

:dh_188: Не е честно ... Тъкмо имахте повод за радост покрай Карина и Канора и сега тази гадост! Стискам палци да се случи чудо и бебетата да оздравеят!

#15 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 October 2013 - 08:35 PM

Zarq, като човек преминал през две котила (едното 2 седмици след ВТОРАТА ваксина) болни от тази гадост, искам да ти кажа, че шанс винаги има. Котилото, което изкара по-тежко болестта беше по-голямо на възраст и двукратно ваксинирано. Наистина е важно да се започне още в начало, но има оздравяемост. Не мисли лошо още от началото!
Стискам ви палци силно!
А адът - той е навсякъде.
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 16 October 2013 - 09:49 PM

Не искам изобщо да си мисля каквото и да е! През главата ми хвърчат всякакви недовършени ужасни мисли. Тези петте вече не мога да поема нито психически, камо ли финансово. И си мисля за другите 20, които са в колонията и които щъкат из цялата гора - стигат и до другите колонии. Аз знам за още три такива в сравнителна близост - Гората /от където са К и К/ - около може би 15 бройки и две други, за които и не съм писала - едната с около 40-50 котки и друга, която беше с 30 и за два дни бяха зачезнали 20 от тях преди ок. месец. Близо 100 котки и диагноза панлевкопения на 5. В момента горе има две големи, които повръщат. Не съм ги свалила, моля се, не мога да ги поема. И не знам в следващите дни какво ще се случи. Не искам да казвам колко нерви, колко труд и колко пари ми струваше тази колония до сега. И как се бях успокоила тук и се насочих към следващата. Да, чудесата се случват, но не мисля, че Ромча е място, където избират да го направят.
Благодаря за подкрепата от цялото си сърце, в момента имам много нужда!

#17 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 October 2013 - 10:03 PM

Разбирам колко е отчайващо и колко ужасно се чувстваш, но и аз те съветвам да не мислиш лоши неща от сега. Спомням си нашата котешка къща преди 6 години. Неясно как и откъде пламна епидемия от панлевкопения и ваксинирани по веднъж или дори два пъти големи котки си отидоха толкова скоростно, че чак не можехме да повярваме какво ни се случва :dh_188:. В същото време и на същото място имахме и малки неваксинирани котенца :dh_188:. Някои починаха, но няколко оцеляха по чудо, а други дори не се разболяха! Тогава нямаше денонощни клиники, а и ние бяхме ужасно безпарични и най-доброто, което можехме да си позволим е да купим антибиотик и да им го слагаме сами. Така че, докато са живи, надежда винаги има! Недей да си представяш апокалиптични сценарии. Вируси има навсякъде в природата и съседните колонии могат да прихванат, а може и тревогите ти да са неоснователни.

#18 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 October 2013 - 10:04 PM

Zarq, разбирам те, не заради друго, ами защото напълно разбирам безсилието, натоварването, мислите. Не говоря за чудеса, не и в такива ситуации. Но ти пращам подкрепа макар и виртуално. И отново не заради друго, а защото прекрасно знам какво коства всичко това. Поне се "радвай", че не си живяла с тези същества, не са спали в леглото ти, не си им се радвала и обещавала надежда и по-добър живот. Защото на мен панелевкопенията ми отне същества, на които още помня очите и погледа и всичко, който той ми казваше. И то на прага на новия живот. И още мисля какъв урок трябваше да науча и защо се случват такива неща. Ами няма отговор. Съхрани ако можеш живота сега и тук и да, моли се. При последния си подобен драматичен случай толкова се бях вкопчила, че още помня как на фона на всичките си невъзможни за плащане сметки, аз си купих коте от онези играчки в клиниката и го носех навсякъде с мен, слагах го до нощното шкафче, в колата, глупост, наивност, квото щеш, ама само на него се уповавах и надявах. Котето, заради което го купих се пребори, но друго не успя...
И пак да кажа - разбирам те.
А в Ромча са се случвали чудеса! И то защото ти посвети всичкото това на това място.
Стискам палци и пращам малко от "енергията" на моята коте играчка.

пс. Още нещо се сетих. У дома имах и двата вируса тази година. Две от неваксинираните бебета не хванаха нито единия. ДА ЧУКАМ НА ДЪРВО!
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 20 October 2013 - 04:44 PM

Тук още нищо не може да се каже. За сега всички са без температура вече, не повръщат, нямат диария, хапват по малко сами. Обаче, в комбинация с панлевкопенията си имаме и калици. Черно - бялото коте, което беше най - зле първите дни имаше раничка на устата централно, за която не беше сигурно, дали не е някакво изгаряне, заради правилната форма. Преди два дни коричката падна. Днес и сивия младеж се беше поотпуснал /той беше най - добре до сега/ и се оказа, че в устата си вече има рани. Все още са без конкретни прогнози.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Ако и когато оздравеят ще имат нужда от приемен дом. След всичко, което се направи за тях, просто няма да мога да ги върна пак там. Стига, разбира се, да имат късмет.

#20 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 23 October 2013 - 11:18 PM

Ами, добре са, доколкото е възможно в тази ситуация. Все още Поли /черно - бялото/ и Мишо /сивият/ имат рани в устите, но Поли вече и гранулки хапват и въпреки, че док продължават нищо да не казват, аз мисля, че прескочихме. Изключвайки тези двамата, другите са готови за домашно лечение и търсят приемен дом. Като по чудо, вчера котето с проблемното краче, намери такъв директно от клиниката и от снощи е там. С отрицателен тест за панлевкопения!, корона и спин и левкимия. Още седмица всички ще седят в изолатора, заради калици, но ако случайно някой се престраши да даде приемен дом, две от тях, след тестове могат да бъдат изписани. Иначе, всички готвим за изписване /по предположения, естествено за след седмица. Грехота ще е да ги върна горе, три от тях за втори път ги спасявам. А сметката им 100% надхвърля в момента 2000лв. Ами, ако някой се сети за свободен и възможен приемен дом, много ще съм благодарна!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни