Dog.bg Форуми : Нашият лош френски булдог

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Нашият лош френски булдог

#1 Потребителят е офлайн   cycka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-August 13

Публикувано: 30 August 2013 - 08:05 AM

Здравейте,преди 7 дни си взехме френски булдог на 70 дни .Много е сладак ,но проблема е ,че много хапе,и то силно .В началото си мислехме ,че просто си играе ,но започна доста сериозно да хапе , ръмжи,лае.Купихме му пръчки от кожа ,който са за малки кученца да си чешат венците.Докато дъвче пръчките всичко е наред дава да го галим да го пипаме ,но пусне ли пръчката отново почва да хапе .През ноща докато спим се буди и отново започва да ни ръпа или по краката или по лицето.Когато ходим пак се вре в краката ни и хапе дърпа чехлите,чорапите или панталоните.Въпроса ми е нормално ли е, при вскички френчита ли е така, играе ли си или просто си е лошо кучето,защото знам, че тази порода са доста мили и добронамерени и започвам да се претиснявам.Моля дайте ми съвет ! Благодаря !

#2 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 August 2013 - 09:13 AM

Кучето е бебе иска да играе,иска си вниманието.
Прави с вас това,което е правило и докато е било с братята и сестрите си преди да го вземете.

Учете животинчето на послушание и ред и нещата с времето ще отшумят,това,което не Ви е приятно не разрешавайте да прави.

#3 Потребителят е офлайн   bubaandonov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 04-May 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 August 2013 - 07:31 PM

Не се притеснявайте,но и не го предразполагайте да се държи така.Аз лично казвам НЕ и давам да се разбере, че не ми е приятно –примерно го стисвам за муцуната или го избутвам.Кучето не може да разбере при какво положение нас ни боли – затова аз не разрешавам хапането дори на игра.Буба я няма, но вече си имам Бела – това е третият френски булдог в нашият дом и мога да кажа ,че това са може би най–обичливите кучета/ имали сме и териер/.Те няма да те ухапят дори да им извадиш парчето месо от устата.Мислех, че по–голяма привързаност от тази,която беше между мен и Буба не може да съществува ,но...Бела сега е на 4 месеца и не ме оставя и за секунда.Не бихте повярвали,но тя влиза с мен в тоалетната и стои и ме чака до ваната докато се къпя.Ако и разреша ще влезе вътре.Бъдете по–строги с него за неща,които не са ви приятни и той ще се научи.Просто му покажете какво ви харесва и какво не. :re_037:

#4 Потребителят е офлайн   cycka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-August 13

Публикувано: 30 August 2013 - 09:46 PM

Благодаря, много за съветите .Ще гледаме да си играем и да го разхождаме по повече време дано има резултат : )

#5 Потребителят е офлайн   buclat printseska Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 06 September 2013 - 01:03 PM

Mоето френско булдоче е на почти 3мес. и имаме същия проблем с хапането.Караме му се,леко го тупкам по муцунката,избутвам го,но без резултат.Помага единствено затварянето в друга стая и то не винаги....Не знам какво да правя и как да постъпя,това ми е първото куче,много съм привързана към него,но понякога е доста палав и непокорен.

#6 Потребителят е офлайн   bubaandonov Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 04-May 13
  • Gender:Male

Публикувано: 08 September 2013 - 08:32 AM

:ba_025: Ако не знаех,можех да си помисля,че сте снимали моята Белла.Ако трябва стиснете по–силно или го шляпнете с вестник малко по–силно.Зная,че не ви е приятно , но това е начинът да не се тормозим взаимно после.Не забравяйте, че му растят зъби, които след 4.5 месеца падат и растят постоянните.Затова трябва да има винаги около него много и различни играчки–дъвчащи за бебета, пластмасови бутилки, пръчки и други,от които не може да окъсне част и да я глътне! или да се нарани.Гледайте „говорещият с кучета“ по national geografic, на мен много ми помага.Успех! :dog:

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 September 2013 - 10:12 PM

Показване на мнениетоbubaandonov, в 08 September 2013 - 06:32 AM, написа:

шляпнете с вестник малко по–силно.Зная,че не ви е приятно , но това е начинът да не се тормозим взаимно после.Гледайте „говорещият с кучета“ по national geografic, на мен много ми помага. :dog:


Не правете нито едно от тези неща!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 09 September 2013 - 10:28 AM

Шляпането , стискането ,бутането и подобни с нищо няма да ви помогнат !
И защото не мога да си позволя да дам специализирани съвети за поведението (и аз сьм от четящите по тези въпроси )си позволявам да цитирам едно мнение което обяснява това поведение при малките кученца.

Показване на мнениетоshifter, в 29 July 2013 - 06:30 AM, написа:

Много се чудих дали да се обадя или не, но ще се обадя.
Първо и най-важно е, че магическа пръчица няма. Самият факт, че в няколко теми и в разстояние на няколко дни казвате, Marinka7, че "нищо не помагало" и "нямало решение" подсказва, че очакванията и представите ви се разминават коренно с реалността и именно в това е големият проблем. Не в хапането на кученцето и в нетърпимото му поведение.
Съжалявам за малко (или по-скоро много) надувковия тон, но... Кученцето не е играчка. Не е роботче с програмка и няма начин да се коригира нещо в поведението му от раз. Убедена съм, че знаете това, но между знанието на едно ниво и реалността на друго... болезнено е. Гадно е. Разочароващо е. Разбирам и съжалявам.
Така че първото и най-важно нещо е търпението. Повторение и постоянство му е майката, все едно дали кучето се учи да не хапе или да пиша в банята, или нещо друго. В света на живите същества нещата се случват за седмици, не за 1-2-3 дни.
Второто най-важно нещо е постоянството (повтарям се). Едно вече измислено (и правилно) правило не трябва да се променя, а да се наложи постепенно. И да не се отказваме, само защото вчера и днес още нямаме успех...
Казано по трети начин, на вас ви трябва добър треньор, който да Ви покаже къде бъркате, какви са нереалните очаквания към кученцето, които имате и да ви покаже как трябва да работите с него, за да постигнете истински резултати. С приказки по форумите няма да стане, за съжаление, и повечето съвети, които ще получите тук, ще навредят (започвайки от този за държането за врата например).
Иначе, връщайки се на темата за хапането, ще се осмеля да направя предположение:
- ако е магазинско или от зооборса, кученцето ви най-вероятно има проблеми със социализацията. Не е общувало с хора, а го взимате точно в момент, когато в кучилото започва борбата за доминантност и установяване на йерархически граници. Малките кученца на тази възраст могат да бъдат изумително злобни едно с друго, бият се, карат се, хапят се... игрите им често прерастват в играчка-плачка... когато мама е там, тя поставя граници на поведението им и се явява като авторитет. Когато мама не е там - бебетата ги взимат на 30-ина дена от нея и ги хвърлят в някоя клетка да се оправят сами, и скоро се разотиват по зоомагазините - най-първоначалната социализация изцяло отсъства. В аквариума в магазина се събират по 3-4-5 бебета от различни кучила, нито едно от тях нямащо подходяща социална подготовка за общуване със събратя. Войните, които водят там (ако не ги упояват да са кротки...), не подпомагат развитието на обществените им умения. Резултатът? В дома на клиента попада куче, което в най-добрия случай е "социално сакато" и не умее правилно да общува със съплеменниците си и с хората. В по-лошите случаи е с по-леки или по-тежки психически отклонения. Собственикът е онзи, който трябва да осигури "замяна" на ранното детско обучение, поне по отношение на социализацията спрямо хора, за да си осигури нормално ежедневие с това зооборсаджийско куче.
- ако кученцето е от истински развъдник или поне от грижовни стопани и е било социализирано нормално - от раждането си е пипано, взимано, галено и гушкано, не е отбито прекалено рано, общувало е с мама (и евентуално с други кучета) и най-вече с хора!!!, то тогава е много вероятно поведението му да е адекватно и то просто да минава нормална фаза в развитието си, присъща на всички бебета - изучаване на света с уста :smile: , на вкус и твърдост, детски игри, развитие на вокалния апарат (ръмжене, лаене...) и прочие. Както и упоменатите по-горе кученца, това социализирано животинче СЪЩО минава през фаза на установяване на граници, изпробване на авторитета и много други. Проблемът е дали собственикът тълкува правилно подаваните от него сигнали и реагира адекватно на тях. Ако тълкуванието е неправилно и реакцията не е "подходяща", кученцето се обърква и започват да възникват проблеми. Ще си позволя да направя сравнение с човешките деца - ако родителят няма представа какво да прави с растящото си дете, ще "произведе" психопат, хлапе с умствени отклонения, със социални затруднения и прочие придобити от неправилно общуване и отношение проблеми. Някои са ремонтируеми, други - не.
И, естествено, когато имаме лошо социализирано кученце и неподготвен за общуването кученцето си собственик, ситуацията бързо се влошава. Съдейки по темите и изказванията ви, Marinka7, имам чувството, че случаят е горе-долу такъв. Извинявам се, ако неправилно чета и тълкувам написаното от вас и това всъщност не е вярно.

User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   buclat printseska Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 24 September 2013 - 05:09 PM

Много благодаря за съветите,но пляскането с вестник не помага,дори напоследък повече го озлобява и започва да ръмжи и лае,стиска все по-силно и не пуска.....Лошото е,че изпохапа дъщеря ми до кръв.Иначе е много любвеобилен и на моменти доста послушен,но понякога просто прекалява-както казва детето,идва му power-а:af_089:Вчера например беше изскубнал первазите в коридора със кабелите на кабелната тв и аз му бях ужасно сърдита,не му говорех,не го гушках като друг път и той беше безумно покорен и послушен,даже не ме е и хапал:wink: Понякога му се карам по сериозно,отблъсквам го от мен,но резултата е нулев.Дано тази агресия отмине и се спре с това хапане,че не се издържа вече.

#10 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 24 September 2013 - 08:09 PM

Показване на мнениетоbuclat printseska, в 24 September 2013 - 06:09 PM, написа:

Много благодаря за съветите,но пляскането с вестник не помага,дори напоследък повече го озлобява и започва да ръмжи и лае,стиска все по-силно и не пуска.....Лошото е,че изпохапа дъщеря ми до кръв.Иначе е много любвеобилен и на моменти доста послушен,но понякога просто прекалява-както казва детето,идва му power-а:af_089:Вчера например беше изскубнал первазите в коридора със кабелите на кабелната тв и аз му бях ужасно сърдита,не му говорех,не го гушках като друг път и той беше безумно покорен и послушен,даже не ме е и хапал:wink: Понякога му се карам по сериозно,отблъсквам го от мен,но резултата е нулев.Дано тази агресия отмине и се спре с това хапане,че не се издържа вече.

Единственото решение са разходките и то не просто да го заведете до близкия ъгъл,а ако има къде (обезопасено място) на което свободно да поитича и да погони я пръчка,я топка. Нашия само така стои сам и послучен,без да изяжда света. Но остане ли сам и да не е бил изморен преди това - смятай,че и стени няма да ви останат! :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   juja_^^ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 24-March 09

Публикувано: 16 November 2013 - 12:25 AM

Nie sushto imahme problemi s hapaneto ,no zasega go okrotqvame s mnogo gushkane,chesa e,milvane.
Zasega problema i samo s agresiqta kum sinut mi nasheto kuche e npochti na 3 meseca

#12 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 16 November 2013 - 12:28 AM

За каква агресия говорим при куче бебе на 3 мес,хайде стига глупости :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   buclat printseska Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 22 November 2013 - 11:35 AM

Ние сме вече на 5мес.отучихме се от онова хапане,което направо ни влудяваше,сега обаче стане ли вечер,дъщеря ми е хапана наред,оставя зъбки къде ли не по нея.Напоследък явно хапе все по-здраво,детето се разплаква от болка.Мисля,че кучето ни е прекалено разглезено,което разбира се си е наша вина-свикнали сме го на прекалено голямо внимание и обгрижване от наша страна,непрекъснато е по петите ни,където и да отидем.Когато гушкам детето си или не му се обръща нужното внимание,което не винаги разбира се е възможно ходи и пишка на спалнята.Знам,че може ми не сме прави в това,но не бих си представила да се държа по друг начин с кучето.

#14 Потребителят е офлайн   buclat printseska Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 December 2013 - 12:05 PM

Показване на мнениетоbuclat printseska, в 22 November 2013 - 11:35 AM, написа:

Ние сме вече на 5мес.отучихме се от онова хапане,което направо ни влудяваше,сега обаче стане ли вечер,дъщеря ми е хапана наред,оставя зъбки къде ли не по нея.Напоследък явно хапе все по-здраво,детето се разплаква от болка.Мисля,че кучето ни е прекалено разглезено,което разбира се си е наша вина-свикнали сме го на прекалено голямо внимание и обгрижване от наша страна,непрекъснато е по петите ни,където и да отидем.Когато гушкам детето си или не му се обръща нужното внимание,което не винаги разбира се е възможно ходи и пишка на спалнята.Знам,че може ми не сме прави в това,но не бих си представила да се държа по друг начин с кучето.


#15 Потребителят е офлайн   buclat printseska Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 December 2013 - 12:13 PM

Отново имам нужда от помощта ви,моето френчи е много послушно когато сме си всички в къщи,остане ли само обаче,обръща цялата къща.Страх ме е да се прибера след работа.Кърти первази,паркет,яде кабела на кабелнтата ТВ,тапети,купичката му с водата е винаги обърната........Не знам какво да правя,явно милото много страда,когато ни няма.Искрено се надявам да ми дадете съвет как да постъпя и да го озъптя поне малко,че къщата ми е неузнаваема.....

#16 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 13 December 2013 - 12:16 PM

Прочетете тази тема http://forum.dog.bg/...BE%D0%BC%D0%B0/
има дадени варианти за справяне с такова поведение
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   buclat printseska Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 05-September 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 December 2013 - 12:19 PM

Благодаря,преди време четох всичко по темата,но мисля,че кучето ми е прекалено разглезено.

#18 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 13 December 2013 - 02:41 PM

Значи осьзнавате , че проблема е във вас , може би трябва да направите консултация с треньор ,който да ви даде насоки как да се дьржите с него и да промените поведението си .Успех
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни