Dog.bg Форуми : нормално ли е?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

нормално ли е? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   leerock Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-December 13

Публикувано: 10 December 2013 - 09:26 PM

Преди 2 седмици си взех питбул обаче мисля ,че съм се влюбил в него постоянно го галя давам му да яде по много

та въпроса ми е нормално ли е защото той е на 3 месеца а 5кг храна да му дам 5 ще изяде и ще търси още?

#2 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 December 2013 - 08:56 AM

Показване на мнениетоleerock, в 10 December 2013 - 09:26 PM, написа:

Преди 2 седмици си взех питбул обаче мисля ,че съм се влюбил в него постоянно го галя давам му да яде по много

та въпроса ми е нормално ли е защото той е на 3 месеца а 5кг храна да му дам 5 ще изяде и ще търси още?


Първо, нормално е да сте се влюбили в кучето. Доста от кучкарите изпитват същите емоции. Но не забравяйте, че е куче и най-вече, че е питбул. Трябва да обърнете внимание на обучението и дисциплината, а лигавенето го оставете като награда. Тази порода са всеотдайни и любвеобилни към стопаните си, но вие сте отговорни за поведението му навън.
Второ, нормално е да иска все да яде. Куче е - винаги са гладни, бебе е - още повече. И 15кг. храна да му дадете, ще яде, ще повръща и пак ще яде. Но имайте в предвид, че слабото куче е здравото куче. Не буквално, но затлъстяването води до падане на имунната система и предразположеност към болести и увреждане на ставите. Не рискувайте. Гледайте да го потдържате в добра спортна форма, да изглежда добре и да не е дебело, а мусколесто. Сега още е рано да го натоварвате физически, изчакайте да навърши годинка.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#3 Потребителят е офлайн   Linda113 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 28-November 13

Публикувано: 11 December 2013 - 11:38 AM

И моето бебе е така- такъв апетит го обзема, че се притеснявам- или да не е гладен, или пък да не затлъстява. Но повече ме е страх от второто честно казано, защото някои породи са много предразположени към това, а едно затлъстяло куче не може да е здраво и пълноценно. Но преди няколко дни стана на четири месеца и забелязвам, че в последните 2-3 дни е много по-балансиран и спокоен. Изглежда, че когато приключват с най-силната фаза на растеж нещата се успокояват. С голямото ми куче също беше подобно. Но във всички случаи е нормално за едно 3-месечно куче, в това се убедих :smile:

#4 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 December 2013 - 12:39 PM

Когато са бебета са дундави, както и при хората. Движенията са им некоорденирани, замятат краката, суркат тумбаците. Но това след четвъртия месец (като се започнат разходките) отшумява и кучето започва да се оформя. След годинка-две вече може да се говори за израстване. Хубаво е да имат апетит - по-лесно се обучават. Но трябва да се спазва дневна доза храна.
Трябва да се напипват лесно последните ребра на кучето. Да не му се виждат или броят ребрата, но не и да е с изравнена талия. А и вида му е важен, ако всичко е наред и е здраво, козината му е лъскава, а кучето игриво и в кондиция.
В лиготенето няма лошо, стига да е съчетано с добро обучение и когато се налага строго послушание. Нека кучето да знае кой е шефа и че шефа е и добър и лош, когато трябва.
:beer:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#5 Потребителят е офлайн   leerock Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-December 13

Публикувано: 11 December 2013 - 02:44 PM

благодаря ви много!

п.с

Да ви питам носът му се бели (черен) и отдоло е червено това редно ли е ?

#6 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 December 2013 - 05:08 PM

Не знам за другите породи. На моите хъскита всяка зима им става розов носа (посредата), после като се стопли си стават пак черни. Но не се белят, а просто изсветляват. По-добре се обърнете към ветеринар.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#7 Потребителят е офлайн   leerock Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-December 13

Публикувано: 11 December 2013 - 08:59 PM

мхм много ви благодаря даже малко странно ми се струва ,че лежи постоянно пред духалката ,но явно това е от моят не опит със кучетата и пак благодаря

#8 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 December 2013 - 09:06 PM

Дано въпреки не опита...да сте се информирали достатъчно поне как трябва да обучите кучето си...ако на някой първото куче му е пинчер, може и да си позволи лукса да е неинформиран, но при вас липсата на възпитание може да доведе до фатални последици...Според мен е огромен проблем хората да си взимат като първо куче питбул, а да задават подобни въпроси...това куче трябва да попада в отговорни и опитни ръце...но явно ще се учите в движение...Успех все пак.

#9 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 11 December 2013 - 10:35 PM

Показване на мнениетоleerock, в 10 December 2013 - 07:26 PM, написа:

Преди 2 седмици си взех питбул обаче мисля ,че съм се влюбил в него постоянно го галя давам му да яде по много

та въпроса ми е нормално ли е защото той е на 3 месеца а 5кг храна да му дам 5 ще изяде и ще търси още?

Нормално е да се влюбиш в питбул, не е нормално да не го направиш. Иначе внимавай с храната, те са като прасенца, но ти си този, който дава и контролира количеството храна.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   leerock Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-December 13

Публикувано: 15 December 2013 - 01:53 AM

Качена снимка

Тук е на 1 месец някъде (не съм сигурен) , преди да го взема.
Носът така ли трябва да е или има (така ми изглежда) нещо нередно

#11 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 December 2013 - 11:03 AM

Носът ми изглежда наред, поне на снимката. Ако няма възпаление и не е зачервен, нама какво да се притесняваш. Носът трябва да е влажен и студен, когато кучето е будно.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#12 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 15 December 2013 - 03:02 PM

Носът (ако имаш предвид цвета) е супер. На нашата питбулка носът й е ред/пинк, уникален нос просто. Аз лично много харесвам питбули със светли носове, в които има розово, но рядко виждам такива.
Като беше малка веднъж като я разходахме едно детенце пита баба му дали това е прасенце. Баба му отговори, че не е прасе, а кученце, а то си знаеше своето - "Нее, прасе е". А тя си приличаше на прасенце

Прикачена снимка
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   leerock Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-December 13

Публикувано: 15 December 2013 - 05:19 PM

Показване на мнениетоFi_Re, в 15 December 2013 - 03:02 PM, написа:

Носът (ако имаш предвид цвета) е супер. На нашата питбулка носът й е ред/пинк, уникален нос просто. Аз лично много харесвам питбули със светли носове, в които има розово, но рядко виждам такива.
Като беше малка веднъж като я разходахме едно детенце пита баба му дали това е прасенце. Баба му отговори, че не е прасе, а кученце, а то си знаеше своето - "Нее, прасе е". А тя си приличаше на прасенце

Прикачен файл 424095_2736699413477_394401977_n.jpg





:ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ud_009: :ud_009:

#14 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 15 December 2013 - 06:35 PM

Това кученце на снимката обезпаразитявано ли е? Такова огромно шкембе обикновено е пълно с... неща... :dh_188:
Това, че нослето не е изцяло пигментирано, е напълно нормално. Не се "бели", просто не е изцяло оцветено. С времето оцветените зони може да се разширят, може и да не се разширят.

#15 Потребителят е офлайн   leerock Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-December 13

Публикувано: 15 December 2013 - 10:34 PM

Благодаря ,че ме подсети - да наистина му е голямо стомахчето още утре сутрин ще му взема таблетки за вътрешно обезпаразитяване

#16 Потребителят е офлайн   leerock Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-December 13

Публикувано: 15 December 2013 - 10:41 PM

Принципно когато го взех ми казаха ,че е обезпаразитен обаче сега му се е издуло коремчето та днес си мислех ,че е станал дебеланко още сега ще отида до денонощната аптека за препарат

#17 Потребителят е офлайн   leerock Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-December 13

Публикувано: 15 December 2013 - 11:35 PM

ох, помислих си ,че има тения а то корема му бил подут защото пак се е докопал до салама и го е изял но все пак утре ще му дам 1 хапче, и на вет.

#18 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 January 2014 - 03:19 PM

Анормално е да си влюбен в едно същество, за което си поел грижи, и да пишеш тук за особеностите на носа му, а да не внимаваш кое докопва.Очите да са ти на четири, хапче ще му дадеш след като се консултираш с вета кога защо и как се дава-на гладно, знам,че са минали повече от две седмици от последния ти пост, но усещам, че си още млад и зелен, та ти препоръвам да прочетеш темите за отглеждане на малко бебе-куче, кое да избягваш, решим и дозировка на хранене, когато го водиш на ветеринар, каквото те интересува- го питай.Имаш нелесна порода, както казват-сериозна.Само с любов рискуваш това животно един ден да ти се качи на главата и да се превърне в свободен неутрон.Възпитание и не прекалявай с глезенето!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни