Dog.bg Форуми : Кучето не иска да яде

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето не иска да яде

#1 Потребителят е офлайн   Nightwish Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-December 13

Публикувано: 13 December 2013 - 05:18 PM

Така, ако някой се е сблъсквал с подобно нещо моля да сподели съвета си..имам кученце на 5 месеца и започна да си сменя млечните зъби и откакто започна първите дни едвам, едвам ядеше сега съвсем не иска..възможно ли е да не може да дъвче и ако не кажете към какво да се насоча. Благодаря предварително и се извинявам ако вече има подобно тема. =))

#2 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 13 December 2013 - 07:22 PM

Едното ми куче беше много злоядо. Храненето й беше истински тормоз. Представи си немска овчарка, която не иска да се храни. Тя сядаше пред чинията с гранули и чакаше. Какво чакаше ли? Ами хранещият да седне до нея и да почне да слага лакомства. Слагахме й какви ли не добавки, но по малко, защото ако й сложехме повече тя извръщаше глава. А така, като бяха малко си ги чоплеше бавно в чинийката и така, между другото, хапваше и някоя гранула. Като й писнеше едното лакомство се почваше с друго. лакомствата бяха от типа на някакво месце, мръвчици, пастет, нарязан колбас. Храненето й продължаваше средно половин час - понякога повече, понякога по-малко. Пробвахме да пропуснем хранене, защото нали казват - като огладнее сама ще си почне, но не - тя не само не почваше сама да си яде, ами се стигаше до повръщане на стомашни сокове. Какви ли гранули не пробвахме и не и не. Понякога скланяше да яде чисти гранули навън, по време на разходка, друг път отказваше. Буквално я хранехме, а да ти кажа куче с тези размери трябва да яде доста и си беше много досадно. Докато в един момент просто не си почна сама да яде и то с голямо желание. Това стана по времето в което взехме второто куче и все още живееха заедно. Второто си е и до днес много лакомо и май това й повлия и на нея. Сега се храни нормално, с апетит и желание, пак й се слагат добавки, но важното е, че изяжда всичко сама.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Nightwish Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-December 13

Публикувано: 13 December 2013 - 10:01 PM

А тези морафети на колко беше като ги проявяваше ? :Д Понеже моя куч е на 5 месеца и ми е странно, че бебе не иска да яде, въпреки че четох какви ли не работи от сорта на, че от топлото губели апетит..вярно топло е у дома ама не е като да е лято..и взех да се притеснявам да няма сериозен проблем..иначе си е енергичен и от ръка си хапва с удоволствие, което пак ме учудва, че от паничката не иска, а след това му давам същото нещо от ръка и си го хапва. :Д Ще взема и аз да го оставя малко без да го карам да яде пък дано при нас се получи. :Д Благодаря за идеите все пак де ! =))

#4 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 14 December 2013 - 01:06 PM

Трудно се хранеше до третата година, после взехме дребната и нещата се оправиха. Но ще ти кажа едно, не я глези от ръка, че после може да се видиш в чудо.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 17 December 2013 - 07:48 PM

Показване на мнениетоNightwish, в 13 December 2013 - 11:01 PM, написа:

А тези морафети на колко беше като ги проявяваше ? :Д Понеже моя куч е на 5 месеца и ми е странно, че бебе не иска да яде, въпреки че четох какви ли не работи от сорта на, че от топлото губели апетит..вярно топло е у дома ама не е като да е лято..и взех да се притеснявам да няма сериозен проблем..иначе си е енергичен и от ръка си хапва с удоволствие, което пак ме учудва, че от паничката не иска, а след това му давам същото нещо от ръка и си го хапва. :Д Ще взема и аз да го оставя малко без да го карам да яде пък дано при нас се получи. :Д Благодаря за идеите все пак де ! =))

Такам. Аз по едно време с моя разбойник имах същия проблем.. Сипвах му да яде,а той не проявяваше никакъв интерес към храната. Пъвро мислех, че е болен, но след като видях,че от ръката ми яде,а от купата не иска бързичко го излекувах.. Тъй като и той беше малък (на 4-5 месеца) и го хранихме по няколко пъти на ден започнах да процедирам по следния начин.

В 8:00 му слагам чинията с храната и го будя преди това да види,че ще се яде. В 8:05 я вдигам ( в началото непокътната)


В 10:00 слагам същата чиния със същите гранули - 5 минути и пребирам (отново непокътнати)

В 12:00 слагам чинията и гледай какво става... :ab_041:




Ако и това не подейства, както стана при пинчерката на майка ми (но тя е голяма вече и от години и се дава директно в устата) единственото обяснение е,че кученцето няма конкуренция за храна вкъщи и не се притеснява, че ще остане гладно. Това по принцип им е вроден инстинкт на малките още по време на кърменето борбата е безмислостно жестока, особено ако са много кученцата, но при някои кученца този инстинкт изчезва с времето и единствения начинда се възвърна е чрез създаване на конкуренция. :beer: Пинчерката яде само ако съм завела котката или моето куче на гости - явно го прави от егоизъм, защото не ги харесва :)


User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 December 2013 - 08:55 AM

Понякога отказа от храна е просто злоядство, друг път е капризничене. Но за малко куче не ми се вижда нормално, даже трябва да яде повече, дори когато сменя зъбките.
Когато Джак беше на 7 месеца почна да ми отказва храна. Помислих, че са капризи. Имало е случаи по цяла седмица почти нищо не е ял, защото се мъчех да го "откажа"...
Сега ме е яд на себе си, че не съм повярвала повече на хайвана... След цели три месеца разбрахме, че е язва на стомаха...
Подобна беше и историята с Хес, преди да разберем, че има гастрит. Ние си мислихме, че си придава фасоните...
Идете на ветеринар, за да се уверите, че не е нещо на стомаха. Все пак кучетата не могат да кажат "Боли ме коремчето и не мога да ям..."
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#7 Потребителят е офлайн   Nightwish Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-December 13

Публикувано: 21 December 2013 - 06:51 PM

Благодаря много !

#8 Потребителят е офлайн   Haunted Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 24-May 14
  • Gender:Male

Публикувано: 16 June 2014 - 06:41 AM

Здравейте ..и при мен има проблем с 4-месечния ми НОК.Какво ли не му давам да яде..консерви на Purina,Pedigree (Junior) смесени с гранулки,някои път му давам пастет със гранулки..и не му се яде и това е.Яде един път сутрин..после на обед не иска..след това вечерта па си хапва,друг път сутрин не иска..на обед се спуква да яде..вечер по-малко,а винаги когато му дам яйце..измита всичко.Другото което е..проблем ли е ако му се дава всеки ден яйце ?



пс.надявам се ще се намерят свестни хора,които няма да се драчат,а евентуално ще ми помогнат със съвет.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни