Dog.bg Форуми : Старото лошо куче какво да направя

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Старото лошо куче какво да направя Странно куче Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   histeriq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 06-November 12

Публикувано: 13 March 2014 - 05:13 PM

Здравейте,струва ми се че тук ще намеря логично обяснение за поведението на кучето ни.Ако някой е имал подобен случаи ще се радвам да ме посъветва.
Кучето ни е дребна порода подобие на пудел но малко по голямо.Сега е на 16 години.Старо куче и много странно.За пръв път в живота си попадам на подобно куче,всъщност то е на приятеля ми при който се преместих да живея от близо 1 година.
По цял ден спи разбираемо,храни се с толкова колкото му дадеш имало е случаи в който сме му давали по 5 пъти няма проблем всичко се яде.
Кучето се движи добре за толкова старо куче,макар че приятеля ми се е вманиячил че то е старо и за 2 етажа трябва да се движи с асансьора.
Извежда се три пъти по 10 минути на вън през останалото време само спи и яде.Последните няколко месеца взе,че стана агресивно даже.Като му давам храна или го галя ме ръмжи това нормално ли е за старо куче?На няколко пъти излизаме на разходка тримата и то хуква да бяга като лъв е.Бяга безцелно ние се чудим какво става.Тичам аз след него да му сложа каишката и то ме захапа.Странно поведение ,като се приберем в къщи си седи в легалцето и ни гледа надменно.Първия път решихме ,че просто е старо и не знае какво прави.Макар ,че куче на 16 г с такъв бяг като кон и да яде толкова храна странно.
В един момент то взе да не вижда уж, но това не му пречеше да бяга от нас.Пробвах веднъж да слезнем по стълбите изумих се старото и сляпо куче не се препъна никъде ,не се бутна никъде беше като все едно е на 2г и на долу и на горе.Започнах да го изкарвам на вън по стълбите .Ръмженето и опитите за хапане обаче станаха все по нарядко.Вчера го ресахме и чистихме понеже е доста нечистоплътна то така изщрака на два пити срещу мен със зъби ,че пуснах всичко и я оставих да ходи където иска.По късно бяхме на разходка пак по стълбите то качвайки се на горе просто се обърна и тръгна на долу аз я виках ама тя си души нещо там и слиза на долу ,настигнах я и я хванах през кръста ,за да я обърна на горе.Помислих ,че просто не ме вижда и затова се връща то ме захапа зверски с такава сила ,че аз се сковах и не знаех как да постъпя хукнах на горе да си мия ръката,че всичко стана в кръв а то само се прибра след 4 минути някъде и си легна сякаш нищо не е направила.Приятеля ми винаги казва ,че аз съм виновна щото стълбите я объркват и тя се изнервя дори не и се скара а все пак кучето е негово.Събудихме се днес тя беше си опикала там където спи,забравих да кажа че преди два дни се беше изсрала в леглото си даже.Приятеля ми казва че е старо и като старите хора се изпуска , но аз не мисля че това е нормално.Това куче ходи нормално ,яде нормално изглежда добре ако не ви кажат ,че толкова старо няма и да предположите дори.Трябва ли да му се караме като прави така или трябва просто да го търпим ,то започна да ни тероризира ,ръмжи ,хапе ,пикае в дома ни .Какво да направим ?Забравих да кажа ,че винаги когато ме ухапи или направи нещо лошо после два дни е в нещо като летаргия,прави се на болна ,едва гледа ,почти не става и не иска на вън ,само че така само за 2-3 дни и после пак ме посреща с ръмжене и щракане с челюсти срещу мен .Това го прави само с мен а аз почти всеки ден и давам храна и я водя на вън защото имам повече време.Аз я реша и и давам лекарства ,аз я водя на ветеринар ,не знам но това куче вече ме плаши.Всъщност то се опитва да хапе и него като се опитва да му оправи леглото ,но той казва че тя щото не го е познала в началото.Не знам

#2 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 March 2014 - 07:52 PM

Ако аз съм на мястото на това куче, бих ви нахапала яко по няколко пъти! :eg_033:
Не, сериозна съм! Кучетата не са идиоти, много по-добре от нас се ориентират за нрава на даден човек.
Погледнете само как пишете за хайвана!!! Допустимо ли е, ако баба ви на 80г. още може да прекопа градинката, да кажете, че е странна и че уж била дърта и сляпа, ама копала??? Имайте малко уважение към кучето. То е там преди вас, то е до приятеля ви преди вас и знае много повече от вас. Ако спрете да се фантазирате, а започнете малко да изпитвате емоция, може би ще започне и кучето да ви приема. Все пак не тя ака в дома ви, а вие се опитвате да налагате правила в нейния дом, където е живяла 16г.
Започнете да я разхождате само на каишка и няма да ви прави номера на разходките. Не я тормозете по стълбите. Пак ще се върна към баба ви - дали ще я мъчите на бягащата пътечка, ей така за спорта? Използвайте асансьор - затова е измислен.

Имах болонка, която почина на близо 18г. Всичко, което описвате е повече от нормално. И вместо да се чудите как още кучката не е хвърлила топа, вземете да се зарадвате за кучето, че още е жизнено.
Няма да ви хапе, ако спрете да я хващате изненадващо за "кръста", ако подхождате с повече внимание и разбиране.
Вие сте нов член, никое куче няма да ви приеме ей така, щот сте влезли през вратата. Уважението трябва да бъде заслужено.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#3 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 14 March 2014 - 12:12 AM

Miss Kiss, много време отделихте .... и аз сериозно !
Това за сетен път ми напомня за това ,което се чете под мненията ми .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#4 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 14 March 2014 - 07:48 AM

ахахаха, изивнете ме, ахахахахаха, пак ме извинете, ахахахахахахахаха

умрях от смях

личи си, че никога не сте имали куче - това да казвате че е нечистоплътно, пък може би очаквате да седне на тоалетната чиния - тогава дали щеше да ви е странно.

Моля много да ме извините, обаче умрях от смях.

Всъщност къучетата не са хора, може би ще е добре просто да престанете с простотиите си и да се държите с животното нормално. Купете му пакет кучески бисквитки и започвайте да го подкупвате. Може да гледате и как приятеля ви се държи с животното и да копирате, на този етап е ясно едно нещо - кучето знае доста по-добре как да се държи с хора, отколкото вие с кучета.

Успех

#5 Потребителят е офлайн   tai Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 24-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 14 March 2014 - 06:52 PM

Сменете приятелят :af_089:

#6 Потребителят е офлайн   desidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 153
  • Регистрация: 18-May 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 14 March 2014 - 11:32 PM

Търпение и любов. Това е разковничето, казвам го от личен опит. Пожелавам Ви успех с бабката :)

#7 Потребителят е офлайн   histeriq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 06-November 12

Публикувано: 19 October 2014 - 09:24 AM

Пише след година време.Разбира се с кучето свикнахме заедно ,всичко е на ред.указаса се че тя е толкова нервна защото бяхме сменили квартирата скоро а в другия апартамент беше живяла почти 5 г и съответно си беше свикнала там:)
Мога съм благодарна за коментара на жената която беше писала за търпение.
На другите мога да кажа ,ако не можете да дадете адекватен съвет за нещата не започвайте да обиждате,защото когато се държите гнусно с хората ми е ясно колко добре се държите и със животните си.А относно това кой какво си въобразява ,явно някой от вас са си въобразили това което аз изобщо не съм мислила.По нагоре четох някаква умница дето ми пише ,че кучето живяло в този дом 16 г не ми стана ясно само от къде знае това.Писна ми да чета злобни коментари на хейтъри дето са се скрили в нета и само търсят тема а която да се заяждат и а изкарат на яве комплексираните си малки души.А иначе на всякъде има такива дето се мислят за най интелигентни умни.Да не говоря как ако нямате мнение по темата никой не ви натиска да пишете глупостите си.Това е сайт в който всеки може да сподели и да изкаже мнение по тема която го интересува.

А сега малко за кучето.С нея свикахме заедно ,за изхождането се оказа ,че има проблем с бъбреците.Беше много тежко ,доста врем си я гледахме в къщи ,но в един момент започнахме да не издържаме защото тя не можеше да задържа храната .Ветеринара каза ,че няма смисъл от каквото и да е просто да се грижим колкото можем за нея.Отслабна много съответно,при поредния преглед лекаря и каза ,че е дехидратирана ,защото не задържа нищо нито вода нито храна.Предложи ни евтаназия и да не я тормозим вече .Мислихме доста не е лесно да вземеш такова решение.Дано на никой не му се налага.Това е нашата история на кратко.

#8 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 19 October 2014 - 03:36 PM

Показване на мнениетоhisteriq, в 19 October 2014 - 09:24 AM, написа:

На другите мога да кажа ,ако не можете да дадете адекватен съвет за нещата не започвайте да обиждате,защото когато се държите гнусно с хората ми е ясно колко добре се държите и със животните си.


Брей ,че психолог ......

То ако имахте такива наблюдения върху хората , със сигурност нямаше да напишете темата си .

Но какво разбирам аз , "неадекватния" ?
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#9 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 19 October 2014 - 04:20 PM

Сега може евентуално да си отговорите защо е посягало да хапе когато го грабвате през кръста. Кученцето вероятно е имало болки и слизането по стълби, качването, рязко стискане или дръпване са му причинявали болка. Поизмъчило се е милото.

#10 Потребителят е офлайн   kalconin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 20-October 14
  • Gender:Male

Публикувано: 20 October 2014 - 02:11 PM

Повече внимание и занимавка това е начина за мен!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни