Разстройство при котка
#1
Публикувано: 28 April 2014 - 09:46 AM
Посъветвайте ме при кой лекар да отида, защото това ми е проблем. Имах преди това и куче и котка, които ги няма вече и съм наясно с търсенето на подходящ ветеринар. Сигурно е необходимо и лабораторно изследване, ехограф. Предложете подходящ ветеринар, моля Ви!
#3
Публикувано: 28 April 2014 - 11:06 AM
#5
Публикувано: 28 April 2014 - 03:37 PM
tonig, в 28 April 2014 - 09:46 AM, написа:
А от какво са починали кучето и котката (от написаното поне оставам с впечатление, че са починали. Ако ако не е така, извинявайте). Нещо вирусно/инфекциозно или просто от старост?
Не съм лекар, но имам известен опит с котки и на Ваше място веднага бих потърсила съвет и преглед от друг лекар. Разстройство няколко месеца изобщо не е нормално. Не зная в кой квартал живеете, но и двете клиники, които основно ползвам (Св. Антим в Банишора и Добро Хрумване - Борово и център) имат тестове и за гиардия и за корона. Изоспорите също водят до разстройство, но доколкото помня там то е съпроводено с кръв. Панлевкопения (вирусно заболяване)мисля, че може да бъде изключено, защото от него обикновено доста бързо се умира без лечение. Може да е и нещо друго бактериално. А може да е и някаква хранителна нетолерантност, но все пак май е добре да започнете с изключването на болестите.
#6
Публикувано: 29 April 2014 - 06:52 AM
Кучето и котката ми умряха не само от старост, но и от болест, съответно сърдечна недостатъчност на 13 години кучето и рак на черния дроб котенцето ни. Не е от вирус. При Ричи беше всичко нормално след двете операции, но след кастрацията му се появи този проблем. Не казвам, че това е причината, но тогава се появи.
Ще пиша за резултата, за да са информирани и други с такива проблеми.
Благодаря още веднъж!
#8
Публикувано: 29 April 2014 - 11:59 AM
Това, че е започнало веднага след кастрацията е малко странно, но пък не е невъзможно да си е носел нещо и при падането на общия имунитет след операцията да се е изявило с пълна сила. Или пък да е прихванал нещо докато е бил в болницата. Би трябвало тестовете, преглед и евентуално биохимия да дадат яснота защо котето е с перманентно разстройство.
ПС: Сега се сещам, че проблеми с черния дроб или панкреаса също могат да са причина за разстройство. Паразити също, но предполагам, че котките Ви са обезпаразитени.
#9
Публикувано: 29 April 2014 - 01:07 PM
Не ни предложиха биохимия.
Котките наистина са ни обезпаразитени.
#10
Публикувано: 29 April 2014 - 01:46 PM
tonig, в 29 April 2014 - 01:07 PM, написа:
Това обезателно трябва да го кажете на лекарите, защото доста променя цялостната картина. Вероятно става дума за нещо заразно щом вече виждате, че и двете котета са така.
#11
Публикувано: 30 April 2014 - 07:54 AM
Още веднъж искам да Ви благодаря за мненията, защото определено предприех действия благодарение на Вашите становища и съвети.
Лечението ще продължи продължително и с редица поредни изследвания до пълното им изчиствания и на двете котенца. Бяха изненадани, как другото ни коте се е заразило толкова късно, но и то не е толкова зле.
БЛАГОДАРЯ!.
#12
Публикувано: 30 April 2014 - 11:15 AM


Вход
Регистрация
Помощ


Горе
Цитиране +
