Dog.bg Форуми : Само аз ли мисля, че "кучкарите" у нас сме дискриминирани?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Само аз ли мисля, че "кучкарите" у нас сме дискриминирани?

#41 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 17 May 2014 - 05:36 PM

Драмата е, че човекът не може да си купи 2 пирона сам - трябва му куче.

#42 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 May 2014 - 06:03 PM

Показване на мнениетоaldald, в 17 May 2014 - 03:36 PM, написа:

Драмата е, че човекът не може да си купи 2 пирона сам - трябва му куче.

За да му посочи големината на пироните явно)))))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#43 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 18 May 2014 - 08:30 AM

Показване на мнениетоnicky87, в 17 May 2014 - 01:00 PM, написа:

Нали уж вярата и църквите са за всички.И аз не виждам какво лошо има човек да влезне с кучето си стига да не притеснява останалите хора там.Едва ли кучето ще направи повече поразии от едно тичащо и крещящо дете.Виждала съм деца да тичат и да пипат и разместват в църква и никой не им направи забележка.Това не е ли по-гнусно от едно гушнато куче?

Не сте добре,сравнявате куче и дете .Църква е за хора ,а не за ваши кучета. Ако не разбираш разлика между дете и куче ,не знам как да ви нарека . Освен същество ,което има куче.
ДА – кучето в църква и в пикадили а и в практикер -тъпотия . Много ще приятно на хора ,след като ваше куче ,изблизав дупето ще хека на хранителни стоки. А израз –църква за всички ,става дума за всички хора а не за ваши любимци. Ако ваш домашен любимец реши да подпикае някое килимче в Практикер,? Та аз съм сигурна че такива хора като вас лайна по алейкам не собират.Това е под тяхно ниво ,това говори за вашо неуважение към хора, защо аз трябва да се сообразявам със ваш помяр ,ако ще и с родословние. За мен това е пес ,и ако някой ще сравни песа със мойто дете ,цялата си злоба ще излея на вашо куче ,мокар че знам че стопанин тъп а не куче.

#44 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 May 2014 - 09:31 AM

ira67
Сега пак ще почне преливане от пусто в празно "Ама то е гушнато, ама на кого ли пречи?" и пак отново. Права е Шибуми - няма смисъл. Има хора, които слагат собствените си прищявки и капризи над всичко, безнадежна работа са...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#45 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2014 - 10:12 AM

Просто погледнете другите теми на qwertyu.

#46 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 May 2014 - 10:28 AM

Иха... Ту било 5-6 кила, ту в тази тема 2-3 кила. То не бе заплождане, то не бе нашийник срещу лаене... Сега пък и дискриминация. Нещо на кривата ракета май космоса й виновен.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#47 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 18 May 2014 - 10:29 AM

първо се извинявам че не си започвам изреченята с главна буква,но нещо се прецака копчето

цялата тема ме подсети за думите на христос "безгрешният да хвърли първият камък"
тук много камъни се хвърлиха...
срамота-единият искал да си купи два пирона с кучето!
позор-на друг пък кучето декоративна порода не знаело командите "място" или "седни"
гнусотия-трети искал да влезе вцърква с кучето!
не мислите ли че малко преигравате с упреците и възмущението?
кой не е ходил до някой квартален магазин с кучето...ама честно?
да,сигурно не бих влязла в църквата с куче,но не защото мисля че ще отида в пъкъла за това.за мен не църквата е вярата а това което носиш в сърцето си!
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#48 Потребителят е офлайн   nicky87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 27-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2014 - 10:54 AM

Показване на мнениетоira67, в 18 May 2014 - 08:30 AM, написа:

Показване на мнениетоnicky87, в 17 May 2014 - 01:00 PM, написа:

Нали уж вярата и църквите са за всички.И аз не виждам какво лошо има човек да влезне с кучето си стига да не притеснява останалите хора там.Едва ли кучето ще направи повече поразии от едно тичащо и крещящо дете.Виждала съм деца да тичат и да пипат и разместват в църква и никой не им направи забележка.Това не е ли по-гнусно от едно гушнато куче?

Не сте добре,сравнявате куче и дете .Църква е за хора ,а не за ваши кучета. Ако не разбираш разлика между дете и куче ,не знам как да ви нарека . Освен същество ,което има куче.
ДА – кучето в църква и в пикадили а и в практикер -тъпотия . Много ще приятно на хора ,след като ваше куче ,изблизав дупето ще хека на хранителни стоки. А израз –църква за всички ,става дума за всички хора а не за ваши любимци. Ако ваш домашен любимец реши да подпикае някое килимче в Практикер,? Та аз съм сигурна че такива хора като вас лайна по алейкам не собират.Това е под тяхно ниво ,това говори за вашо неуважение към хора, защо аз трябва да се сообразявам със ваш помяр ,ако ще и с родословние. За мен това е пес ,и ако някой ще сравни песа със мойто дете ,цялата си злоба ще излея на вашо куче ,мокар че знам че стопанин тъп а не куче.

Разликата между дете и куче не е голяма.Еднакво безпомощни са и са зависими от грижите на родителите си!И кучето,както и детето се нуждае от закрила,хранене,тоалетна,разходка,мед.грижи.дрехи и т.н.А ако вашия помияр решава да препикава килимчета,то това си е ваш проблем.Не може да слагате всички кучета под общ знаменател като съдите по вашето.Относно събирането на ''съкровища'' след ку
User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 May 2014 - 10:59 AM

Айде да се въздържаме от епитети на кой кучето му е ''помияр'' ммм?
Относно поста на данах-НЕ никога не съм ходила и няма да отида с кучето си в магазин.
Но да редовно ходя в пъб да си пия бирата където обаче има огромна табела ''Кучета добре дошли''
Нито в църквата,нито в магазина за хранителни стоки,Практикер или Макдоналдс няма!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   nicky87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 27-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2014 - 10:59 AM

Показване на мнениетоira67, в 18 May 2014 - 08:30 AM, написа:

Показване на мнениетоnicky87, в 17 May 2014 - 01:00 PM, написа:

Нали уж вярата и църквите са за всички.И аз не виждам какво лошо има човек да влезне с кучето си стига да не притеснява останалите хора там.Едва ли кучето ще направи повече поразии от едно тичащо и крещящо дете.Виждала съм деца да тичат и да пипат и разместват в църква и никой не им направи забележка.Това не е ли по-гнусно от едно гушнато куче?

Не сте добре,сравнявате куче и дете .Църква е за хора ,а не за ваши кучета. Ако не разбираш разлика между дете и куче ,не знам как да ви нарека . Освен същество ,което има куче.
ДА – кучето в църква и в пикадили а и в практикер -тъпотия . Много ще приятно на хора ,след като ваше куче ,изблизав дупето ще хека на хранителни стоки. А израз –църква за всички ,става дума за всички хора а не за ваши любимци. Ако ваш домашен любимец реши да подпикае някое килимче в Практикер,? Та аз съм сигурна че такива хора като вас лайна по алейкам не собират.Това е под тяхно ниво ,това говори за вашо неуважение към хора, защо аз трябва да се сообразявам със ваш помяр ,ако ще и с родословние. За мен това е пес ,и ако някой ще сравни песа със мойто дете ,цялата си злоба ще излея на вашо куче ,мокар че знам че стопанин тъп а не куче.

Разликата между дете и куче не е голяма.Еднакво безпомощни са и са зависими от грижите на родителите си!И кучето,както и детето се нуждае от закрила,хранене,тоалетна,разходка,мед.грижи.дрехи и т.н.А ако вашия помияр решава да препикава килимчета,то това си е ваш проблем.Не може да слагате всички кучета под общ знаменател като съдите по вашето.Относно събирането на ''съкровища'' след кучетата ми-Да събирам,стига да не е на място на което тревата надвишава метър заради мързела на общината,или да не е пълно с боклуци,защото тогава изпражнението на кучето ми е най-малкия проблем на фона на обелки от вафли,чашки,бирени кутийки и каквото друго се сетите.Като не ме познавате не коментирайте какво правя и какво не.Като ви чета изказванията може да се радвате,ако успеете да възпитате вашето дете поне наполовина,колкото са възпитани моите кучета!
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 May 2014 - 11:07 AM

Вътре в магазина съседите с дребни кученца влизат само и единствено ако продавача или собственика разрешава, като преди това са попитали любезно дали може. Ако може - влизат с гушнати дребосъци но за малко, ако не може - никой не вдига врява и не хленчи "Ама защо, ама то не пречи, ама то е на ръце гушнато". Няма нужда от измислени драми, уважавате ли околните - те уважават вас.
В нашия заграден заден двор след конфликта със съседката и кученцето й съседите категорично казаха че не искат там да се пускат кучета, още повече че за почти 10 години живот на моето куче те никога не са го виждали моя любимец в задния двор. Така сме решили в нашия блок - така сме направили и нека това изискване се спазва, без да раздуват стопаните от този факт някаква космическа апокалиптична трагедия. Простичко е, на мислите ли?)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#52 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2014 - 11:39 AM

Вероятно много от нас са ходили ДО кварталния магазин с кучето си. Когато на мен ми се наложи - връзвам го пред магазина - изкъсо, за да не пречи на другите, които искат да влязат. Ако мисля, че ще се забавя - прибирам кучето и се връщам до магазина или намирам някой да стои при него. Не защото кучето ми ще направи нещо и не защото то не знае команди - не ми е приятно да остава сам за дълго.
Времето, което прекарваме с кучето навън е време за разходки и игри за нас - не е за разглеждане на дрешки, мерене на обувки, купуване на пирони - няма да върша тези неща с него, дори да е разрешено, защото няма необходимост от тези неща.
Не става дума за хвърляне на камъни! Става дума за култура и спазване на правилата. Като знаеш, че нещо НЕ Е РАЗРЕШЕНО, не се опитваш да минеш метър и още по-малко да пищиш, колко си дискриминиран, като не ти се получи. Не обясняваш, колко са несправедливи хората, които си вършат работата и не искат да направят изключение за твоето точно кученце - защото то е малко и гушнато. Защо трябва да си натрапваме кучетата на хората,които явно не желаят поне в момента? Защо пък малкото пинчерче непременно трябва да им е по-приятно от едно алабайче например? Щом правилата са за всички - няма дискриминация.
Колкото до представителите на декоративни породи, които не знаели командите "място" или "седни" - на никой не му пука кой какви команди знае, стига кучето да е спокойно и уравновесено.

#53 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 18 May 2014 - 01:28 PM

Показване на мнениетоnicky87, в 18 May 2014 - 10:59 AM, написа:

Показване на мнениетоira67, в 18 May 2014 - 08:30 AM, написа:

Показване на мнениетоnicky87, в 17 May 2014 - 01:00 PM, написа:

Нали уж вярата и църквите са за всички.И аз не виждам какво лошо има човек да влезне с кучето си стига да не притеснява останалите хора там.Едва ли кучето ще направи повече поразии от едно тичащо и крещящо дете.Виждала съм деца да тичат и да пипат и разместват в църква и никой не им направи забележка.Това не е ли по-гнусно от едно гушнато куче?

Не сте добре,сравнявате куче и дете .Църква е за хора ,а не за ваши кучета. Ако не разбираш разлика между дете и куче ,не знам как да ви нарека . Освен същество ,което има куче.
ДА – кучето в църква и в пикадили а и в практикер -тъпотия . Много ще приятно на хора ,след като ваше куче ,изблизав дупето ще хека на хранителни стоки. А израз –църква за всички ,става дума за всички хора а не за ваши любимци. Ако ваш домашен любимец реши да подпикае някое килимче в Практикер,? Та аз съм сигурна че такива хора като вас лайна по алейкам не собират.Това е под тяхно ниво ,това говори за вашо неуважение към хора, защо аз трябва да се сообразявам със ваш помяр ,ако ще и с родословние. За мен това е пес ,и ако някой ще сравни песа със мойто дете ,цялата си злоба ще излея на вашо куче ,мокар че знам че стопанин тъп а не куче.

Разликата между дете и куче не е голяма.Еднакво безпомощни са и са зависими от грижите на родителите си!И кучето,както и детето се нуждае от закрила,хранене,тоалетна,разходка,мед.грижи.дрехи и т.н.А ако вашия помияр решава да препикава килимчета,то това си е ваш проблем.Не може да слагате всички кучета под общ знаменател като съдите по вашето.Относно събирането на ''съкровища'' след кучетата ми-Да събирам,стига да не е на място на което тревата надвишава метър заради мързела на общината,или да не е пълно с боклуци,защото тогава изпражнението на кучето ми е най-малкия проблем на фона на обелки от вафли,чашки,бирени кутийки и каквото друго се сетите.Като не ме познавате не коментирайте какво правя и какво не.Като ви чета изказванията може да се радвате,ако успеете да възпитате вашето дете поне наполовина,колкото са възпитани моите кучета!

Ето за това сравняване говоря. Човек ,който сравнява куче с дете,просто идиот

#54 Потребителят е офлайн   nicky87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 27-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2014 - 01:36 PM

Ето за това сравняване говоря. Човек ,който сравнява куче с дете,просто идиот
[/quote]
Явно с вашето ограничено мислене не може да разберете колко са еднакви.Ако кучето ви живее на двора на 1м. синджир то това си е ваш проблем.Но не може да наричате някой,който не познавате идиот.
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 18 May 2014 - 01:49 PM

Пред блока имеме страхотна градинка и децка площадка. Пейчици и тревичка. Красота. Купихме сладолед и седнахме на пейка с дъщеля да го похапнем Дайде една жена на видима възраст 30-35 години ,с лаптопче и немска овчарка свободно движеща. Седна на соседна пейка. Кучето беше хубово и породисто ,махайки с опашка дойде при нашата пейка и културна започна да сере ,на един метър от нас. Когато направихме забележка на жена,тя високомерно отвори лаптоп и спокойно ни отговори че ако на децка площадка няма табела че забранено за кучета,да си сидиме и да мълчиме. После кучето утиде при бебета ,които то пълзяха то падаха и културно се изпика до едно детенце. Направихме пак забележка ,тя пък със къша тръгна да ме заплашва че ще ме бие ,Като я хванах за този къш ,,дойде приятел да я спасява. Скочиха родители да бият приятеля неин .Кучето тичаше и лаеше,вярно че не беше агресивно. В наша посока беше казано че нейната овчарка почиста от нашите деца И кажете ние родители ,така ли трябва да се защитавамесе със интелегенти стопани със воспитани кучета. ???Замъслетеся ,заради такива интелегенти ви тровят кучета. Аман!!! На 100 метра парк Овча купел,там росхождат кучета ,но на кучкари там вече не интересно ,нали тук между деца похубаво.Сутрин наблюдавам как интелегентно четът весници ,пият кафе а кучета серът на площадка. Май трябва да заснемем и да качим видио ,ако не вярвате.Като им кажеш нещо ,отговор –улични серът ,значи и наши ще серът.А община взима даныци и нека циганки да собират лайна.
Още утре ,ако не забравя ,заснема интелегенти със воспитани кучета.,днес вече се изсраха ,няма как.

#56 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 18 May 2014 - 02:08 PM

Отговор за nicky87
Усинових си помяр , усинових си котка ,но преди всичко усинових ДЕТЕ .Така че много добре знам какво пиша. Кучето ми не сиди на санжър ,яде Роял,не го завирам между бебета. Собирам му лайна, Така че май вие непознавате хора и се изразявате. А за дете готова да забравя че обичам кучета и с голи ръце способна да удуша всяко куче ,ако се наложи. Можете да се оплачите от коментара ми в защита на животни.

#57 Потребителят е офлайн   nicky87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 27-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2014 - 02:23 PM

Показване на мнениетоira67, в 18 May 2014 - 02:08 PM, написа:

Отговор за nicky87
Усинових си помяр , усинових си котка ,но преди всичко усинових ДЕТЕ .Така че много добре знам какво пиша. Кучето ми не сиди на санжър ,яде Роял,не го завирам между бебета. Собирам му лайна, Така че май вие непознавате хора и се изразявате. А за дете готова да забравя че обичам кучета и с голи ръце способна да удуша всяко куче ,ако се наложи. Можете да се оплачите от коментара ми в защита на животни.

Ами елате да удушите някое мое куче тогава.Като гледам как се гаврите с животинката My link направо си представям и колко добре я гледате.Я вземете да си я върнете в приюта или от където там сте я взели.Като не могат да се сравняват деца и кучета тогава вие какво правите?Памперсите не са ли за деца?А Рояла рисувате ли го или какво?Като гледам колко обичате кучета....Ама дано поне за Рояла да е вярно,макар че има и доста по-хубави храни :db_046:
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 May 2014 - 02:34 PM

nicky87
А вие не слагате ли памперси в гащи на разгонените си женски? Ако кучето се качва по леглата и дивани - честито кървави петна. Гащи с дупка за опашка и превръзка вътре са съвсем нормално нещо по време на разгонване, при по-едри породи пък да не говоря, знаете ли как кърви разгонена лабрадорка или овчарка?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#59 Потребителят е офлайн   nicky87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 27-February 14
  • Gender:Female

Публикувано: 18 May 2014 - 02:40 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 18 May 2014 - 02:34 PM, написа:

nicky87
А вие не слагате ли памперси в гащи на разгонените си женски? Ако кучето се качва по леглата и дивани - честито кървави петна. Гащи с дупка за опашка и превръзка вътре са съвсем нормално нещо по време на разгонване, при по-едри породи пък да не говоря, знаете ли как кърви разгонена лабрадорка или овчарка?

А не мислите ли че от гащи с превръзка до памперс има многооо голяма разлика?И на въпроса ви дали слагам памперс в гащите на кучето си-не не слагам памперс.слагам превръзка и то кучешка на кучешките гащи.Не си правя експерименти с животинките
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 May 2014 - 02:44 PM

nicky87
Така де, и това е абсолютно нормално откъм гледна точка на хигиена, значи думите ви относно "гаврене с животинките" са абсолютно неуместни. Жената не се гаври с кучето си, просто слага гащи с помощни средства на животното, къде видяхте "гавра"? Дайте да спрем с тази зоо-шизофрения, където обслужване на животните се превръща в култ едва ли не. Дори в любовта ни към животните ни трябва да има разумни граници, не е ли така?
Дайте да им позволим и да ядат изпражнения на улицата и отровни гадости както е тръгнало, само и само да им угодим и защото така им харесва? Да спрем и да ги къпем тогава като се отъргалят в развалена риба или полуизгнила леш, за да им е максимален кефа?
Моля, нека да не стигаме до абсурди.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни