пиша Ви с надежда да получа мнения от специалисти (по-скоро обяснение).
Проблемът е следният: миналата година, почти по същото време (май месец), кучето ми получи абсцес на едната жлеза. Не даваше никакви признаци като болка, накуцване, близане на дупето и т.н., преди въпросния ден - беше жизнена и енергична както винаги. Възрастта на кучето тогава беше 3 години и половина.
Забелязах абцеса (който се беше отворил) на сутринта, когато тръгвайки за разходка, кучето постоянно се обръщаше да се души и ближе, и разбира се я заведох на лекар. Направиха промивка, изписаха антибиотик и след седмица всичко беше зарастнало.
От тогава ходим през 2 - 3 месеца за преглед и по думите на лекаря, дясната жлеза се запушва -> на кърпичката се вижда гъсто тъмнокафяво вещество.
След изстискването и поставя "2 инжекции" и в зависимост от това какво е било положението със жлезата, се разбираме след колко време трябва отново да се прегледа.
Говорили сме, че трябва движение и твърди изпражнения, но няма как проблемът при нас да е това - разхождаме се средно по 3 часа дневно (активно ходене, тренировка с велосипед, игри с играчки и други кучета), а изпражненията са дори много твърди.
Моля Ви,ако е възможно, да обясните по-подробно какво представляват тези "2 инжекции", както и да дадете предложения за решаването на този проблем, ако то е възможно.
П.С. Кучето е 25 кг. (на ръст е малко по-едра от женско хъски, с доста развита мускулатура), женска, на 4,5 години в момента.
Има и нещо специфично ,което не мога да си обясня - кучето е осиновено на 4-5 месеца от улицата и откакто я имам, си търка дупето по земята след изхождане по голяма нужда. Не го прави в къщи или когато сме на разходка по улиците на повод, прави го много старателно в парка. Говорила съм и за това с лекаря, тъй като не мога да го считам за симптом за пълни жлези, след като тя го прави почти винаги след като свърши "голямата работа" (Дори понякога много доволна се обръща да подуши каква е "следата"
