Dog.bg Форуми : Падане козината на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Падане козината на куче

#1 Потребителят е офлайн   sofi77 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 14-July 13

Публикувано: 18 June 2014 - 04:45 PM

Здравейте,от известно време кучето ми има някакъв проблем.Има пъпки някакви и над опашката и започна да пада козината мазах с някакви мехлеми но не минава не знам дали не е краста,но тя никъде не ходи само в двора си е.Моля за помощ.Нашият ветеринар ми каза само да я къпя с шампоан и щяло да и мине,но аз не му вярвам защото не за пръв път ме обърква относно животните.Пъпките и се намират отдолу на корема под мишниците и сега гледам,че започват и на гърба да излизат.Ще съм много благодарна ако ми помогнете.

#2 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 18 June 2014 - 05:12 PM

Заведете животното на компетентен лекар. Описанието звучи като алергия. С какво се храни?

#3 Потребителят е офлайн   sofi77 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 14-July 13

Публикувано: 18 June 2014 - 10:38 PM

Ами храня я различно,с кокали,но варени мажа хляб с пастет и рядко давам гранула.Няма къде да я водя имаме само един ветеринар който може само да ме обърка.Утре ще я снимам и ще кача снимки.

#4 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 June 2014 - 07:35 AM

Показване на мнениетоsofi77, в 18 June 2014 - 08:38 PM, написа:

Ами храня я различно,с кокали,но варени мажа хляб с пастет и рядко давам гранула.Няма къде да я водя имаме само един ветеринар който може само да ме обърка.Утре ще я снимам и ще кача снимки.


Такааа, да започнем :
1. Диагностика по интернет е абсурдно да ви направим още повече, че тия “пъпки” могат да са какво ли не, като почнем от стафилококи, алергии, екземи, краста и т.н.
2. Куче не се храни с кокали. Да, дават се варени, само телешки ... но това не е храна, а по-скоро играчка.
3. Куче не се храни с пастет, пък за хляб какво говорим. “Мажа филии” ... тия филии си ги мажете на вас, че даже и вие не го яжте този пастет, които Бог знае какво съдържа.
Кой знае в какви условия я гледате тая животина. Кучето трябва да храни с месо(МЕСО), като то трябва да е минимум 60 % от количеството на дневната дажба. Ако не можете – гранули.
Ама не от 2.50 чувала. Хубави гранули, в която количеството на фуражите е сведено до минимум: Еукануба, Орижен, Акана, Арден Гренч. Като по-евтини, но качествени: Нутра Нъгетс, Пюрина, Роял Канин и др.

Ако не можете да си позволите такова хранене ... прочетете в раздела и опитайте да намерите оптималния начин според вашия джоб и възможности.
Може да му готвите: 60 % месо, 30 % ориз, 10 % зеленчуци : морков, чушка.

Започнете да храните и да се грижите за кучето си подобаващо. До тогава при каквито и ветеринари да го водите то няма да е здраво.
Best regards,

#5 Потребителят е офлайн   sofi77 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 14-July 13

Публикувано: 20 June 2014 - 08:23 AM

Показване на мнениетоNeLy, в 19 June 2014 - 07:35 AM, написа:

Показване на мнениетоsofi77, в 18 June 2014 - 08:38 PM, написа:

Ами храня я различно,с кокали,но варени мажа хляб с пастет и рядко давам гранула.Няма къде да я водя имаме само един ветеринар който може само да ме обърка.Утре ще я снимам и ще кача снимки.


Такааа, да започнем :
1. Диагностика по интернет е абсурдно да ви направим още повече, че тия “пъпки” могат да са какво ли не, като почнем от стафилококи, алергии, екземи, краста и т.н.
2. Куче не се храни с кокали. Да, дават се варени, само телешки ... но това не е храна, а по-скоро играчка.
3. Куче не се храни с пастет, пък за хляб какво говорим. “Мажа филии” ... тия филии си ги мажете на вас, че даже и вие не го яжте този пастет, които Бог знае какво съдържа.
Кой знае в какви условия я гледате тая животина. Кучето трябва да храни с месо(МЕСО), като то трябва да е минимум 60 % от количеството на дневната дажба. Ако не можете – гранули.
Ама не от 2.50 чувала. Хубави гранули, в която количеството на фуражите е сведено до минимум: Еукануба, Орижен, Акана, Арден Гренч. Като по-евтини, но качествени: Нутра Нъгетс, Пюрина, Роял Канин и др.

Ако не можете да си позволите такова хранене ... прочетете в раздела и опитайте да намерите оптималния начин според вашия джоб и възможности.
Може да му готвите: 60 % месо, 30 % ориз, 10 % зеленчуци : морков, чушка.

Започнете да храните и да се грижите за кучето си подобаващо. До тогава при каквито и ветеринари да го водите то няма да е здраво.
Best regards,



Благодаря ви за отговора все пак,но това са ми възможностите,а това куче съм го спасила от улицата с какви ли не проблеми и заболявания.а относно гледането е много добро редовно се реши,къпя я,чисти се покрай нея,давам хапчета за обезпаразитяване на всеки 2-3 месеца и т.н.Не си мислете,че живее в кочина.

#6 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 June 2014 - 10:22 AM

Здравейте,

не е хубаво да я къпете много често. Да речем 1 път на 3-4 месеца, и то само, ако е наложително. Това също дразни кожата. Снимайте поне да видим как изглежда?
Но пак казвам, само ветеринар и то компетентен може да ви помогне като хората.

#7 Потребителят е офлайн   sofi77 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 14-July 13

Публикувано: 20 June 2014 - 10:51 AM

Не не я къпя много често,тъй като ме е страх да не изстине,а когато я къпя гледам да я държа в къщи докато изсъхне.

Така оказа се,че кучето ми е с демодекоза,идва един лекар и видя предписа ми инжекции дектомакс 4,5 куб седмично.Приемам всякакви съвети.

#8 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 June 2014 - 02:35 PM

Софи: http://forum.dog.bg/...1&#entry1125597

#9 Потребителят е офлайн   sofi77 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 14-July 13

Публикувано: 20 June 2014 - 02:59 PM

Показване на мнениетоNeLy, в 20 June 2014 - 02:35 PM, написа:




Много ти благодаря Нели

#10 Потребителят е офлайн   sofi77 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 14-July 13

Публикувано: 25 July 2014 - 12:11 PM

Здравейте,вече не знам какво да я правя тази моя кучка.Лекувахме я с дектомакс инжекции,но имаше подобрение само за малко и в момента е с такива пъпки по цялото тяло.И преди да започнем лечението пак имаше.Вече не знам какво да я правя.Ветеринаря ми каза,че е демодекоза,изчетох много,но......според вас дали е болна от тази болест.Снимките са направени в легнало положение и са под опашката на дояците,но има и на корема на врата и навсякъде

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#11 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 25 July 2014 - 12:25 PM

Моята кучка имаше демодекоза като малка и пъпките не изглеждаха така.
Представляваха гнойни пъпки, които миришат като се пукнат и след това остава голяма рана.
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#12 Потребителят е офлайн   Evil Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-July 14
  • Gender:Male
  • Location:Ловеч / Стара Загора
  • Interests:Музика, Политика, Животни, Политика

Публикувано: 25 July 2014 - 03:24 PM

Има значение и в каква форма е:
огнищна (ограничена) демодекоза - люспеста форма
генерализирана (разпространена) демодекоза - пустулозна форма.
но неми прилична на нито една от двете, не споменахте възраста на кучето а при това заболяване има зна4ение то обхваща периода между 3 месе4на възраст и 3годишна предизвиква се от микроскопични кърлежи. също влагата спомага за размножаването на кърлежа затова по внимателно с купането, причини могат да са и липса на липиди, протеини , възпаление в следствие на влага, слаба имунна система в следствие на пастета.... трябват витамини във всеки случеи, антибактериални препарати и амитраз (но за него прочетох в интернет и не съм много сигурен)
И имаите предвид че демодекозата се наблюдава предимно при породистите кучета, затова е добре да отидете при друг ветеринар за второ мнение
User's Signature

Кажи ми с какво се храниш, за да ти кажа от какво си болен!

#13 Потребителят е офлайн   sofi77 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 14-July 13

Публикувано: 25 July 2014 - 03:53 PM

Благодаря ви за отговорите,ами кучето ми е на 8 години и не е породисто спасено е от улицата,но сега не давам пастет и давам витамини МУЛТИКАНЕВИТ.Пъпките не миришат и не са гнойни,но като се чеше и стават ранички пръскам с разни спрейчета и минават.Ох към кого вече да ида като покрай мен няма такива свестни ветеринари :(
Козината на много места и опада и сега излиза нова.Дано се оправи миличката много съм притеснена :(

#14 Потребителят е офлайн   sofi77 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 14-July 13

Публикувано: 25 July 2014 - 04:04 PM

Тези снимки са от днес

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни