Dog.bg Форуми : Илиана Беновска - нагъл убиец на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Илиана Беновска - нагъл убиец на куче Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 30 July 2014 - 09:23 PM

Тая пача видя, че случая се раздуха и взе да си измисля точки и запетайки... Можело е поне да се извини на хората :zz_020:

#22 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 July 2014 - 09:47 PM

:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 July 2014 - 11:04 PM

Именно! Това е и моето финално мнение по въпроса! Кой прав, кой крив, не сме ние хората, които ще го решат! Много обиди и клетви се изрекоха....няма смисъл от това! Само хората, които са били на мястото и са видяли и чули всичко, могат да говорят. Всичко останало е в сферата на хипотезите. Аз снощи почти не спах. Мислих, разсъждавах, съпреживявах....прегръщах и целувах животинката, лежаща до главата ми на възглавницата, дори си поревах. И да, аз също наричам кучето си ,,моят син" защото от както е у дома все едно имаме още едно дете. Грижите, които полагаме за него не са по- маловажни и малкоструващи от тези за едно дете. И естествено, че ако е въпрос на живот и смърт бих избрала този на детето си, но! Тук изобщо не става въпрос за избор между живота на човек и животно! Тук става въпрос за човечност!!! В случая едно ,,Съжалявам" би било много по-полезно от каквито и да е изявления и публикации. Развихри се война между кучерасти (тази вечер го научих този термин) и кучемразци. Кому е нужна всичката тая злоба и омраза? И понеже знам, че този форум се чете не само от регистрирани потребители и любители на кучетата искам само да кажа на всички кучемразци следното: Моето дете не си ляга вечер докато не целуне за лека нощ мен, баща си, кучето и котарака! И всички ние сме еднакво важни за нея (дъщеря ни визирам). Жалко за хората, които не разбират истинското значение и силното въздействие на думите ,,Благодаря", ,,Моля", ,,Извинявай", ,,Съжалявам"!

#24 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 31 July 2014 - 08:49 AM

Много ми е интересно как човек, който обижда, кълне, плюе има моралното право да се изправи и да поиска да му бъде казана вълшебната думичка "съжалявам". Общо взето когато човек е решил, че не харесва друг ще се намери в какво да го обвини. Не сме били там, не знаем какво е казано. Имаме едни факти и те са достатъчни.

#25 Потребителят е офлайн   sandanski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 07-August 13
  • Gender:Male
  • Location:Сандански

Публикувано: 31 July 2014 - 09:13 AM

Показване на мнениетоasensi_85, в 31 July 2014 - 08:49 AM, написа:

Много ми е интересно как човек, който обижда, кълне, плюе има моралното право да се изправи и да поиска да му бъде казана вълшебната думичка "съжалявам". Общо взето когато човек е решил, че не харесва друг ще се намери в какво да го обвини. Не сме били там, не знаем какво е казано. Имаме едни факти и те са достатъчни.


+1
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2014 - 10:33 AM

Показване на мнениетоasensi_85, в 31 July 2014 - 08:49 AM, написа:

Много ми е интересно как човек, който обижда, кълне, плюе има моралното право да се изправи и да поиска да му бъде казана вълшебната думичка "съжалявам". Общо взето когато човек е решил, че не харесва друг ще се намери в какво да го обвини. Не сме били там, не знаем какво е казано. Имаме едни факти и те са достатъчни.

:ba_025:

#27 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 July 2014 - 10:52 AM

Оффф, хем не ми се занимава с глупости, хем ми е дерт...тез камъни за мойта градина ли са? Че не си спомням нито да съм обиждала, нито плюла, най-малко пък кълнала!

#28 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2014 - 11:52 AM

Ако хората са пуснали кучето свободно, и те имат вина и то голяма. Аз също не разбирам как така си пускат някои хора спокойно животните да ходят по улицата до колите пуснати.. после става аз имах куче, ама ми го сгазиха.
НО, и шофьора има отговорност- то по тая логика, бездомните кучета може да си ги газим до припадък, както ходят свободно по улицата... или пък не дай Боже някое изпуснато детенце? сакън! Това по принцип.

иначе от излиянието и-

Цитат

5. Излязох от колата. Огледах се за собственици. Нямаше ги.
6. Видях ,че кученцето е без каишка.
7. То беше толкова малко, че човек сигурно и у дома си би внимавал да не го стъпче.
8. Запитах се кой е пуснал това беззащитно същество само сред движещи се коли.
Аз не виждам да е проверила дали е живо, какво му е.. нещо да се е опитала да му помогне?
може и да е било очевидно, че е починало.

9. Собственичката на кученцето се появи 10 минути, след като стоях на платното, заедно с преминаващите хора.

Интересно, ако приемем че кученцето е избягало и 10 минути са го търсили собствениците, то трябва доста надалеч да е било......

Цитат

15. Отказах за подам жалба за нанесения ми побой и за счупения ми от собственичката автомобил.
побой? тя тая има ли представа какво е побой? Счупен автомобил? кое точно е счупено и как... айде холан.

Цитат

Създадоха я жени, които наричат кучетата „свои деца“.

е в това нищо лошо няма... ама нищо. Но, нали.. още малко ще каже, как може кучето да е било пуснато,в близост е имало деца и е можело да нахапе..
И двете страни са в грешка.. но късно, късно се разбират тези неща..

между другото, като гледате по тв някой примерно сгазил детето на хора, или нещо друго.. и те го кълнат и призовават за справедливост... тогава надали окачествявате кълненето като грозно, в себе си а не за пред хората.. ама айде тука всички са масони и нали понеже е куче.....
аз нямам нищо общо с никоя от страните, просто си имам мнение...
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#29 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 31 July 2014 - 12:11 PM

Всъщност лошото е, че нямаш мнение или поне аз не го разбрах. Сега за това, че не е проверила дали е живо ли е упрека? Не те разбирам. Кучето не е дете, не може да замести дете и не би трябвало. И аз на улицата съм настъпвал дребно куче без да го видя, пък камо ли джип да караш и да видиш 2 кила куче..

#30 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2014 - 12:23 PM

Цитат

или поне аз не го разбрах


е това е лошото :))
Шегувам се!
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#31 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2014 - 12:35 PM

Кучето е било пуснато. Излязло е на пътя. То създава опасност за ПТП, а в натоварен трафик за верижна катастрофа. Всички коментари остават безмислени.
Отговорност за своите кучета носим само ние.
Повечето се нахвърлят върху водача на автомобила, но разберете, че дребно куче често минава под колата като леко се претъркалва и само гумите могат да го премажат. Да го "нацелиш" става доста трудно дори и да е с желание да е умишлено. Реакцията на всеки шофьор е да го избегне както се избягват дупките по пътя. Едро куче се удря в бронята, но мъника можеше нищо да му няма. Мал шанс...

Кълнявките, които четох към децата на жената прегазила кучето са отвратителни. Недопустимо! Слага черно петно на всички, които имаме кучета :ea_103:

Подигравателно изтъквате "счупен автомобил" ама бил джип, ама имала пари. Ако беше дърт москвич щяха да се чуват приказки, че е за моргата и защо му търсят застраховка, угодия няма.
Дори и пукнат фар да е пак е щета и жената е в правото си да си търси обезщетението по каналния ред.

#32 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 31 July 2014 - 01:17 PM

Да ви кажа честно, около нас дребсита редовно ги пускат без повод, това е масово явление. Хем не сме в центъра на центъра, но хем до нас има трамвайна линия и оживен булевард. Имаше младеж с две джак раселчета, тези кучета не знаят що е повод, както и йоркито на друга съседка, както и кокерка на третата. Единствен дребосък на повод го води женица - нейното е пинчероподобие, всички останали дребсита пресичат и щъкат на горе надолу както си искат. Команди не знаят грам, и ако стане някаква беля ще има вой "Оле-мале". Ами....оле ще е, мале ще е, но вината ще е на стопаните.
Бях ужасена като видях джак-раселчета да пресичат трамвайните пътища пуснати в свободен полет. Малко по-нататък също имаше едно дребосъче което просто беше пускано самО. На края зачезна, това беше неизбежно, дали кола го е блъснала или тръгна по някоя разгонена женска не се знае. И стопаните лепяха обяви и надигаха вой и олелия "Ама кученцето ми!".
Адекватно ли е да се напада някой друг, при условие че ти не си внимавал?
Не говоря конкретно за даден случай, просто виждам какво става по улиците с пуснати кучета.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#33 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2014 - 01:51 PM

Цитат

Адекватно ли е да се напада някой друг, при условие че ти не си внимавал?
Не говоря конкретно за даден случай, просто виждам какво става по улиците с пуснати кучета.


Вчера на бяла черква и витошка- видимо едра млада дама, както е модерно да се казва "наточена" по последна мода върви по улицата и си чете нещо на телефона. На 3-4 м зад нея върви амстафоподобно женско куче, много симпатично, нагласено в тон с господарката, със същото шалче... хем е до коли, хем е глеж от хора там... кучето върви пуснато зад нея, тя не гледа.. така стават белите.

А на мен ми е интересно.. за инцидента.Джипа е висока кола, броня, фарове, всичко е високо и здраво. Нали?

Сега, как първо ниския джак ръсел удря колата толкова високо, че да засегне каросерията?
Не се сещам за джип, който да е по- нисък или на същата височина като тази порода куче.

Второ. кучето да тежи макс 5 кг. колкото и да се е затичало, до колкото разбираме от разказа на жената, то е изтичало перпендикулярно на джипа. ако се беше ударило челно /челно за него и по този начин в страната на колата/, можеше да си счупи главицата и да отскочи настрани..
Явно то е изтичало пред колата, пресичайки пътя и. Да приемем, че тя го е ударила с брояната или друга част, не сгазила с гумите /нали е спряла моментално/
С каква сила /скорост/ е праснала животното, че да и се счупи колата? или колата е от картон някакъв? 10 км и пет кг куче не могат да счупят бронята, камо ли фара на кола?

Не знам, мен ме дразни липсата на реални обяснения и детайли.... не звучи така, че който поне малко му чатка акъла, да се хване..
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#34 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 31 July 2014 - 02:10 PM

Е, джакчета са страшно скокливи, ако се е подплашил може и на покрива на джипа да скочи. Джакчета на съседа са уникално скокливи, все едно са на пружинки, гледаш им само ушите как се веят в неокосената ливада, все едно са анимационни герои.
Много тъжна история, най-важното да ги няма тези глупави обвинения "кучерасти" срещу "кучелюбци", във виртуални битки победители няма.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#35 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2014 - 02:31 PM

Пуснатите кучета си е игра на "руска рулетка".
От изписаното за инцидента аз останах с впечатление, че стопаните на кучето са счупили нещо по колата когато са видяли, че е с премазана глава и са се скарали. Ние няма какво да го разследваме дали има или няма щета по автомобила, това е работа на КАТ и застрахователите.

#36 Потребителят е офлайн   sandanski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 07-August 13
  • Gender:Male
  • Location:Сандански

Публикувано: 31 July 2014 - 05:02 PM

Илияна Беновска написа:

15. Отказах за подам жалба за нанесения ми побой и за счупения ми от собственичката автомобил.


ЧЕТЕНЕТО С РАЗБИРАНЕ – ВАЖЕН КОМПОНЕНТ НА ГРАМОТНОСТТА В ПЕРИОДА НА ОГРАМОТЯВАНЕТО.
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 31 July 2014 - 09:30 PM

И двете страни лъжат .
Кученцето не може да счупи фарът,ниско е , кучкарката също не може да го счупи освен с камък , но логично е да счупи предното стъкло ,не фара.

Блъскал съм лисица - изкриви ми номера , но нищо не и стана .
Газил съм заек -той се удари в картера на колата .
Нищо му нямаше ,обаче въпреки че му оказахме първа помощ - след 10мин умря .
Одрахме го ,и опекохме на фурна ,и се оказа сладък като мед , отделно изпи 4л бира .

Относно клетвите - в такъв момент ,изпуснала се е ,аз също мн. кълна( ако ти прокълна лаптопа ,до 2 седмици ще се скапе ) ,
но то е нож с 2 остриета - викаш демони , а те са опасни лесно идват ,но трудно си отиват .
Ник нейма на едно момиче по- горе е името на мн опасен демон , аз не искам да го напиша , камо ли да го избера за име ...

#38 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 31 July 2014 - 09:54 PM

А защо никой не коментира присъствието на толкова много полицаи за един такъв на практика маловажен инцидент?! За мен по-интересен е въпроса защо изведнъж толкова голям полицейски ресурс се ангажира за да се обясняват две страни в един очевидно граждански конфликт?! Ами аз и вие плащаме не за да се занимават 20 полицаи с ПТП или блъснато куче. Достатъчни са били 2-3 служители, след като на мястото са се появили и застрахователите. Въпросният джип е висок клас и няма да дойде обикновен чиновник от застрахователната агенция. Извинявам се за прекалената ми мнителност, но явно такива "журналисти" (защото тя определено не е журналист, а просто .... клюкар - занимава се с това кой какво казал) имат усет как от всяка ситуация да си правят PR. Сега навсякъде е написано името на радиото й. Както се казва лоша реклама няма.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#39 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 31 July 2014 - 10:15 PM

На това място винаги има засилено полицейско присъствие заради политиците. :mg_062:

#40 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 August 2014 - 12:31 AM

Показване на мнениетоbushkata, в 31 July 2014 - 01:11 PM, написа:

Не, че другата подобна е по-смислена, но там поне има взети от някъде си "мненията" на двете страни, та хората, позовавайки се на тия мнения, абсолютно не наясно с точните факти, могат до насита да правят догадки, да отправят обвинения и да се зяждат на воля.



Мнението на bushkata, която надявам се, няма против, че я цитирам, изразява напълно цялата ситуация.


Ще перефразирам Ювенал - дай на тълпата хляб и зрелища и гледай какво става.

:rc_036:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни