Dog.bg Форуми : Агресивно поведение ?? Помощ!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агресивно поведение ?? Помощ! Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   vikitoriaj Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-June 15

Публикувано: 15 June 2015 - 07:51 PM

Здравейте :) Преди 3 месеца си купих куче порода бийгъл . С нея имаме нормалните бебешки проблеми хапане,пишкане и така нататък . Преди около месец на улицата видях една прекрасна красавица и реших да прибера и нея . Всичко вървеше като по вода първите няколко дни - кучетата се разбираха и всичко беше наред . По късно обаче голямата започна да бие бийгъла за щяло и нещяло . Пази храната си и от нас и от малката, когато се приближа до нея когато яде ми ръмжи силно /не съм посмяла да се приближа много близо/ Два пъти ме охапа докато я реша с четката или я къпя . Охапа един случаен човек на улицата. Освен това когато набие малката и аз и се скарам тя ляга на земята все едно се страхува но започва да се зъби и да посяга да хапе отново . Когато направя нещо което не и харесва например да я изкарам на терасата за да почистя започва да ръмжи и да ме гледа лошо . На разходка я пускам без каишка,винаги се връща но когато посегна да и сложа каишката и да я прибера вкъщи бяга от мен нарочно и ме разиграва ,чакам я да се умори много да легнее и тогава я връзвам. Освен това пази всичко !!! Бие малката например ,защото се е приближила до кофата за боклук или е понечила да вземе СОБСТВЕНАТА си играчка .... Направо не знам какво да правя , аз самата се страхувам от нея и не знам как да коригирам поведението и . Моля ви за помощ защото вкъщи е ад , буквално съм роб на това куче .....

#2 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 16 June 2015 - 07:34 PM

Показване на мнениетоvikitoriaj, в 15 June 2015 - 07:51 PM, написа:

Здравейте :) Преди 3 месеца си купих куче порода бийгъл . С нея имаме нормалните бебешки проблеми хапане,пишкане и така нататък . Преди около месец на улицата видях една прекрасна красавица и реших да прибера и нея . Всичко вървеше като по вода първите няколко дни - кучетата се разбираха и всичко беше наред . По късно обаче голямата започна да бие бийгъла за щяло и нещяло . Пази храната си и от нас и от малката, когато се приближа до нея когато яде ми ръмжи силно /не съм посмяла да се приближа много близо/ Два пъти ме охапа докато я реша с четката или я къпя . Охапа един случаен човек на улицата. Освен това когато набие малката и аз и се скарам тя ляга на земята все едно се страхува но започва да се зъби и да посяга да хапе отново . Когато направя нещо което не и харесва например да я изкарам на терасата за да почистя започва да ръмжи и да ме гледа лошо . На разходка я пускам без каишка,винаги се връща но когато посегна да и сложа каишката и да я прибера вкъщи бяга от мен нарочно и ме разиграва ,чакам я да се умори много да легнее и тогава я връзвам. Освен това пази всичко !!! Бие малката например ,защото се е приближила до кофата за боклук или е понечила да вземе СОБСТВЕНАТА си играчка .... Направо не знам какво да правя , аз самата се страхувам от нея и не знам как да коригирам поведението и . Моля ви за помощ защото вкъщи е ад , буквално съм роб на това куче .....

За четката мога да кажа,че най-вероятно и боцка щом реагира така.. Кучетата лаят/хапят само поради 2 причини: от страх и от болка.Не е добре да и се карате.. :ae_085:

#3 Потребителят е офлайн   vikitoriaj Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-June 15

Публикувано: 16 June 2015 - 09:11 PM

Четката е гумена така че няма как да я боде и да боли . ПРоблема не е в четката или как я реша, проблема е там че тя си е просто агресивна и не знам как да се справя . Най-много ме плаши това че напада малката ,която по никакъв начин не може да се защити . Моля ви дайте ми съвет как да коригирам поведението и .

#4 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2015 - 11:11 PM

Сама ще ви е трудно да се справите. По-скоро ви трябва опитен човек, който да дойде на място, да види и да ви покаже и обясни какво да правите и защо така се получава.
Не мисля, че тук става дума за агресия Само малък хаус, от който патите и трите.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#5 Потребителят е офлайн   vikitoriaj Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-June 15

Публикувано: 17 June 2015 - 07:54 AM

Аз знам , че е най-добре професионалист да се заеме и да ми помогне, само че ако имах финансовата възможност да платя на треньор изобщо нямаше да пиша във форума... :(

#6 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 June 2015 - 10:52 AM

Разбирам, но онлайн трудно би ви дал съвет всеки уважаващ се е си специалист, защото той не е реално в ситуацията, не може да види цялата картина - вие какво правите преди да стане конфликт, малката дали е невинна или голямата започва първа. Предполагам, че дори само от една среща с куче-инструктор, ще получите доста полезна информация. Не вярвам да не можете да си позволите поне това еднократно обучение.
Ще е цяло чудо, ако онлайн се справите с проблема по идеи на съфорумци.
И все пак успех!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#7 Потребителят е офлайн   vikitoriaj Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-June 15

Публикувано: 17 June 2015 - 01:48 PM

1- 2 пъти мога да си позволя професионалист, нямам възможност за обучение два пъти в седмицата например , а не съм убедена дали за 1-2 пъти ще има някаква промяна :(

#8 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 June 2015 - 03:36 PM

Показване на мнениетоvikitoriaj, в 17 June 2015 - 01:48 PM, написа:

1- 2 пъти мога да си позволя професионалист, нямам възможност за обучение два пъти в седмицата например , а не съм убедена дали за 1-2 пъти ще има някаква промяна :(



Позволете си ме два пъти и ще Ви реша проблема!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#9 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 17 June 2015 - 09:58 PM

Няма нужда да прахосваш пари по треньори.
Това за мен е пълна глупост.
Аз си взех куче от една доста доминантна и инатлива порода - Аляски маламут.
Още когато беше 3-4 месечна започна да показва характер. На 7-8 месеца започна да ме ръмжи, показва зъби, да посяга да хапе и т.н, когато исках да направи нещо, което на нея не и харесва, нещо като при теб.
Това, което аз направих е:
Започнах да чета из нета, предимно чуждестранни форуми (макар, че и в този форум има доста информация, тук обаче повечето си правят реклама и целенасочено не ти помагат с цел да се възползваш от платените им услуги) какво трябва да правя, за да иззема така наречената алфа позиция. Все пак ако не знаеш кучетата действат на глутници. Всяка глутница си има своя лидер или така наречената алфа.
С много постоянство обаче се справих. Първо куче ми е, но смятам, че успях да го възпитам добре. Вече слуша, не ми ръмжи, изпълнява команди без да се противи, нямам и проблем да я пускам от повода, а както казах не съм треньор, не съм дал и 1 стотинка на такъв. Изисква се доста постоянство и работа с кучето обаче и най-вече твърда ръка.
Примерно, майка ми винаги като мине покрай кучето и хвърли някаква храна, после се чуди защо винаги скача по нея, не я слуша и т.н, с което се опитвам да кажа, че не трябва да се глези прекалено много.
Впрочем това беше моята грешка в началото.

#10 Потребителят е офлайн   vikitoriaj Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-June 15

Публикувано: 18 June 2015 - 09:33 AM

Аз съм отгледала и възпитала 2 английски булдога, един ирландски сетер и една средноазиатска овчарка . Горе долу смея да твърдя,че разбирам от възпитание на кучета , проблемът ми сега е че новата кучка е голяма /на около 2 години/ , тоест не съм я отгледала от бебе както другите ми кучета и не знам как тя би реагирала в дадена ситуация и дали е способна да ме нападне сериозно например . Дори средноазиатката ,която беше 65 кила куче ме слушаше и изпълняваше като войник , но тази новата девойка не мога да си позволя да я шамаросам леко дори , просто защото може да скочи и да ме нападне много сериозно... Това е основният проблем - тя не се страхува от мен по никакъв начин , не ме смята за лидер, въпреки че спазвам всички дребни указания /храня се преди нея, не я пускам в стаята ми , спи на леглото си на земята, влизам пред нея през всички врати асансьори и тн./ Може би на улицата тя си е свикнала да си е лидер и водач сам на себе си и и е доста трудно да разбере ,че вече аз я храня и аз и давам подслон и трябва да се съобразява с мен . Отделно пък нямам никаква представа как 'да вдигна нивото на Кира(биййгъла) в йерархията', за да спре тормоза и хапането над нея .

#11 Потребителят е офлайн   vikitoriaj Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 15-June 15

Публикувано: 18 June 2015 - 09:35 AM

Между другото уличната ми кучка е смеска с хъски , ако това има нещо общо с буйния и нрав.

#12 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 18 June 2015 - 05:02 PM

И според мен за решаване на проблема е необходим специалист, но ... не винаги е възможно (аз например не мога да намеря такъв, който да идва при нашите подопечни кучета).

Другият вариант е да започнете занимания с кучето, лека полека, в нет-а може да се намери много информация, най-добре, естествено, е положителното обучение.

Ето само един пример.
http://www.trainingp...ideo-tutorials/

Късмет!

ПП. Преди няколко месеца прибрах от улицата кокер шпаньол. И той ръмжи за храната си, съпругът ми сложи между него и себе си туба за вода и тубата беше надупчена.

За да го отуча от това ръмжене и пазене започнах да му давам храната от ръка, купата е пред него, предварително оттренирахме "седни", "не". Давам му в началото гранули от ръка, след това му разрешавам да яде от купата, а ръцете ми са на самата купа. Имаме още път да извървим, но вече мога да му взема храната без да ръмжи.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни