Dog.bg Форуми : Боксер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (164 Страници) +
  • « Първа
  • 138
  • 139
  • 140
  • 141
  • 142
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Боксер

#2781 Потребителят е офлайн   zaazaz Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 29 February 2012 - 09:20 PM

Ето я и Тара :) вече не е малка :smile:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2782 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 01 March 2012 - 05:55 PM

Тя е малка - 11 седмици.
Да ви представя малката Wilwarin de Cincorosas накратко Арин.

Прикачена снимка

#2783 Потребителят е офлайн   pbs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 117
  • Регистрация: 21-February 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 March 2012 - 10:58 PM

Показване на мнениетоdiadra, в 01 March 2012 - 05:55 PM, написа:

Тя е малка - 11 седмици.
Да ви представя малката Wilwarin de Cincorosas накратко Арин.

Прикачен файл Wilwarin portret.jpg


Браво,най после си намерила твоето куче,да ти е жива и здрава е да те радва много,наистина е страхотна и много красива!
Виждам че е от испанско потекло,разкажи нещо повече за нея?

#2784 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 02 March 2012 - 04:19 PM

Най-великия футболист с ........с най-добрия си приятел!

Прикачена снимка

#2785 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 02 April 2012 - 09:44 AM

Показване на мнениетоpbs, в 01 March 2012 - 10:58 PM, написа:

Показване на мнениетоdiadra, в 01 March 2012 - 05:55 PM, написа:

Тя е малка - 11 седмици.
Да ви представя малката Wilwarin de Cincorosas накратко Арин.
Прикачен файл Wilwarin portret.jpg
Браво,най после си намерила твоето куче,да ти е жива и здрава е да те радва много,наистина е страхотна и много красива!
Виждам че е от испанско потекло,разкажи нещо повече за нея?


Тя расте! Струва ми се доста бързо. Заради шантавото време, все още под домашен арест.
Малко повече детайли ......
http://www.pedigreed...html?id=1336628
:flagbg:Прикачена снимка

#2786 Потребителят е офлайн   pbs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 117
  • Регистрация: 21-February 11
  • Gender:Male

Публикувано: 03 April 2012 - 12:25 AM

Показване на мнениетоdiadra, в 02 April 2012 - 09:44 AM, написа:

Тя расте! Струва ми се доста бързо. Заради шантавото време, все още под домашен арест.
Малко повече детайли ......
http://www.pedigreed...html?id=1336628
:flagbg:Прикачен файл WP1040069.jpg


Хубавица е,снимай и качвай повече снимки ,не бъди толкова скромна :beer:
Ако не се лъжа е на около четири месеца,за да се развива добре започвай постепенно да я натоварваш с повече разходки и бягане!
За боксера са проблем големите студове но не и от нула на горе,така че времето е оправдание за нас,за кучето си е супер за разходки на вън.
Миналата седмица като се беше постоплило Тигра откри сезона при една разходка,до като и кажа не, и хоп във водата :ud_009: нищо и няма даже и не трепереше като излезе на вън :rc_036:

П.С.
знаете ли кога за мен едно куче не е щастливо,без значение от породността - станат ли му ноктите като на селска кокона :ab_041:
затова тези които гледате животинки в апартаментите си извеждайте ги повечко на вън за да не приличат на селски кокони :ab_041:

#2787 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 03 April 2012 - 09:27 AM

Благодарско! Ще качвам, ама и другите да се посъживят и поснимат ! Зимната летаргия свърши....така де!

Само една забележка относно натоварването: Няма нужда от допълнително натоварване. За едно хармонично развито куче, в периода на интензивен растеж най-доброто е естествените игри - колкото и се иска - толкова. Ставите не трябва да се пренатоварват, не трябва да качва маса още и тнт. Все пак да не забравяме че за няколко месеца ще удвои собственото си тегло. :db_046:

#2788 Потребителят е офлайн   pbs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 117
  • Регистрация: 21-February 11
  • Gender:Male

Публикувано: 03 April 2012 - 10:51 PM

Показване на мнениетоdiadra, в 03 April 2012 - 09:27 AM, написа:

Благодарско! Ще качвам, ама и другите да се посъживят и поснимат ! Зимната летаргия свърши....така де!

Само една забележка относно натоварването: Няма нужда от допълнително натоварване. За едно хармонично развито куче, в периода на интензивен растеж най-доброто е естествените игри - колкото и се иска - толкова. Ставите не трябва да се пренатоварват, не трябва да качва маса още и тнт. Все пак да не забравяме че за няколко месеца ще удвои собственото си тегло. :db_046:


Долу горе си права но аз не говоря за натоварване като на голямо куче,а и боксера,или поне моето де, не му се играе само когато спи :db_046: ,така че за мен след петия месец е желателно постепенно освен игрите и да потичва по малко повече,при мен в седмият месец не можех да и издържам на темпото и разходките,понеже искаше повече и повече,наложи се да си купя колело :ab_041: ,в 9-10 месец ми даваше зор и с колелото,че наваксвахме и с плуване,и това три пъти седмично поне,изразходва повече енергия но и хапваше повечко.
В студовете го давахме спокойно и по малко разходки,и въпреки че си хапваше добре малко отслабна но и като че ли по израстна още,така че сега започваме пак да се тича повечко и по сериозно хранене.
Ако искаш да развие широк гръден кош, и като цяло да се развива добре малко повече се вслушай в това какво желае тя :rc_036:
Ако няма желанието и възможностите не го и мъчи на сила!!!

#2789 Потребителят е офлайн   lzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 13-March 12

Публикувано: 14 April 2012 - 09:11 AM

Най важното при енергични и големи породи е да се дава глюкозамин и хондротинин. Суха храна в която неприсъстват тези съставки въобще не я гледам. При ествественото хранене, свински уши и всичко в което има хрущяли, гръкляни и тн.

#2790 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 17 April 2012 - 12:17 PM

Който расте бързо и бързо се изморява :-) :db_046:Прикачена снимка

#2791 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 17 April 2012 - 12:24 PM

Показване на мнениетоdiadra, в 02 March 2012 - 04:19 PM, написа:

Най-великия футболист с ........с най-добрия си приятел!

Прикачен файл Messi i boxy.jpg



Това ми e най-любимата разцветка при боксера! Страхотна снимка!

diadra, честира радост! Да е много здрава и щастлива! Прекрасна е!
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#2792 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 17 April 2012 - 09:08 PM

Показване на мнениетоFibsi, в 17 April 2012 - 12:24 PM, написа:

Да е много здрава и щастлива! Прекрасна е!


:flagbg: Благодаря! Да видим как ще расте дяволицата ?!

#2793 Потребителят е офлайн   HungryRabbitJumps Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 22-April 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 22 April 2012 - 06:00 PM

Здравейте,

От скоро следя форумът и по-точно тази тема, но чак сега се реших да се регистрирам, за да питам някои неща относно тази порода.
Прочетох няколко статии и мисля, че Боксера ми пасва перфектно, а и външният му вид е страхотен, особено пясъчните.

Дааже в момента обмислям да си взема и тук изникват доста въпроси. Чичо Гугъл не ми помага много в търсенето на развъдници и обяви, а и тук не сте много приказливи от къде сте се сдобили. Също забелязвам, че не са много разпространени в България и е по-вероятно да си взема от чужбина. За сега открих само 1 развъдник в Словения (или Словакия), но там не споменават за цена. Тук идва и следващият ми въпрос - може ли да ми кажете г/д колко пари трябва да заделя ? Разбирам ви донякъде, защо не го споделяте открито, но за мен (човек с сравнително ограничен бюджет) би било полезно да знам дали ще трябва да си приготвя 500, 1000 или 2000 лева.

И последен въпрос - на повечето боксери наблюдавам, че са със срязани опашки, това задължително ли е и не рязането им ще доведе ли до по-голям шанс от хващане на някоя болест ? защото честно казано ги намирам доста грозновати без опашки :(


Поздрави :)
User's Signature

@Seeking Justice

Hungry - Humanity
Rabbit - Reason
Jumps - Justice

#2794 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 23 April 2012 - 10:01 PM

Да започнем от тук : малко европейски развъдници !

И да не забравяме че най-лошото е борси , търгаши и зоомагазини -това тук. :eg_033:
Идеята е че ако искаш куче, то търсиш, доказваш се, преговаряш ( не за цената, а защо искаш точно това кученце и какво ще му предложиш) ....няма електронен магазин, с готово за поръчване бокси. :cd_045:
Относно "тънкия момент цените" ....ами всичко много си зависи...каква е връзката, титли мама/тати и наследственост....до колко е титулован равъдника. Да кажем че може да си вземеш родословен боксер за малко пари, да кажем под/около 500евро или да търсиш перфектния боксер... но знаеш ли за какво точно искаш БОКСЕР?!
Да споделя че първите ми 2 боксера са осиновени...това означава ,че на някой им е ОМРЪЗНАЛО да си гледат боксерите, по една или друга причина и са ги натирили на улицата.

И да, в БГ май няма много боксери....поне НЕ такива както изглеждат по сайтове и изложби.
Уши и опашки официално забранено да се режат ( от 2008г. мисля)
На ФСИ изложби не се допускат...
..а и все си мисля че няма нищо по-чаровно от хвърчащи уши и най бясно мяткашата се кучешка опашка :):) :zz_223: //а версията болест - опашка я чувам за първи път хе хе хе /

#2795 Потребителят е офлайн   lzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 13-March 12

Публикувано: 27 April 2012 - 05:49 AM

Показване на мнениетоHungryRabbitJumps, в 22 April 2012 - 06:00 PM, написа:

Здравейте,

От скоро следя форумът и по-точно тази тема, но чак сега се реших да се регистрирам, за да питам някои неща относно тази порода.
Прочетох няколко статии и мисля, че Боксера ми пасва перфектно, а и външният му вид е страхотен, особено пясъчните.

Дааже в момента обмислям да си взема и тук изникват доста въпроси. Чичо Гугъл не ми помага много в търсенето на развъдници и обяви, а и тук не сте много приказливи от къде сте се сдобили. Също забелязвам, че не са много разпространени в България и е по-вероятно да си взема от чужбина. За сега открих само 1 развъдник в Словения (или Словакия), но там не споменават за цена. Тук идва и следващият ми въпрос - може ли да ми кажете г/д колко пари трябва да заделя ? Разбирам ви донякъде, защо не го споделяте открито, но за мен (човек с сравнително ограничен бюджет) би било полезно да знам дали ще трябва да си приготвя 500, 1000 или 2000 лева.

И последен въпрос - на повечето боксери наблюдавам, че са със срязани опашки, това задължително ли е и не рязането им ще доведе ли до по-голям шанс от хващане на някоя болест ? защото честно казано ги намирам доста грозновати без опашки :(


Поздрави :)

С уши и без уши Боксера си е красив. С опашка плува като видра и завива по лесно като го хванат лудите. Минусите са че когато се радва, си удря опашката, която е като камшик, в мебели стени и освен че може да я разкървави, може да се стигне и до по сериозни наранявание. Специално ако вземеш мъжки, може би е добра идея да я отрежеш.

#2796 Потребителят е офлайн   HungryRabbitJumps Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 22-April 12
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 April 2012 - 03:18 PM

Мерси за отговорите :)

От известно време съм решил, че искам някое по-голямо куче, но да може да живее в апартамент. Други неща, които търсех в "идеалното" куче е да може да съжителства с друго (имам и пинчер), да може да остава само за няколко часа... Също да няма дълъг косъм (грижил съм се и за дългокосместно и не е никак приятно да намирам косми навсякъде) а и да не е много шумно. След като прочетох инфо за сравнително доста породи, боксерът се оказа кучето, което ми пасва най-много.

А относно ушите и опашките - по-скоро дали като се купират се намалява възможноста от инфекция, понеже могат да се наранят от трева, храсти и т.н.
User's Signature

@Seeking Justice

Hungry - Humanity
Rabbit - Reason
Jumps - Justice

#2797 Потребителят е офлайн   Luka_tony777 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 26-May 11

Публикувано: 28 April 2012 - 04:13 PM

Бари на 1година и 3 месеца

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2798 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 02 May 2012 - 09:20 AM

Цитат

А относно ушите и опашките - по-скоро дали като се купират се намалява възможноста от инфекция, понеже могат да се наранят от трева, храсти и т.н.

Няма да помогне за нищичко от гореспоменатото. Ако е това беше вярно, то трябваше на всички кучета да се режат, а за по-дребните даже да е задължително...:db_046:


Е как да ги отржеш - грехота !!! Прикачена снимка

#2799 Потребителят е офлайн   lzrodGaden Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 119
  • Регистрация: 13-March 12

Публикувано: 03 May 2012 - 06:27 AM

Показване на мнениетоdiadra, в 02 May 2012 - 09:20 AM, написа:

Цитат

А относно ушите и опашките - по-скоро дали като се купират се намалява възможноста от инфекция, понеже могат да се наранят от трева, храсти и т.н.

Няма да помогне за нищичко от гореспоменатото. Ако е това беше вярно, то трябваше на всички кучета да се режат, а за по-дребните даже да е задължително...:db_046:


Е как да ги отржеш - грехота !!! Прикачен файл P1030837.JPG


Това е вярно, на повечето кучета с големи уши им се режат! В природата няма животно с клепнали уши!

#2800 Потребителят е офлайн   ssk Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 20-April 12
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 15 May 2012 - 06:43 AM

Здравейте почитатели на боксера!
С най-голямо удоволствие се присъединяваме към вас - аз и Колобър! Той вече е голямо момче, стана на 3 месеца :smile: .
Днес слагаме третата ваксина и с нетърпение чакаме разходките. Едва ли ще съм в полза на форума, защото това е първото ни куче, но чета и се уча от вас.

  • (164 Страници) +
  • « Първа
  • 138
  • 139
  • 140
  • 141
  • 142
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни