Стефан Попов - председател НКБОК, в 07 January 2011 - 12:48 PM, написа:
aborigen, в 07 January 2011 - 01:38 PM, написа:
Стефан Попов - председател НКБОК, в 06 January 2011 - 08:58 PM, написа:
aborigen, в 06 January 2011 - 09:44 PM, написа:
Стефан Попов - председател НКБОК, в 06 January 2011 - 11:19 AM, написа:
Евтим Стамболов, в 06 January 2011 - 09:00 AM, написа:
Брат, видях че са те бамнали и пак са писали простотии по твой и мой адрес каракачанистите дето искат да са и българисти, което си е нелогично и даже доста грубичко по отношение на нас останалите. Обясни им че никога не са виждали Бодровското куче, ама истинския-Мечо на бай Киро, а не това подобие и то само по цвят, защото лицето и главата на Мечо бяха със съвсем друга форма и изражение, та дори и да са родствени двете кучета. Тоя Рекси не го коментирам защото не съм сигурен кой е, но ако е онова дребното куче, дето остана при бай Киро, то за нищо не ставаше и затова не го купих и то не е син на Мечо, макар и родено при бай Киро. Писали са пак намеци без да знаят че аз купих 1994г. на Шабан майка му Голата Лида, а по-късно и самия Шабан от бай Спас Варджията директен син на Бодровеца, заплодих по-късно много кучки на него както и моята Марта и не малко от кучетата ми вървят по тях и затова избива от време на време тоя ръждив цвят. А това куче, ако е оня дето го знам, е от кучката на бай Киро и едно улично куче, но прилича повече на овчарския сой. А Шабан Вард си умря при Жоро Бараката и могат да питат Славейко, който знае кога и от кого го купих както и Краси Змея, който някога, когато Седефчев не знаеше кучето колко крака има и не беше чул ни за овчари, ни за техните кучета, ни за "каракачанка" с пола без пола ме заведе у бай Спас. Симе Янакиев също е свидетел на тия събития. Добре че го доведох Седефчо, е впоследствие и изпъдих, по-точно изхвърлих собственоръчно от изложбите в Пазарджик та видя овчари и кучета. Ама ти знаеш брат: Пораснаши пилци, поебаши квачки! Добре че можем още да ги мачкаме и не им позволяваме много много да мъркат. Ака бяха малко по-едри и по-ячки тежко ни и горко. Ама Господ си знае работата - на бодлива крава, рога не дава! Хай със здраве и успех! Ти знаеш за какво става дума! Живот и здраве утре вдруги ден ще се видим.

Май водката ти е дошла повече в Москва.
Да ти обясна малко за БОДРОВСКИТЕ КУЧЕТА.
Кучетата са две.
Мечо или Пирин името няма значение на БАЙ КИРО.
И другото където аз го показвам Рекси на Шопа са братя от една майка но от различни бащи.
На Рекси бащаму се казва Бенджи и тоя Бенджи е на СЛАВЕЙКО БАЛДЖИЙСКИ НА ШАБАН БАЩА.А ко си ме разбрал разбрал.
На Мечо на бай Киро бащаму се казва АРАП. Черно куче.
Ако искаш мога и на снимки да ти ги покажа ама няма защо щото ти си обиколил навсякъде и всичко знаеш.



Аз по принцип не пия, но с теб бих се състезавал на всичко дори и на това, въпреки че ти вече уж се съгласи веднъж, пък после се покри и сега си много як! Е във вашия си псевдо български всъщност каракачански форум, където се лъжете и си вярвате едни други. Колкото до Славейко ти не се слагай до него защото не си! Твърде нов си в породата и затова точно тоя Славейко търси такива рохки яйца и ги боядисва и после продава за великденски по Димитровден. Не се обиждай младостта не е порок, а с невежеството отдавна съм свикнал. А произхода яко си го объркал в отговора си защото тогава те НЯМАШЕ. Просто те нямаше! А аз тия кучета съм ги пипал с ръце и ако слушаш мога да та заведа при хората, от които тръгва тоя джинс и да те поосветля малко че си от новите пари ама от тия лъскавите. Не се обиждай Росенчо пак ти казвам : младостта не е порок! И не учи ученого - както казват японците от Курилските острови.

Казахти един път от къдесъм и сега щети повторя.
ГОВЕДАРЦИ.САМОКОВСКО.
Ето ти една скачка на Бодровеца от средата на 90години със една кучка от Самоков.Сори за качеството ама технологите тогава бяха други.
А сега ходи си вземи лекарствата.



Колега моля Ви не пишете повече за това куче като за Бодровеца, защото не е ! Бодровеца е съвсем друго куче едно от най-едрите в породата а тоя, който показвате наистина е от Бодрово и наистина от бай Киро, но не е онова ВЕЛИКО куче. И аз съм Попов но Стефан, а не Димитър какъвто е брат ми по баща. Ние сме два различни индивида, две различни личности. Да не говорим че и баща ми и сънът ми са с това име. Трябва ли всеки да е лишен от своята идентичност. А разликата между БОДРОВЕЦА и това куче, което показвате като качество, характер възраст и ръст е огромна. Ама във всичко!!! Не бива така. Рекси от бодрово! Да тако съм съгласен и не споря защото го знам и него от както се е родил. Но нищо повече. А и нищо лично. Мойка му я видях когато се заклещи и след това го роди така че споко! А и бяхме камара народ. Хубаво че случайно не бях сам. Бъдете здрав и ако Ви е инересно ще си сътруднича и ще опитам да съм от полза и за Вас и за всеки като Вас, който е мераклия и ще уважава партньорите пък били те Стефан, Ефти, Унуфри, или който и да било.

Така вече става.
Винаги съм писал като качвам снимки че е Рекси на Шопа.
А на бай Киро по кучето също имаме от един негов син казваше се ГОЦЕ.
Славейко произведе Гоце и го даде на Кебапчето от Батановци и ние от там хванахме сой.
Щото кучето на бай Киро изчезна.И не успяхме директно да хванеме от него.