Dog.bg Форуми : Национален Български Нюфаундленд Клуб-въпроси към клуба

Към съдържанието

 
 
 

Национален Български Нюфаундленд Клуб



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (58 Страници) +
  • « Първа
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Национален Български Нюфаундленд Клуб-въпроси към клуба

#1021 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2011 - 10:56 PM

Monty, Вие от СЕИРДЖИИТЕ ли сте??? :ac_007: :ac_007: :ac_007: ...или някой със сменен НИК.... :ag_204:

Цитат

Ами хайде,звъннете на тази госпожа Бонка и нека Ви отговори.Изчакахме се нещо да "мецне".


...'щот от начина ВИ на писане ми приличате на един мнооооого, ама мнооооого познат друг НИК.... :ag_106: :bi_051: :ag_106:

#1022 Guest_Monty_*

  • Група: Гости

Публикувано: 19 November 2011 - 11:43 PM

Не съм сеирджия,но може и така до го наречете,нищо против :rc_036:
Исках да си купя куче,ама май няма да е от тук...
Много е забавно,ако човек чете... :ab_041:
Пък така и опит се трупа,човек се учи :ea_103:
Е,със здраве!!!
Чакам с нетърпение следващи епизоди :flagbg:

#1023 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 November 2011 - 02:46 PM

Зададох много въпроси, на които отговор не получих ....,но няма нищо, ще ги задам по-късно пак!
На въпросите, зададени към мен, за които бях сигурна, отговор дадох!
За тези, за които не бях, отговор не дадох.
Сега, след като вече знам, започвам да ви отговарям:

Цитат

fiori: Имам едни такива спомени, но може ли човек да реди пъзели цял живот?


...имаме спомени, а не ФАКТИ, редим пъзели, но ФАКТИ нямаме!!!

Цитат

StyleBullet: мисля, че точно тук ви е проблема на всички и работата ви не върви, защото сигурно не е лесно 5 години да дебнеш, за да хванеш някой в крачка и да редиш пъзели.....

1.

Цитат

DessyD
Ако някой си беше правил труда да изчаква и да търси грешки на другия нямаше през 3 от тези 5 години да има премирие, че даже и съвместна работа, не мислите ли?

Не са били 3 години съвместна работа, по-малко са били, но това бледнее пред всичко останало, на което се натъкнах!!!
Въпрост е: дали е било „СЪВМЕСТНА РАБОТА!?!
ОТГОВОРЪТ от ТУК: ТОП НЮФ -КЛУБНИ СЪОБЩЕНИЯ

Цитат

biberon -fiori
Мисля, че е време всеки от нас да направи ревизия на предходната година, в която трябваше да си ги мерим с един друг клуб, да се радваме на това, че освен миналата година, нещата и през тази се оказаха добри/в наша полза и ако тук има хора със сърца за Нюфаундленди и за ТОП НЮФ, просто да направим това, което винаги сме искали!
Вече не зависи само от мен!
Моята роля бе да бъда близко до врага и да спирам всякакви опити за доминиране:) Малко гнусно, но пък и от такива хора има нужда:)


2.

Цитат

Защо г-жа Георгиева е член на друга федерация?

Г-жа Георгиева е член на Хърватската киноложка федерация - Молос клуб Загреб от мес. Юли 2011 г.
Защо? ....мисля, че всеки средно интелигентен човек, може да намери отговорът, в написаното по-горе!

И за разлика, от НЕ уважаваната вече от мен Цвета, Бонка явно не е от тези хора, които: "Малко гнусно, но пък и от такива хора има нужда:)" ....... :zz_020:

3.

Цитат

Как така цялата рота марширува грешно, само старшината е прав?

Ами явно не са марширували грешно, даже под строй са си марширували хората.... :ae_085:
Планирано е Деси: ...тя каквото трябвало е направила, със съгласието и поощрението на всички останали!!! Но сега вече не зависи само от нея,налага се и на останалата част от „ротата” да излезе....за да „просто да направим това, което винаги сме искали!”

ЦЕЛТА ОПРАДАВА СРЕДСТВАТА!!!..... :zz_020:

4.

Цитат

Защо си мислите, че едните искат да сменят другите като клуб?! Може би просто искат да НЯМА клуб и може би това е най-правилното в тази ситуация.

Вече не мисля Деси, вече съм сигурна….ииииии няма може би!!!!

Цитат

Biberon – fiori
Мисля, че е време всеки от нас да направи ревизия на предходната година, в която трябваше да си ги мерим с един друг клуб, да се радваме на това, че освен миналата година, нещата и през тази се оказаха добри/в наша полза и ако тук има хора със сърца за Нюфаундленди и за ТОП НЮФ, просто да направим това, което винаги сме искали!

Цитат

DessyD
Така няма да има изява на нечии комплекси да бъде някой в общественото пространство на гърба на кучета или порода.

.....много точно си го казала, ама комплексари многоооооо....!?!

Цитат

Biberon – fiori ..... нещата и през тази се оказаха добри/в наша полза и ако тук има хора със сърца за Нюфаундленди и за ТОП НЮФ, просто да направим това, което винаги сме искали!
Вече не зависи само от мен!
Моята роля бе да бъда близко до врага и да спирам всякакви опити за доминиране:)
Малко гнусно, но пък и от такива хора има нужда:)



Наистина Деси, сега съм абсолютно СИГУРНА, че Те много са РАБОТЕЛИ...хората :ae_085: , затова имат и тези УСПЕХИ :tb_195:

Така, това е отговорът на въпросите, зададени ми от Деси
Отратително нали....”маааалко гнусно, но пък и от такива хора има нужда”!!!

Чуствам се отвратително!
Тези хора, създатели на клуб ТОП НЮФ, на това ОС на БРФК, ще кандидастват за членство!!! Чисти и неопетнени!!! Радетели за правилното развитие на популацията на породата в България!!!
Нали ти казах Деси, не е важно как ще се казва клубът НБНК или ТОП НЮФ, когато хората вътре са все същите....!!!
За сега толкова, има и още.......ФАКТИ...

#1024 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 November 2011 - 05:52 PM

Показване на мнениетоfiori, в 19 November 2011 - 03:19 PM, написа:

Няма да влизам в подробности Г-жо Йорданова, Обяснете ми кое е това куче, което всъщност не се е раждало от тази майка, едва ли това е бащата, не е живяло при мен, нито при Г-жа Бонка, но пък за сметка на това си има родословие издадено от БРФК и представете си е женско?
Имам едни такива спомени, но може ли човек да реди пъзели цял живот? Нали ще избирате клуб, ами в този клуб ако валят измами постоянно, какво правим???
http://www.masterpie.../delicate_heart


НЕуважаема Цвета, не ми е работа да давам отговор на вашите въпроси, но за да се внесе яснота ще го направя.
Нали все пак трябва да видим кой крив, кой прав...както обичате да се изразявате в последно време :ab_041:
Благодаря на г-жа Георгиева, че се съгласи да ми отговори на въпросите и да ми предостави ФАКТИТЕ, защото ме попита:” Коя е пък ТЯ и на какво основание, да и предоставям каквато и да било информация!”....и е права...!
Родители: Chaya vom Darius Land /Хъни/ HD- А Х Masterpiece of Balkan Bulgarian Bachus (Орсо) HD- А
Родени две кученца: мъжко и женско
1. Masterpiece of Balkan Delicate Heart
2. Masterpiece of Balkan Disaster
Майката на бебетата е нейна собственост.
Прикачен файл  Photograph(23).jpg (2.36MB)
Брой сваляния: 441 Прикачен файл  Photograph(24).jpg (1.98MB)
Брой сваляния: 441
Заплождането е станало в клиника. Преди това заплождане е имало 5 заплождания, без забременяване.
Прикачен файл  Photograph(13).jpg (1.83MB)
Брой сваляния: 429
Поради възникнал проблем при започване на раждането, женската е родила в клиниката. Кученцата са отгледани от хората, при които живее Хъни.
......отговарям ви И за да престанете да редите вашите ПЪЗЕЛИ.....само по СПОМЕНИ.... :tb_195:
п.с - НЯМА да избирам Клуб!!!
Останете си със здраве!
.....има и още.....ФАКТИ...по-късно... :re_037:

#1025 Потребителят е офлайн   MEDUNI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 210
  • Регистрация: 24-April 07
  • Gender:Female

Публикувано: 20 November 2011 - 10:22 PM

Показване на мнениетоStyleBullet, в 19 November 2011 - 05:36 PM, написа:


Цвета, никой, никъде не може да ме остави или застави, да правя нещо, което не искам, еле пък да съм нечий защитник!



Не си защитник ли? Много бързо забравяш, Елена. Или по-сокоро не искаш да си спомняш какво говореше преди време. Отсъди три кучета на една специалка на НБНК и стана на килимче. ЕВАЛА!!! Друго мнение имах за теб!

StyleBullet написа:

Тези хора, създатели на клуб ТОП НЮФ, на това ОС на БРФК, ще кандидастват за членство!!! Чисти и неопетнени!!! Радетели за правилното развитие на популацията на породата в България!!!
Нали ти казах Деси, не е важно как ще се казва клубът НБНК или ТОП НЮФ, когато хората вътре са все същите....!!!


Кои хора, Елена? Осъди целия клуб Какво за хората в ТОП НЮФ? Прекрачваш всякакви граници в стремежа си да се превърнеш в подлога. ЕВАЛА! Забрави и как те разпъваха тук в този форум, защото си "много коректен" развъдчик.

С много къса памет се оказа! Жалко за теб!

Много важно, че не уважаваш вече Цвети. Мисли за себе си! Намаляват дрстично тези, които уважават теб!

Хайде със здраве!
User's Signature

Качена снимка

#1026 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 20 November 2011 - 10:48 PM

Г-жо Йорданова, както написах в предишен пост, за разлика от Вас аз имам това мнение защото съм ВИДЯЛА ЛИЧНО какво правят и двете страни. Не съм ги следяла по форумите, а и не бих си позволила да си правя генерални изводи за някого само защото пише разни неща по форумите.
Всички тук пишем разни неща и какво?! Обикновено истината изобщо не се намира във форумните дискусии. Най-показателен е примера с темата за ОС на БРФК. Всички си пишат разни неща, но на самото събрание ще се случат съвършено различни и на Вас също Ви е ясно, нали? Така, че какво написала Цвета в някакъв форум е без значение, по стечение на обстоятелствата през последните 3-4 години просто съм свидетел на цялата сага и то от първия ред. Имам своите лични изводи, защото те са почерпени от действителното ми общуване с лицата от нюф-общността, а не от форумните им изяви. Както Ви споменах, някои неща наистина са потресаващи, защото се понасят от кучетата, а не от хората.

п.п. - Много хубав протокол, доказваш живородени приплоди! Сега да видим и протокола за оцелелите, демек огледа на кучилото.... ако има такъв, ако няма ... да го напишат, но да вземат и подписите на хората, при които живее кучето ..... Казвам го да не забравят, не за друго! :md_064:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1027 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2011 - 02:47 PM

Показване на мнениетоMEDUNI, в 20 November 2011 - 08:22 PM, написа:

Не си защитник ли? Много бързо забравяш, Елена. Или по-сокоро не искаш да си спомняш какво говореше преди време. Отсъди три кучета на една специалка на НБНК и стана на килимче. ЕВАЛА!!! Друго мнение имах за теб!
Кои хора, Елена? Осъди целия клуб Какво за хората в ТОП НЮФ? Прекрачваш всякакви граници в стремежа си да се превърнеш в подлога. ЕВАЛА! Забрави и как те разпъваха тук в този форум, защото си "много коректен" развъдчик.
С много къса памет се оказа! Жалко за теб!
Много важно, че не уважаваш вече Цвети. Мисли за себе си! Намаляват дрстично тези, които уважават теб!

Хайде със здраве!


Оооо Нели, здравей :re_037:
Щом започваме със спомените си....да продължим...
Аз си спомням, а ти спомняш ли си, какво вие говорехте за тогавашната учителката на Бонка...г-жа Антоанета Пенкова, какви "прекрасни" чуства имахте към нея, а сега видиш ли, ти е първа приятелка.... :cd_045:
А спомняш ли си, че аз бях тогава тази, която открито ви защитаваше, заставайки срещу всички, които плюеха срещу вас, включително и сегашната ти приятелка, а може би и учителка!?! Правих го, защото съм убедена, че съм била права и не ми пукаше да кажа, какво мисля! Сега обаче, съм убедена, че вие не сте прави и нещата, като че ли се връщат на изходна позиция от преди 3-4 години....
„Килимче и подлога” казваш.....на Бонка!?!...заради отсъждане на 3 нюфа.....наистина ли си го вярваш или целта ти е просто да обиждаш!?! Ако е второто, ще те разбера!
Никога и никъде в живота си до сега не съм била подлога, та едва ли на тези години, бих се променила. Пък и помисли...”подлога на Бонка”, губещата и както казва НЕуважаваната от мен Цвета –„загубена кауза”...!
Има хора Нели, които се превръщат в подлога, но само и единствено за да се облагодетелстват по някакъв начин, от човека, на който са се подложили. Дай ми поне една основателна причина, поради която, аз бих се превърнала в подлога на Бонка!?!
Не осъждам хората на целият клуб Нели, осъждам само тези, които са вътре в „схемата”, да се унищожи НБНК, не заради друго, а защото е създаден от Бонка! Осъждам начина, по който тръгвате да разчиствате личните си сметки с нея, само защото, в момента вие сте на гребена на вълната!!! ...точно така, както беше преди 3-4 години, само че тогава други я бяха яхнали!
Има ОМРАЗА мноооооого ОМРАЗА и тя ще ви съсипе! На базата на омразата не може да се изгради един стабилен и фунционален клуб!

Цитат

Забрави и как те разпъваха тук в този форум, защото си "много коректен" развъдчик.

...дааааа, мен ме "разпъваха" Нели и когато ви защитавах вас, пак тук, в този форум.... :wb_052:

...много коректен развъдчик си го сложила в кавички, за да го направиш сигурно знаеш нещо, което аз не знам, давай изнасяй инфото, но не в тази тема, а там във форума на КББ, защото тук темата е за друго!

Цитат

Много важно, че не уважаваш вече Цвети. Мисли за себе си!

Защо ли не ми каза същото...преди, когато бях на ваша страна, когато вие бяхте онеправданите, когато вие бяхте на „пънгара”!?!

Цитат

Намаляват дрстично тези, които уважават теб!


...да намаляват, да намаляват, колко да намаляват...!?! :re_037:
... недей да ме мислиш.... :re_037:

#1028 Потребителят е офлайн   fiori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 05-March 07

Публикувано: 21 November 2011 - 03:52 PM

Как не ви е срам "НЕуважаема"?
Как един път не се замислите върху това, което тръбите навсякъде? Нима при вас все се раждат здрави кучета и нима не им правите какви ли не интервенции само и само да плодят?
Не мога да разбера по кои точно правила Бонка била създала НБНК. Та нали там бяха цялото семейство, приятели и хора, които добре беше избрала! Е къде са те сега? Ами забравихте и доста от учредителите, а между тях и хора, които все още сърбат от кашите на ОРД-то! Не клуб, не кинология, а това вашето е едно НИЩО!
Кой е виновен, че включително и Председателя, сами подадоха оставките си, докато Бонка отново търсеше изцеление? А, да ви кажа ли аз къде бях тогава или ще попитате Бонка? Подадеш ръка, отхапят ти и главата! Срам ли, ОМРАЗА ЛИ? Шегаджии Качена снимка
Няма ОМРАЗА, има ПРАВДА! Тя закъснява доста често, но я има!
Отново по отношение на клуба - НБНК! Твърдите, че всичко сте изчели и не защитавате Бонка...за вас "Единица за тъпота=Една Бонка"... и това забравихте! Ами как се обяснихте пред нея, това би трябвало да я обиди жестоко...познавайки я добре!
Забравихте ли хората, които уж ми бяха отровили кучето? Любинка се казва една от тях! Къде е Бонка сега? Пак ли се покри и чака вие да напишете нещо, което макар и да е нищо, все пак се разбира по смисъл...за съдържанието - няма нужда!
Еййй аман! По целия свят с пръст ни сочат, ама големите развъдчици, които наистина работят! За пояснение работят и с Бонка или по-точно смиляват се над нея, но когато "кихне кинти" на място!
Няма нужда да си ги мерим, за пореден път станахме за резил и не защото Антоанета, Нели, Цвета.... и не знам кой още ви е виновен, ами защото заради такива като нас просто не можете да търгувате!

Поздрави
п.п На следващата специалка за Нюфове ви пожелавам най-искрено да видите Нюф, та да се ПОобогатите малко, че не знам къде и как полагате и взимате изпити, но знам и е видно, че идея нямате какво вършите!
Успех

#1029 Потребителят е офлайн   MEDUNI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 210
  • Регистрация: 24-April 07
  • Gender:Female

Публикувано: 21 November 2011 - 04:05 PM

Показване на мнениетоStyleBullet, в 21 November 2011 - 12:47 PM, написа:


Щом започваме със спомените си....да продължим...
Аз си спомням, а ти спомняш ли си, какво вие говорехте за тогавашната учителката на Бонка...г-жа Антоанета Пенкова, какви чуства имахте към нея, а сега видиш ли, ти е първа приятелка.... :cd_045:


Елена, много добре си спомням! Казвала съм мнението си и на самата Антоанета. Познавам Антоанета колкото познавам и теб и толкоз.
По какво съдиш ти, че ми е първа приятелка? Ти идея си нямаш кои са моите приятели. Както и аз не знам кои са твоите приятели.


Показване на мнениетоStyleBullet, в 21 November 2011 - 12:47 PM, написа:

А спомняш ли си, че аз бях тогава тази, която открито ви защитаваше, заставайки срещу всички, които плюеха срещу вас, включително и сегашната ти приятелка!?! Правих го, защото съм убедена, че съм била права и не ми пукаше да го кажа! Сега обаче, съм убедена, че вие не сте прави и нещата, като че ли се връщат на изходна позиция от преди 3-4 години....


И това си спомням прекрасно. За мен е загадка какво може да накара интелитентен човек като теб да защитава и прикрива явните нарушения и издевателства от страна на Бонка.

Показване на мнениетоStyleBullet, в 21 November 2011 - 12:47 PM, написа:

„Килимче и подлога” казваш.....на Бонка!?!...заради отсъждане на 3 нюфа.....наистина ли си го вярваш или целта ти е просто да обиждаш!?! Ако е второто, ще те разбера!


Целта ми не е да те обидя. Но точно от тогава ти се обърна на 180 градуса.

Показване на мнениетоStyleBullet, в 21 November 2011 - 12:47 PM, написа:

Има хора Нели, които се превръщат в подлога, но само и единствено за да се облагодетелстват по някакъв начин, от човека, на който са се подложили. Дай ми поне една основателна причина, поради която, аз бих се превърнала в подлога на Бонка!?!


Ето ти причина - отсъждане на специалка.

Показване на мнениетоStyleBullet, в 21 November 2011 - 12:47 PM, написа:

Не осъждам хората на целият клуб Нели, осъждам само тези, които са вътре в „схемата”, да се унищожи НБНК, не заради друго, а защото е създаден от Бонка! Осъждам начина, по който тръгвате да разчиствате личните си сметки с нея, само защото, в момента вие сте на гребена на вълната!!! ...точно така, както беше преди 3-4 години!


Такаааа. Е, аз съм сред тези хора. Но ти много бъркаш. Няма никакво значение кой е създал клуба, а на кого служи. Защо според теб почти всички собственици на нюфаундленд отказаха да членуват в него? И за какво разчистване на лични сметки говориш? Аз нямам лични сметки за уреждане с нея. Единственото общо между Бонка и мен е това, че имаме нюфаундленди от едно кучило. Нашият прекрасен мечок, когото всички в къщи обожаваме, знаеш е кастриран и не е нито заплаха нито конкуренция за ничий развъден план.Ти много добре знаеш какви са проблемите, свързани с НБНК. А за останалите, които четат и не са наясно - безсъвестно множене на нюфаундленди, фалшиви родословия, измамени собственици, избиване на някой и друг лев от будалите.... и за параван на всичко това служи НБНК, които е само име. А какво се случва с горките кучета?

Показване на мнениетоStyleBullet, в 21 November 2011 - 12:47 PM, написа:

Има ОМРАЗА мноооооого ОМРАЗА и тя ще ви съсипе! На базата на омразата не може да се изгради един стабилен и фунционален клуб!


Смешно е да твърдиш такова нещо. Не омразата, а любовта към породата нюфаундлед и оцеляването й като такава е водещ фактор в случая!

Показване на мнениетоStyleBullet, в 21 November 2011 - 12:47 PM, написа:

...много коректен развъдчик си го сложила в кавички, за да го направиш сигурно знаеш нещо, което аз не знам, давай изнасяй инфото, но не в тази тема, а там във форума на КББ, защото тук темата е за друго!


Инфото си е при вас във форума на КББ. Щом ти е къса паметта се поразрови назад в темите и ще си спомниш много добре. Това засяга теб, не мен.

Показване на мнениетоStyleBullet, в 21 November 2011 - 12:47 PM, написа:

Защо ли не ми каза същото...преди, когато бях на ваша страна, когато вие бяхте онеправданите, когато вие бяхте на „пънгара”!?!


На пАнгара никога не сме били, ако имаш предвид ТОП НЮФ.
User's Signature

Качена снимка

#1030 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2011 - 06:44 PM

Нели, причината, която ми изстъкваш е просто смешна! Ти сега какво искаш да ме убедиш, че една покана, за отсъждане на специалка, преди една година, ме е поласкало толкова много, че ще ме направи подлога.... :ab_041: Ако едно съдене на специалка, би ме превърнало в подлога, то сега аз трябваше да се завъртя отново на 180 градуса, както казваш и да се подложа на вас, та току виж, сте ме поканили да съдя и при вас, та да видя "НЮФ" и да се ПОобогатя малко... :ab_041:
...въпреки, че съм съдила и вашите нюфове и спомняте ли си, тогава, пък другите ми писаха същото, че вашите не били нюфове...ейййй няма угодия.... :ub_013: :ab_041:
Смешно е.... :ab_041: ...и си мисля, как един интелигентен човек, като тебе, може да се хване за нещо толкова елементарно и да го изстъква, кат' причинЪ... :rc_111:
Пробвай да престанеш, да повтаряш: "Щом ти е къса паметта" и Не ме връщай във форума на КББ, какво е писано там, аз знам...важното е какво се доказа от всичко това, в което тогава ме обвини един от нашите членове/ щот и там се хвърляха обвинения така на "ангро"/ , защото останалите, за твое сведение, ми се извиниха, след това.
Такааааа...., Нели, нали и вие /без теб, но твоят съпруг/, бяхте членове на този клуб? Защо не свалихте Бонка от поста ОРД, не сложихте някой по-кадърен и не продължихте нататък да градите? Развъждането Нели, /за кой ли път ще се повторя/ в един клуб и развитието на една порода, не се определя само от един развъдчик, не знам как не можете да го разберете! Аз виждам проблемите, на бившият вече НБНК, но тези проблеми са създавани не само от Бонка....не само тя е развъждала през тези години, нали?
Попитах не веднъж, къде бяхте вие!?!
Напуснали сте клуба, отеглили сте се, защото не сте одобрявали начина на работа на Бонка...няма логика... :cd_045:
Значи според вас, ако в един клуб има някой / а то винаги има/, който не работи според вижданията на останалите/ имам в предвид да нарушава правилниците/, защото всеки работи според своите виждания, всички трябва да се хванат дружно и да напуснат клуба, това ли искате да ми кажете!?! Ами то клуб няма да остане!!!
На този етап, в нито едно от вашите обвинения, не можахте да ме убедите, вие просто си повтаряте едно и също, основаващо се на СПОМЕНИ и редене на ПЪЗЕЛИ!
... знаете, че за да се докаже дадено обвинение, са необходими ФАКТИ!
Спирам до тук, с празните приказки....... :re_037:
пп.

Цитат

На пАнгара никога не сме били, ако имаш предвид ТОП НЮФ.

...бяхте, бяхте, нали знам кога го учредихте и колко много бяхте нападани, колко много разговаряхме тогава и колко много ви защитавах....,или ви е къса паметта :ae_085:

#1031 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2011 - 07:17 PM

Показване на мнениетоfiori, в 21 November 2011 - 01:52 PM, написа:

Как не ви е срам "НЕуважаема"?
Как един път не се замислите върху това, което тръбите навсякъде? Нима при вас все се раждат здрави кучета и нима не им правите какви ли не интервенции само и само да плодят?
Не мога да разбера по кои точно правила Бонка била създала НБНК. Та нали там бяха цялото семейство, приятели и хора, които добре беше избрала! Е къде са те сега? Ами забравихте и доста от учредителите, а между тях и хора, които все още сърбат от кашите на ОРД-то! Не клуб, не кинология, а това вашето е едно НИЩО!
Кой е виновен, че включително и Председателя, сами подадоха оставките си, докато Бонка отново търсеше изцеление? А, да ви кажа ли аз къде бях тогава или ще попитате Бонка? Подадеш ръка, отхапят ти и главата! Срам ли, ОМРАЗА ЛИ? Шегаджии Качена снимка
Няма ОМРАЗА, има ПРАВДА! Тя закъснява доста често, но я има!
Отново по отношение на клуба - НБНК! Твърдите, че всичко сте изчели и не защитавате Бонка...за вас "Единица за тъпота=Една Бонка"... и това забравихте! Ами как се обяснихте пред нея, това би трябвало да я обиди жестоко...познавайки я добре!
Забравихте ли хората, които уж ми бяха отровили кучето? Любинка се казва една от тях! Къде е Бонка сега? Пак ли се покри и чака вие да напишете нещо, което макар и да е нищо, все пак се разбира по смисъл...за съдържанието - няма нужда!
Еййй аман! По целия свят с пръст ни сочат, ама големите развъдчици, които наистина работят! За пояснение работят и с Бонка или по-точно смиляват се над нея, но когато "кихне кинти" на място!
Няма нужда да си ги мерим, за пореден път станахме за резил и не защото Антоанета, Нели, Цвета.... и не знам кой още ви е виновен, ами защото заради такива като нас просто не можете да търгувате!

Поздрави
п.п На следващата специалка за Нюфове ви пожелавам най-искрено да видите Нюф, та да се ПОобогатите малко, че не знам къде и как полагате и взимате изпити, но знам и е видно, че идея нямате какво вършите!
Успех


Тая па.... :ac_007: :ac_007: :ac_007:

Цитат

biberon -fiori
Мисля, че е време всеки от нас да направи ревизия на предходната година, в която трябваше да си ги мерим с един друг клуб, да се радваме на това, че освен миналата година, нещата и през тази се оказаха добри/в наша полза и ако тук има хора със сърца за Нюфаундленди и за ТОП НЮФ, просто да направим това, което винаги сме искали!
Вече не зависи само от мен!
Моята роля бе да бъда близко до врага и да спирам всякакви опити за доминиране:)
Малко гнусно, но пък и от такива хора има нужда:)


Цитат

biberon -fiori
Аз колко пъти съм се насирала...ехееееее, още един път...добре ще ми дойде:)
Та сега, може ли тук да не пишете за дедО Мраз, а за разни Снежанки с разни Нюфаундленди, защото иначе "лудата" ще си отвори устата и тогава и Медиите няма да могат, да й я затворят:))))))))


#1032 Потребителят е офлайн   fiori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 05-March 07

Публикувано: 21 November 2011 - 07:24 PM

Ами да вземем да ви поканим да отсъдите предстоящата ни Специализирана изложба и да видим "Дали ще ни станете на килимче"
Г-жо Йорданова, съдили сте моите нюфове не веднъж, но все още не можете да ги запомните! Опреснете си паметта на ФБ стената ми! Тогава взехте участие отново под влиянието на "приятелката ви"! Стига де... и ние можем да четем и ние се интересуваме! Няма как да ви се хареса, но ако трябваше да се сменят хората в клубовете, просто ние всички трябва да направим това, което прави ОРД-то на НБНК и то е..."Абе имам си развъдник, върви ми бизнесчето...що пък аз да ги гледам...я да ги шитна някъде, че да ми порасне семейството!"
Не, това не го намирам за нормално и не ми прави удоволствие да падам на толкова ниско ниво...при все това, че водим диалог с Д-р! УЖАС!

п.п Гледам, че ви е останало свободно време, пожелавам ви търпимост, за да изчетете всичко и да отговорите сама на въпроса си кое е "кауза пердута" :)
Приятна вечерКачена снимка

#1033 Потребителят е офлайн   StyleBullet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1556
  • Регистрация: 12-October 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 November 2011 - 07:30 PM

Показване на мнениетоfiori, в 21 November 2011 - 05:24 PM, написа:

Ами да вземем да ви поканим да отсъдите предстоящата ни Специализирана изложба и да видим "Дали ще ни станете на килимче"
Г-жо Йорданова, съдили сте моите нюфове не веднъж, но все още не можете да ги запомните! Опреснете си паметта на ФБ стената ми! Тогава взехте участие отново под влиянието на "приятелката ви"! Стига де... и ние можем да четем и ние се интересуваме! Няма как да ви се хареса, но ако трябваше да се сменят хората в клубовете, просто ние всички трябва да направим това, което прави ОРД-то на НБНК и то е..."Абе имам си развъдник, върви ми бизнесчето...що пък аз да ги гледам...я да ги шитна някъде, че да ми порасне семейството!"
Не, това не го намирам за нормално и не ми прави удоволствие да падам на толкова ниско ниво...при все това, че водим диалог с Д-р! УЖАС!


:ue_072:

:uc_029: :uc_029: :uc_029:

#1034 Потребителят е офлайн   fiori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 05-March 07

Публикувано: 21 November 2011 - 07:39 PM

Показване на мнениетоStyleBullet, в 21 November 2011 - 07:30 PM, написа:

:ue_072:

:uc_029: :uc_029: :uc_029:



Интересно! Качена снимка

#1035 Потребителят е офлайн   MDI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 18-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:" Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш."
    Майка Тереза

Публикувано: 22 November 2011 - 12:46 PM

Здравейте на всички.
Пиша ви в един последен отчаян опит да направя нещо за породата в България.
Изчетох постовете на всички ви и освен злоба, негативизъм, много натрупан гняв и лоши емоции не видях нищо друго :(.
Смирете се, простете си, подайте си ръка и нека в името на наистина добра кауза да тръгнем напред всички заедно с единствената мисъл, да разпространим породата, да я популяризираме, да вървим напред.
Нека всички заедно покажем и на кинологията в България, и извън България, че сме отговорни и почтени хора, с които може да се работи, дори на доверие.
Не можете да ме убедите, че отглеждайки нюфаундленд вие може да сте лоши хора. Само добър човек ,може да вникне в дълбочината на това изпълнено с любов същество и да живее в синхрон с него.
Трудно е да се прощава, но това е най-великото чудо. И аз мисля, че всеки един от нас може да прости на всички околни.
Имаме толкова много неща, които можем да свършим заедно. Например да посещаваме домове за сираци заедно с кучетата си. Да се уговорим с Червен кръст и други подобни организации, да им подаряваме кучета, които сме преценили, че няма да бъдат перспективни за изложбени и развъдни дейности. И още много други подобни неща.
Спрете да воювате и да се надцаквате. От това никой не печели нищо. Всеки един от нас има голяма уста и може да отговори на нападките и да " ЗАТАПИ " противника. Но смисъла е никакъв.
Убедена съм, че всичко това, което написах, ще влезне в ума и душата на всеки един от вас и дори тайничко, ще се осъзнае, че е безсмислена война. От такива спорове, няма печеливши. Има само опънати нерви и обидени хора.
Не пиша това, защото се чувствам притисната или уязвима от някой. Път и изход винаги има. Пиша го за да се огледате, да помислите и да спрете.
Разчистването на стари сметки, няма да ви компенсира, ако сте били уязвени някъде.
:rc_036:

#1036 Потребителят е офлайн   Kary 04 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 31-October 11

Публикувано: 22 November 2011 - 06:07 PM

Евала ! Подкрепям това мнение и съм абсолютно съгласна .

#1037 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 22 November 2011 - 10:49 PM

Аз като член на 2 породни клуба, на единия съм председател, а на другия съм секретар, но от 4 години все каквото се сетите и за двата аз се оправям, и като човек, който е наясно за л...., които не само в къщи събира ежедневно, но и от л....... в българската и световната кинология искам да попитам нещо.
Вие всички, които сте против настоящия клуб за породата нюфлаундленд и искате нов клуб, какво ново предлагате за популиаризацията на тази порода в България и за приноса в селектирането й в България?
Въобще наясно ли сте, че първо киноложката култура на българина е много под 0?
Второ наясно ли сте, че това е порода, която аз лично смятам, че е издевателство да се отглежда в апартаментчета?
2/3 от населението ни живее в апартаментчета, без зелени площи за разхождане на деца, камо ли на кучета и от декоративни породи, да не говорим за молосоиди.
Как и с какво новите ще сте по-добри от старите?
Питам не от просто любопитство.
Убедете ми, че новите, всъщност създадени от старите, са по-добри и наистина ще се заемат сериозно с породата, което за мен означава поне 10 кучета без родниска връзка на ІІІ-та низходяща линия и 50:50 шоу и бриид клас с необходимата документация на запад от Хърватия и Словения и ще помисля за шанс на тази порода, която харесвам, но не бих гледала, защото ми се сгажда от козина Качена снимка
Начетох се на неща дето ги има навсякъде.
Да ви имам проблема куче с криптохизъм продадено за шоу клас. Какво пък толкова? Нещата се решават между новия собственик и собственика на развъдника. На кой кинолог-развъдчик не му са се случвали изненади дето въобще не е очаквал? Няма такав. Онзи, които го твърди е лъжец.
Ние тук какво сме: ОТК, арбитражен съд или просто плямпачи?
Който с когото какав проблем има и не се е доизяснил е твърде глупаво да си изплясква недоразуменията тук, защото единственното, което постига е да отвърщава хората, които са далеч от кинологията, които са в пъти повече от останалите и се отвърщават и бягат от онези, които са: кинолози и легитимни развъдници.
Мен лично не ме убедихте, че е по-добре да си взема куче от породния клуб и от легитимен развъдник, отколкото от най-близкия зоомагазин или някаква си обява, точно напротив, ще си взема куче от която и да е галактика само да съм далеч от вашите интрижки. И писаниянията на повечето са в стил: каква помиина яма е БРФК.
Е ни нови, ни стари няма как да ме убедите, че години аз съм в помиилна яма.
С тази тактика май ще си останем без клуб за тази порода в България поне за сега.
Аз лично няма да гласувам да се приемат хора, които плюят по труда ни, и искат да признаем техния меркантилен способ за печалбарство.
Едва ли хората, които писателстват в тази тема и плюят против Бонка Георгиева, бивша Кадриева се сещат, че плюят против породата и най-вече против Федерацията и нейните членове. Ние в тази Федерация сме пълни олигофрени да приемем за член на Федерацията клуба представляван от Бонка Георгиева, бивша Кадриева, така ли?
Може пак да се впуснете в задкулисни и платени схеми.
Да ама не.
А, защо да приемем "новите", какво по-коструктивно и по-полезно предлагат, освен някаква интрига, която все се върти около кой колко дал и кой колко взел?
Да и аз знам, че Бонка Георгиева е станала член на клуб към Хърватската Федерация.
И го занам лично от нея.
Е и?
На всеки живота си му е негов и има право да си го изживее както реши и никой няма право да го съди за което и да е решение, защото сметката си я плаща собственика на живота.
Никой никому не е длъжен с нищо. Дори и на родителите си не сме длъжни, защото не са ни питали, къде и кога искаме да се родим.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#1038 Потребителят е офлайн   MDI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 18-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:" Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш."
    Майка Тереза

Публикувано: 23 November 2011 - 08:42 AM

Лидке, коя си ти, че да даваш шанс на породата ?
В какво качество се явяваш ? :ea_103:
Не мислиш ли, че прекалено много си си повярвала ?
Кой го интересува дали на тебе ти се " ми се сгажда от козина :ab_041: "
Предлагам по твоя препоръка да евтаназираме всички молоси, защото ти не им даваш шанс да живеят в апартамент !!!
Гледай си докуметнацията, с която толкова се гордееш и запомни една стара, неприлична, но практична поговорка :
ТАМ КЪДЕТО ДВА К... СЕ МЕРЯТ НЕ СИ СЛАГАЙ Г.З. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#1039 Потребителят е офлайн   fiori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 511
  • Регистрация: 05-March 07

Публикувано: 23 November 2011 - 11:25 AM

Пиша ви в един последен отчаян опит да направя нещо за породата в България
Мисля си, че нито в последен опит, нито правиш за породата нещо...само в България! Опитах се да разгледам темата, в която публикува информация за твоите бебета и това го доказва най-добре! Няма да коментирам изчезналите мои коментари от там...защото сега не му е нито времето, нито мястото!
Стига с това последно! Чувах го достатъчно време и...не е последно, ще видиш! Не искам да се ровя, но са ми интересни мотивите ти за помиряване. Все пак имаме идентични проблеми (визирам себе си и теб) и смятам, че далеч не трябва да говорим за помиряване! Нещата са по-прости... или работим заедно, така както е било в годините или няма смисъл! Ще дойдат нови хора и те ще се опитат да направят нещо и това нещо отново ще бъде съсипано! Има причина така да се случват нещата и тя се нарича ЗАВИСТ!
Маги, не е нужно тук да обясняваш какво е Нюфаундленд...никой от новопоявилите се няма да те разбере! Пази си тайната за себе си и за тези, на които си заслужава да я разказваш! Говорят ни от 5,6 години с какво трябва да се груумира нюфа, каква козина има, къде трябва да живее, колко трябва да яде и все хора категория "сериозна компетенция", айде няма нужда! Тези, които имахме желание в годините тихичко учихме своите уроци и това е най-ценното, а другите останаха там където бяха, третите пък "новопоявилите се" тепърва ще се учат и ще разбират постепенно много неща, но има ли смисъл "черните овцИ" да отваряме очите на хора, които купуват Нюф и купувайки го вече е в категория "стока"? Измамите няма да спрат да "валят от небето", по-важното е да си наясно, че не желаеш да ставаш част от тях...другите да се оправят както знаят!
Стига толкова емоции и хленчения, макар и нищо градивно в тези теми, аз за пореден път се убедих, че правда НЯМА (тук)...Маги, намери и ти твоята правда НЕ тук! Нека оставим дог.бг най-накрая да направи обещаното, пък на ОС на БРФК нека избират тези, които са заслужили да стигнат до заветните места "Председател на Клуб за порода...", ако имат избор разбира се! Все пак някои неща зависят и от нас :)
Достатъчно! Няма НБНК...не само юридически, няма и хора в НБНК, не заради мен и meduni (която никога не е била член, както и аз ;) ), ами защото начина и мотивите за "поддържане" на това сдружение, бяха и продължават да са водени от неправилния човек! Казвам го по този начин, защото в НБНК имаше движение, имаше хора, които имаха желание да направят нещо, но само ЕДИН не позволи това да се случи! Точно поради тази причина не може да се говори за ОМРАЗА, а за ПРАВДА и тя не е моя, а на Всички които искаме в България да има НЮФАУНДЛЕНДИ!





#1040 Потребителят е офлайн   КАСТРО Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 303
  • Регистрация: 02-November 05

Публикувано: 23 November 2011 - 12:10 PM

Показване на мнениетоfiori, в 23 November 2011 - 09:25 AM, написа:

Пиша ви в един последен отчаян опит да направя нещо за породата в България
Мисля си, че нито в последен опит, нито правиш за породата нещо...само в България! Опитах се да разгледам темата, в която публикува информация за твоите бебета и това го доказва най-добре! Няма да коментирам изчезналите мои коментари от там...защото сега не му е нито времето, нито мястото!
Стига с това последно! Чувах го достатъчно време и...не е последно, ще видиш! Не искам да се ровя, но са ми интересни мотивите ти за помиряване. Все пак имаме идентични проблеми (визирам себе си и теб) и смятам, че далеч не трябва да говорим за помиряване! Нещата са по-прости... или работим заедно, така както е било в годините или няма смисъл! Ще дойдат нови хора и те ще се опитат да направят нещо и това нещо отново ще бъде съсипано! Има причина така да се случват нещата и тя се нарича ЗАВИСТ!
Маги, не е нужно тук да обясняваш какво е Нюфаундленд...никой от новопоявилите се няма да те разбере! Пази си тайната за себе си и за тези, на които си заслужава да я разказваш! Говорят ни от 5,6 години с какво трябва да се груумира нюфа, каква козина има, къде трябва да живее, колко трябва да яде и все хора категория "сериозна компетенция", айде няма нужда! Тези, които имахме желание в годините тихичко учихме своите уроци и това е най-ценното, а другите останаха там където бяха, третите пък "новопоявилите се" тепърва ще се учат и ще разбират постепенно много неща, но има ли смисъл "черните овцИ" да отваряме очите на хора, които купуват Нюф и купувайки го вече е в категория "стока"? Измамите няма да спрат да "валят от небето", по-важното е да си наясно, че не желаеш да ставаш част от тях...другите да се оправят както знаят!
Стига толкова емоции и хленчения, макар и нищо градивно в тези теми, аз за пореден път се убедих, че правда НЯМА (тук)...Маги, намери и ти твоята правда НЕ тук! Нека оставим дог.бг най-накрая да направи обещаното, пък на ОС на БРФК нека избират тези, които са заслужили да стигнат до заветните места "Председател на Клуб за порода...", ако имат избор разбира се! Все пак някои неща зависят и от нас :)
Достатъчно! Няма НБНК...не само юридически, няма и хора в НБНК, не заради мен и meduni (която никога не е била член, както и аз ;) ), ами защото начина и мотивите за "поддържане" на това сдружение, бяха и продължават да са водени от неправилния човек! Казвам го по този начин, защото в НБНК имаше движение, имаше хора, които имаха желание да направят нещо, но само ЕДИН не позволи това да се случи! Точно поради тази причина не може да се говори за ОМРАЗА, а за ПРАВДА и тя не е моя, а на Всички които искаме в България да има НЮФАУНДЛЕНДИ!






големата глава ти пръцка ................. :ab_041:




И за теб Лидке - наздраве ...... :ab_041:

  • (58 Страници) +
  • « Първа
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни