proffit, в Jun 12 2009, 03:01 PM, написа:
animal, в Jun 12 2009, 02:53 PM, написа:
По-нагоре написах нещо за пита, питмена, живота и битката - анализирайте него, не примера ми със спорта!
Прочетох го, но не му обърнах внимание. Причината за това е много проста, поне за мен - питмени има горе-долу толкова, колкото разбирачи от футбол напр.
Вероятно, щом си си сложил такъв ник, си треньора на националния отбор...
LilTed, в Jun 12 2009, 04:27 PM, написа:
Извинявайте,че се намесвам в спора,но мисля,че не може да се сравняват двата вида 'спорт'.При единия,човек се бие доброволно,а питовете нямат този избор.
Извинявай, че отново се изказваш неподготвена, но да не забравяме, че пита не е еволюирал сам така, ами има някъде към 600-700 години ЦЕЛЕНАСОЧЕНА СЕЛЕКЦИЯ!В кучешки поколения това е около 20 000.
Само за сравнения : За програмата на Хитлер "Чиста Раса", се е очаквало да даде резултат след около 600 години или 1800 човешки поколения.
Та пита е станал пит благодарение на човека, не на нещо друго.Желанието му за бой също, факт.
Като се сетя съм виждал хора да ходят на състезание без да са искали точно това, ама питове да влизат в ригна насила не съм