Много нежелани в Сеславци, СОФИЯ
#2441
Публикувано: 31 March 2010 - 06:25 PM
#2442
Публикувано: 01 April 2010 - 12:39 AM
Изоставена женска НОК с бебета в изолатора в Сеславци!!!
http://forum.dog.bg/...showtopic=32877
в последствие ако някой реши да осинови майката ще го принудят да я вземат с бебетата, които не са неини и какво да направи човека
единия вариант е колкото и да му е жал да не осинови никой,2 вариант да пусне малките на улицата на улицата отново с надеждатада си намерят дом ,3 вариант да търси хотел или приют и да се чуди как да ги задоми.
аз съм против преместването и събирането на различни кучила на едно место - така шансът за заболяване на всички бебета е много голям . разбирм, че се прави възможнто .
Не разбирам поста Ви!
Знаем, че сте взела майката НОК и е трябвало да вземете и бебетата, които смятате, че не са нейни, но ...
Вие сте ветеринар, а и сте била там покрай вземанета на кучетата - т.е. знаете, че нищо, от това, което правят там в Сеславци (нямам предвид доброволците!) не се прави с цел предотвратяване на заболявания и тем подобни!
Честно казано едва ли най-големия риск за кученцата е събирането им с други...
#2444
Публикувано: 03 April 2010 - 08:35 PM

За съжаление обаче не мога да ходя вече сама в Сеславци,тъй като психическото ми сриване се съчета и с физическо и въпреки, че съм само на 22г не съм в състояние да вдигам и разнасям чували,което не е временно.За това моля да помислите дали на някой му е възможно да идва за постоянно в сряда с мен.
Единственото оцеляло бебе на тази майчица,която е много добра.Бебето изглеждаше добре все още,даже се закачаше и ми даваше лапа:






Една от предишните майчици,чийто бебета още се държат:


Тази мама е само с три краченца,а бебетата й са много сладки:

Пак от старите бебета,останали са двечки от това кучило:

Това е нова мама,черна (полу?)кокерка,бебетата й са много мънички,съвсем сукалчета:






И много други:
#2445
Публикувано: 03 April 2010 - 09:49 PM
#2446
Публикувано: 03 April 2010 - 09:56 PM
Здравей, аз съм нова в този форум, и ми е адски трудно да се ориентирам тук. Затова и не съм част от никакви форуми. Това не ме прави безучастна към кучешките мъки още от дете, и с годините съпричастността ми се засилва... но няма да се самоизтъквам. Искам само да попитам няколко неща: тъй като не мога да намеря, на каква конкретна сметка мога да превеждам пари за Сеславци?
Сигурно ли е, че парите отиват по предназначение?
по добре ли е да превеждам пари или да отида на място да занеса храна? Имам възможност всеки месец да превеждам около 50лв, не е много, но бих ги давала редовно от сърце.
Един страничен въпрос: рязнатия край по ушите на някои ку4ета по улиците, какво означава? значи ли например, че животното е кастрирано и тн?
Предварително благодаря за отговорите

"Всички гледат породата, търсят расови белези, а пък има в природата удивителни мелези. Тъй че, както при хората приятелче мое, и при нас е по-важно сърцето какво е" - В. Петров
The animals are my friends. I DON'T EAT my friends.
http://www.zamunda.n...1#startcomments
http://www.youtube.c...feature=channel
#2447
Публикувано: 03 April 2010 - 10:04 PM

"Всички гледат породата, търсят расови белези, а пък има в природата удивителни мелези. Тъй че, както при хората приятелче мое, и при нас е по-важно сърцето какво е" - В. Петров
The animals are my friends. I DON'T EAT my friends.
http://www.zamunda.n...1#startcomments
http://www.youtube.c...feature=channel
#2448
Публикувано: 04 April 2010 - 09:19 AM
В тази връзка - някой може ли да ми помогне за идната събота да извадим някоя мишка. Под помощ разбирам да я извади от Сеславци, да я изкъпе (че ще я прибера с влака) и да ме чака на жп гарата.
Мисля си за или за това черничкото, или за таралежчето или за което и да е без значение. Единствено ми се иска да няма кожни проблеми и да е такова, което ще оцелее, защото иначе ще ми наложат вето върху прибирането на др. животинки, а моята идея не е тази...
А ако някой има път през ВТ, може датата да е друга и няма да държа толкова на къпането.
Прикачени снимки

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...
#2449
Публикувано: 04 April 2010 - 10:11 AM

Майтапа настрана, след позакъснялото отпътуване на Блеки си мислех, че вече не ни взимаш много насериозно. Но ти проявяваш разбиране - благодаря ти.
В момента не мога да ти кажа нищо конкретно за Блеки, а само общо за групата - пътували са нормално, пристигнали са, германците много са харесали всички кученца.
#2450
Публикувано: 06 April 2010 - 11:11 AM
темата вече е доста дълга, но
балгодарение на средствата които даряват хората от този форум и не само те
тази тема стана 123 страници
едни даряват храна други пари, трети ходят да хранят, всеки помага с каквото може и с каквото прецени
ние купуваме храната от склад и така излиза много по евтино
за ходенто в сряда там се ходи в 9 сутринта
за да получим и храната която се отпуска от екото
и която семсваме с нашата храна
GAG



Кики - плача с теб
мака му няма свършване
#2451
Публикувано: 06 April 2010 - 11:57 AM
Питам защото едно от бездомните които храня изчезна,още същия ден отидох да го потърся в изолатора,но видях трупчето му изхвърлено до портала.
избиват ги още с влизането. Мисля,че по закон е 14 дни,а в изолатора ми казаха: Цитирам - Няма с какво да ги храним тези песове,за какво да ги държим,само лаят и се бият.
#2452
Публикувано: 06 April 2010 - 01:22 PM
Питам защото едно от бездомните които храня изчезна,още същия ден отидох да го потърся в изолатора,но видях трупчето му изхвърлено до портала.
избиват ги още с влизането. Мисля,че по закон е 14 дни,а в изолатора ми казаха: Цитирам - Няма с какво да ги храним тези песове,за какво да ги държим,само лаят и се бият.
По Закон кучетата се кастрират и връщат на място. Евтаназират се само агресивни кучета. Т.е. това не е законно, което правят.
Можеш да напишеш жалба.



Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com
#2453
Публикувано: 06 April 2010 - 08:44 PM
мака му няма свършване
Не знаеш колко си права за жалост. В понеделник ми беше най-гадното ходене досега.
Посрещнаха ме изхвърлени пред хладилника с труповете 7 току що родени кученца. За 3 беше късно, 3 мърдаха и писукаха, а на 1 едва се усещаше сърцето - то почина по-късно. Оказа се, че една от прибраните за кастрация кучки е родила. А те са хвърлили бебетата, понеже не можели да изместят майката без примка - при все, че между 2те клетки има вътрешна врата. С една кофа я избутах и сложих бебетата при нея - може би ще умрат, но поне да не е на студения под пред разлагащите се трупове.
Ето я майката

При чистенето естествено намокриха пак всички бебета - вижда се и на някои снимки. При все, че този гледач, който ми помагаше внимава повече от Гошо.
Картината е трагична - смърт, смърт навсякъде.
От тези черните видях само 2 и те въобще не се помръднаха.

От тези другото жълто е умряло

От 7 са още живи 3

От 6 пухчовците са останали 4

Не видях нито едно таралежче - или е някъде в този куп или са умрели всичките

Кученцата на трикраката кучка са добре - вече започват да се разхождат. А с мамата се гушкахме. И й липсва заден крак, а не преден. Дребното в близък план е с половин опашка - голям сладур.

Тези също се държат още - 5 вече щъкащи дребосъка - едното е взело цвета на майка си - изцяло черно е. Майката е малко плаха, но взе гранула от ръка.


Тези още изглеждат добре, дано оцелеят


Тази майка още си е с 2 - дебелеят и растат - едва бяха прогледнали като ги видях за първи път.

Една териероподобна майка с 4 бебета - 2 са брадати като нея



Тези мисля, че са нови - без майка - на около месец и половина - уникални сладури, много красиви и гушкащи се.



Нова каракачанка - от някакъв склад за дърва - изключително зло същество - съдбата й е ясна

Поредния НОК в сеславци - казва се Рекс - бил блъснат от кола, не видях да куца, но той и не се движеше много - кучето е много добро.


but trash bins, loneliness and pain...
Still that won`t keep my tail from wagging
my love I`ll give through sunny days and rain...
Because I know that somewhere I`m awaited
That gives me strength to live another day...
And although with the Fate itself I`m racing
I know I`ll win and I will meet my MAN...
#2455
Публикувано: 06 April 2010 - 09:11 PM
Мисля,че е кафявата точка в средата(или поне се надявам

ПП. Оф,не че другите не заслужават...ебаси...тези жълтичките са супер контактни и само се бутат да се гушкат...
ППП. И миналата седмица беше пълно с трупове...
Много трупове :(((
#2456
Публикувано: 07 April 2010 - 08:53 AM
#2457
Публикувано: 07 April 2010 - 09:35 PM
Брат ми беше, аз не можах да отида. Поне ги е нахранил.
#2458
Публикувано: 07 April 2010 - 09:51 PM
много хубаво написано
