Dog.bg Форуми : Майка пит с 5 бебета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Майка пит с 5 бебета Концлагеристка и петима дебелаци

#1 Потребителят е офлайн   mitoxond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 26-September 07
  • Gender:Female

Икона за мнението  Публикувано: 21 March 2010 - 11:39 PM

Преди около седмица ми се случи да се срещна с Ара. Видях я да търси на пътя храна, безумно кльощава с огромни гърди... започнах да я храня. Оказа се, че живее в един изоставен строеж, че има някакви "стопани", които понякога идвали да я хранят. Момичето е прекрасно! Веднага се сприятелихме - много е жива, мила, винаги весела...
...ужасно е слаба:

...но и много красива:




Дълго търсих нейните бебетата и не ги намирах, реших че са умряли на студа и за малко да отмъкна Ара. В крайна сметка преди няколко дни открих бебоците - петима гиганти! Ара е прекрасна майка, как ги е докарала до този вид просто не мога да си представя...
Дребосъците буквално я изсмукват и източват, в момента се опитвам да я захранвам колкото мога повече.
Кученцата са на около 2-3 седмици и тя много умно не ги пуска да щъкат нагоре-надолу, като ги извади човек оттам, където седят Ара страшно се тревожи и се опитва да ги набута обратно.

За съжаление не мога да ги прибера всичките, затова в момента си живеят в двора на къщата, поне вече е топло и няма опасност от студа. Всичките трябва да ги обезпаразитя и ваксинирам, ще им сложа и имунофан, защото имат нужда от сериозно подсилване. Мисля че Ара има и някаква кожна болест, тези дни ще отидем с доктора да я види и да знаем какво да правим с това.

В момента проблемът ми е, че не знам доколко ще ми стигнат парите за подсилването и лекуването на шестимата... Ара и дечицата й ще са много благодарни ако им помогнете, заслужават шанс за по-добър живот! wub.gif

С Ара си играем:
http://www.youtube.c...h?v=VcNW2jSJBA0

Ето и нейните малки плондирчета (е, няма такива симпатяги! :))))

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   menyanthe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 23-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 March 2010 - 09:35 AM

Пожелавам на всички тези кучовци да си намерят любящи стопани! Много ми се иска да си имах къща с двор и да си взема някое, но... Това е само в сферата на мечтите wub.gif
Честно казано съм влюбена в тази порода, и то не заради друго ами заради едно куче, което имах честта да познавам - нейн притежател е един американец с голямо сърце! Казва се Марли и се радва на всички - особено на хора, които не познава! Много ми харесваше това куче! Та заради това се надявам всички тези кучовци да имат нейния късмет!

#3 Потребителят е офлайн   stassi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 449
  • Регистрация: 04-May 06
  • Gender:Female

Публикувано: 22 March 2010 - 12:56 PM

не-ве-ро-ят-ни!!!!
wub.gif

дано само късмет имат тези малки дебели гъзета!
ab_041.gif




#4 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 22 March 2010 - 01:18 PM

Малко храница и трохички ще имаш от мен за тази смела мама (ама колко е красива wub.gif ) и бебоците. Ще ги предам на Инсулта smile.gif

#5 Потребителят е офлайн   Julieta_Romeo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 401
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен
  • Interests:Всякакви животни (най - вече кучета) 1 куче - Дейзи - дакел - 1 год. 8 месеца и 28 дни :) Др. интереси: интернет ,филми за животни, форуми за животни,музика, тенис,футбол

Публикувано: 22 March 2010 - 01:49 PM

ud_009.gif ud_009.gif Те са невероятни ab_041.gif Толкова дебелички и дундести ab_041.gif af_089.gif Горкичките ... на 6-те прекрасни кучета не им е мястото на улицата , но dh_188.gif явно "стопаните" ѝ не са на това мнение dry.gif
User's Signature

http://i48.tinypic.com/2zq7gb9.jpg <--- by Julieta_Romeo

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 22 March 2010 - 02:03 PM

Пазете ги да не ги набара някой за бой с кучета zz_020.gif
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 22 March 2010 - 03:03 PM

Здравейте,евала за постъпката ви,че се грижите за душиците.Видях, че сте писали,че имате нужда от помощ,ние с албена можем да ви предложам,храна за мама,обезпаразитяващи и после можем да се включим за ваксините на малките.Ако искате пишете ми от какво имате нужда,за да можем да се включим.Иначе бебоците са абсолютни сладки дундести топчици,а мама е перфектна wub.gif
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#8 Потребителят е офлайн   mitoxond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 26-September 07
  • Gender:Female

Публикувано: 22 March 2010 - 08:20 PM

Знаех си, че ще ви хареса бандата, наистина са страхотни - и Ара, и дребосъците. ab_041.gif

Waikikii, koniarska - много благодаря за предложенията smile.gif
Ара засега има подсигурена храна. Мисля, че за следващите 10-12 дни ще стигне, понеже гледам да я храня по-обилно.
Ако се включите за ваксините наистина ще е от страхотна помощ, а и е добре по-бързо да ги ваксинираме, че кой знае от какво могат да се разполеят там dry.gif

Иначе днес ги обезпаразитих вътрешно и външно. Малките днес излязоха като ме усетиха, че идвам, страшно са смешни. Хем са любопитни и искат да те видят кой си и що си, хем малко ги е шубе. А и каквито са дебелаци като ходят се тътрят безумно смешно wub.gif ...
Утре ще гледам да им направя клипче и да го кача тук да ги видите :)
Не знам дали ми се струва, но Ара ми се струва мааалко по-угоена, пак е кльощава, но не чак така както беше в началото.

Дано всичко върви добре и да успея да ги задомя, малко ме притеснява да не се появят изведнъж "стопаните" и да решат, че ще си дострояват къщата, че тогава ще е малко сложно dry.gif

Тези дни трябва и да проверя как се отнася Ара към други кучета, ще заведа някой от моите хора. Дотук ми се струва добре, не реагира на останлите бездомници, които обикалят улиците там, но кой знае...

Това е за днес :)
Утре пак, може и снимки. rc_036.gif

#9 Потребителят е офлайн   Exodus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 02-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Tutrakan, Bulgaria
  • Interests:-_- animals; martial arts; music; street fitness workout -_-
  • Skype:

Публикувано: 22 March 2010 - 10:39 PM

Дечицата са много сладки, а майката е красавица.

Дано успеят да си намерят добри стопани :)
User's Signature

Има хора толкова стиснати, сякаш се готвят да живеят вечно, и хора толкова разточителни, сякаш се готвят да умрат утре. -- Аристотел

#10 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 22 March 2010 - 10:43 PM

Ако ти заведеш някой, не е ли по-вероятно тя да прояви агресия, заради малките? Предполагам това си го имаш предвид де, аз само да си кажа...
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#11 Потребителят е офлайн   mitoxond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 26-September 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 March 2010 - 12:57 PM

Привет!
Имам 1 добра и една лоша новина. Лошата е, че онз ден "стопаните" взеха двете мъжки кученца.
Добрата е, че от тази сутрин Ара и бебетата са разквартировани и не живеят в онази гнус. Отбихме малките, вече не са на мляко, майка им вчера или онзи ден спря да ги кърми, но й остана доста мляко.
Ара е при мен, докторът я прегледа, няма кожни проблеми, както си мислих. Би и ваксина против бяс и имам да я мажа с разни работи, за да не направи мастит. Изкъпах я, много се изкефи, че е чиста. Сега си е легнала на канапето до мен и е спокойна.
Разхождахме се много, понаучи се на повод горе-долу. Не реагира лошо на кучета, което е прекрасно!

И така :)
На малките още е рано да им бием ваксини, както се оказа, но трябва да им се слок жи имунофан.
Много, много благодарности на Waikikii за 20те лева, които ми свършиха страхотна работа! И на albena и koniarska за предложението за ваксините, от което ще се възползвам, но просто се оказа, че не им е сега времето.
За малките ще ви кажат гордите им попечители какво е положението. Ще кача снимки на Ара довечера, че сега нямам кабел. Чудна кучица :)

Дотук положението е добро :)

#12 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 26 March 2010 - 02:35 PM

af_089.gif ,ей супер,много се радвам,че си измъкнала семейството от там.Браво!Когато дойде време за вексините ми пиши ще помогна.Иначе,кучицата е супер ,сега и като се възстанови от раждането ще изглежда още по готина.Следваша стъпка е кастрация,но нека първо се оправи момичето,че много му е дошло.Очаквам снимки на мама и на дундьовците wb_052.gif
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#13 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 March 2010 - 07:49 PM

Доживях да имам 3 питбула ud_009.gif

Представям ви 3 сестри wub.gif

Джилда, Джоя и Джени - три прилично дебели красавици в разцвета на силите си.

Джоя:




Джени и Джилда:


Джени:



Джени и Джоя:


Джилда:













ВИЖТЕ ЦЯЛАТА ГАЛЕРИЯ

Имам и клипчета, но нещо забива Ютюб. Като се освести, ще ви ги пусна.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 27 March 2010 - 08:00 PM

ab_041.gif Разкошни са. А тази Джилда направо ме разбива. wub.gif
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#15 Потребителят е офлайн   Mamiha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 01-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 March 2010 - 08:03 PM

Ух лелее, само са за мачкане тези момета... zz_223.gif Страхотни са!!! wub.gif
User's Signature

"Животните са мои приятели, а аз не ям приятелите си." Джордж Бърнард Шоу

#16 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 March 2010 - 08:10 PM

Джилда е опасна! На това куче не му пука от нищо, гони пуделите и ги хапе без окото и да мигне, всичко проверява и всичко и е интересно, ходи ми по петите непрекъснато, все иска да е в центъра на събитията и изобщо е пале и половина. Джени е мека и спокойна душа, внимателна е и най-умна от трите, както и с най-добър апетит. Джоя е най-красивата, по-предпазлива от останалите тя обича да се гушка и глези, но се стряска по-лесно и бяга за прикритие в краката ми, когато нещо я стресне. Много са готини всичките. Напомнят ми на моя булдог, но са значително по-неуморими.

Като не играят - спят все едно са талпи:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   my_kaya Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 646
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 March 2010 - 08:44 PM

E айде честити ти бебонки. Малките са разкошни, имат грабващи физиономии, направо не знам как ще се разделяш с тях по-натам ab_041.gif
Попаднали са в страхотни ръце, така че късмет явно имат. Желая им оттук нататък здраве, бебешки лудории и успешно задомяване.
User's Signature

The world has given to me nothing
but trash bins, loneliness and pain...
Still that won`t keep my tail from wagging
my love I`ll give through sunny days and rain...

Because I know that somewhere I`m awaited
That gives me strength to live another day...
And although with the Fate itself I`m racing
I know I`ll win and I will meet my MAN...

#18 Потребителят е офлайн   JennyB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 489
  • Регистрация: 25-November 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 March 2010 - 08:45 PM

insult, mitoxond rc_036.gif

Браво, че не сте изоставили тези кучовци от особено рискова порода!

Жалко за момченцата rf_011.gif Не ми се мисли къде ще попаднат...

#19 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 27 March 2010 - 08:56 PM

Бебетата и тяхната мила майка вече имат осигурен дом, благодарение на ANIMAL RESCUE SOFIА - ще отидат в Pitbull Rescue и ще сме сигурни, че никога няма да попаднат в ръцете на изроди, които да злоупотребят с тях.

За жалост двете момчета вероятно са били дадени на бащата на кучилото като отплата. Както и да го мисля тяхната съдба няма начин да е добра... Това, което ме вбесява най-много е, че на кретените "собственици" на майката им е стигнала организираност да заплодят кучката на пит, но не и да я хранят докато кърми малките или поне да и направят къщичка...

Слава богу, че я има mitoxond да се престраши да им подаде ръка. Сигурна съм, че ще се справи блестящо със социализацията и оздравителния процес на мама Ара.

koniarska, като оставим дърленето ни настрана - мерси за ваксините. Всички имаме толкова много кучета, че не успяваме с кинтите.

Мисля си, че питбуладжиите като организирана общност могат да спретнат PitRescue и в България /тъкмо ще предпазят питовете от злодеи като мен... sleep.gif/ Тъй или иначе спасяват сума ти кучета - ако се направи един сайт за питове, на които се търси истински и хубав дом, с текстове и практически съвети за отглеждане и дресура - това може да се превърне в средище на нормалните пит-стопани в България. Само в този форум сега има 6 пита в беда. А породата има стабилни фенове, които биха дарявали и биха помагали.
Няколко хубави сайта:
http://www.pbrsd.org/, http://www.pawprintz.org/, http://adopt-a-pit-bull.adoptapet.com/, http://www.mprgroup.net/, http://www.pbrc.net/...
Прост сайт със страници:
ОСИНОВИ, ОСИНОВЕНИ, ДАРИ, СТАНИ ПРИЕМЕН СТОПАНИН, БИБЛИОТЕКА, ГАЛЕРИЯ, НОВИНИ, ВРЪЗКИ...
Повече не е нужно, а ще помогне много. Не може измежду питаджиите да няма нито един, който да нацъка нещо елементарно на WORDPRESS.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   mitoxond Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 26-September 07
  • Gender:Female

Публикувано: 28 March 2010 - 12:53 AM

Жестоки снимки!!!! :) особено тази с Джени и Джилда...
(знам, че и аз обещах снимки, но май за утре ще ги отложа huh.gif )
Малките девойки са наистина страхотни... wub.gif

Ара е страхотна! Веднага се ореантира, не прави никакви бели, страшно мила и много й се общува с хора. Засега се опитвам да я науча да ходи нормално на повод, че тоя скелет като започне да тегли и направо те повлича накъдето си реши ab_041.gif Схваща идеята горе-долу, но много страда, че не я пускам да тича. Подвижността на Ара просто ме зашеметява... Все пак е доста слаба, но тия движения, които прави ud_009.gif
Днеска като дойдох страшно ми се зарадва и както си седя скочи и ме облиза по лицето директно - безумие ab_041.gif
Кучетата страшно й се лепят, но тя все така не им реагира, по-скоро се притеснява от тях.

Иначе днес вече спря да пуска мляко (това й е втори ден мазане!), което е много добра новина.

А идеята за Pit Rescue наистина е много добра. Дано се получи някой ден тук, има нужда.

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни