Dog.bg Форуми : Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (178 Страници) +
  • « Първа
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Аляски маламут

#3361 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 19 June 2012 - 02:48 PM

Ааааа не съм нападнала още никой :). Обесних, че има развъдчици, които развъждат и без родословия - по-горе описания начин. Затова нека провери, ако е така -ок, дано! ама с цена 500лв.......

Вес, Петър, нападката за маламути не е към вас, които живеете на морето, а към хората, които ги развъждат там. При вас снега е мнг малко, смятайте колко са откъснати от естествената си среда. Те и в Сф са, но аз най-приемам тази порода да се развъжда ( пък и отглежда дори) максимално близко до естествената си среда- т.е в планината, където има сняг и могат да бъдат обучавани и т.н. Арчи в Сф едвам диша, та представям си на морето.........
Едно е човек да го купи, но съвсем различно да го създаде!!!!!!!!! и обрече за пари
User's Signature

Качена снимка

#3362 Потребителят е офлайн   stunnyto84 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 01-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 19 June 2012 - 04:26 PM

В никакъв случай не искам да провокирам спорове :mg_062: , но все пак се отказах да взема кученце от там. Относно ваксините наистина нямам никаква идея и признавам, че не съм се интересувала кога се слагат. Нещо станаха много разминаванията по телефона с въпросния човек и загубих търпение и желание, тъй като 2-3 пъти различна информация получавам. Finwe е права, в крайна сметка едно от кучетата има родословие и е от Америка, то е бащата, останалите нямат родословие и не са регистрирани, тъй като било много скъпо. Аз обаче се притеснявам повече от болести и реших да изчакам. Междувременно ще разбера и за ваксините
Поздрави на всички маламутковци :md_064:

#3363 Потребителят е офлайн   Vanya Karzhilova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 30-September 10

Публикувано: 22 June 2012 - 09:07 PM

привет. от доста време не сме писъли. как се справяте със жегите? как са маламутковците ви? нагушкайте ги.
nellyns, kostavalchanov1987, ако всичко това, което пишете е вярно, то адмирации от мен. тази порода заслужава цялото внимание и обич на света.
смятам, че когато кучетата се отглеждат в дом изпълнен с много грижи, то родословието не е от значение. В нета има доста обяви за кучета, след което те се оказват болнти и т.н. и мисля, че Иси искаше да предупреди stunnyto84 за това. Кучетата ви са мн красиви.
Аз искам да попитам, до колко е добре кучетата да ядат плодове и зеленчуци. Арес седи постоянно под черницата :ab_041:

#3364 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 23 June 2012 - 11:03 AM

Моля Мод да вземе отношение и да изтрие коментарите по-горе. Такава реклама не со допуска на неродословни кучета!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Съжелявам за "комплексарщината" ми, ама като не ги развъждате за пари, защо не си гледате вие, а си ги продавате. Смятам, че има достатъчно кучета в БГ, че и още без родословия да се раждат. И не знам как точно запазвате породата, когато не се знае колко чисти са кучета, с които чивтосвате.......

Освен това в страндарта тегло 55 кила не е стандарт
От стандарта за породата
"РЪСТ/ТЕГЛО: В породата съществуват естествени вариации на размера. Желателните размери за работни животни са:
Мъжки - 25 инча при холката и 85 паунда (63.5 см - 38 кг)
Женски - 23 инча при холката и 75 паунда (58.5 см - 34 кг)
При все това обаче ръстът не трябва да се смята за по-важен показател от типа, пропорциите, движенията и другите функционални качества. Когато се съдят еднакви по тип, пропорция, движения кучета, то трябва да се предпочита онова, което е най-близко до желания работен размер.
"

Не искам да се заяждам, явно е че си гледате кучетата мнг добре. Със сигурност сте им създали условия, по-добри от тези,които аз давам на моето куче. Затова само мога да ви поздравя. Ама си ги гледайте и си ги развъждайте за вас си, щом не е за пари!!!!!!!

Аз се ужасявам от 44 кила на Арчи, пък вие как гледате 55 кила мъжки, просто не знам. Тия стави....... Освен това съм виждала абсолютно родословен мъжки 44 кила и изглеждаше перфектно, така че не се хвалете с тея кила!!!!!

Само обичта и условията не са достатъчни и не бива да се смята за правилно и само заради това човек да започне да развъжда. В БГ е тъпкано с кучета. Ако д-вата имаше повече желание, трябва да затвори всякакви такива равъдчици и да стиулират хората да осиновяват кучета от улицата.


Ваня, ние мнг тежко приемаме жегата :(. Арчи само пъхти, вечер го изкарвам чак към 8.3-9 вечерта. Нощем понякого се събужда и пак пъхти :(. На капак го е страх да излиза на терасата, че преди дни някой гръмна с пиратка и чак снощи се престраши да спи там. Иначе му даваме чушки, особено червени. Обожава ги. Знам че доматът не е мнг полезен (пише го в 10-те неща, които не бива да се ядат), също ябълките, но аз давам по-малко домат, без семки.
User's Signature

Качена снимка

#3365 Потребителят е офлайн   kostavalchanov1987 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 22-June 12

Публикувано: 23 June 2012 - 02:28 PM

Никаква реклама не си правим,за каква реклама говорите след като не сме писали нищо във форума 2 години, изведнъж виждам че ни обиждат хора които не ни познават. за мъжките с които заплождане женските си всички те имат документи от развъдниците си!!! така че това прави кучетата ни чистокръвни. относно характеристиките на кучетата както каза стойка походка козина очи масивна структура всички те са ни безкомпромисни. тези мерки на кучетата които сте написали това е долната граница на стандарта всичко под тези мерки не се толерира това е мощно впрегнато куче по ниски от тези характеристики които сте написали се доближават до своите събратя хъскитата. относно мъжкия, при тренирано куче с височина при холката 71,72 см 53,54,55 килограма стоят много добре на кучето. може да наричате кучетата ни ако искате българско овчарско куче или мини шпиц и без това смятам да спра да посещавам този форум а това са моите "немаламути"

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#3366 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 23 June 2012 - 02:50 PM

я постни документите на родителите на новото кучило, а също и резултатите от изследванията
И кой ви оцени кучета? Ти ли?
И щом кучетат ви са чистопородни, защо не издавате документ за родословие на малките? Защо ви няма регистрирани в БКК "Севрни кучета", ако изобщо знаете какво е това? Защо не ходите по изложби? И как едно чистипородно куче струва 500лв? Айде да не се обаждадам в Защита на потребителя", да ви пратят някоя проверка, че ще ви изгърми целия бизнес. Първо нямаха документи, сега са чистопородни, какви са последно? Просто не си предлагайте услугите тук, защото ако бяхте прочели правилата изобщо нямаше да пишете.
Нека всеки сам си прави изводите!!!!!!
То пък бива нахалство. Не влизате във форуми, ама следите като някой си изкаже мнението. Ако мнението ми е нападка за вас,ок, все ми е тая. Имам право да мисля, какво си искам за съмнителния произход на кучетата ви.
Какво, да го бях написала в страницата ви във ФБ ли, ама щяхтре да ме изтриете? Ето как се предлагат кучета - пуска се обява, че има кучило по 500лв броя. Това е, без документи, без нищо, без имена на родители, пълен абсурд!!!!!!!!!!


Само да добавя, че ми е жал за кученцата, те не са виновни за положеието си!!!!!!!!!
User's Signature

Качена снимка

#3367 Потребителят е офлайн   kostavalchanov1987 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 22-June 12

Публикувано: 23 June 2012 - 03:28 PM

..

#3368 Потребителят е офлайн   kostavalchanov1987 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 22-June 12

Публикувано: 23 June 2012 - 03:48 PM

...

#3369 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 June 2012 - 05:00 PM

Показване на мнениетоkostavalchanov1987, в 23 June 2012 - 03:48 PM, написа:

как може да ми изтриете постовете, не съм виждал такава злоба.

След като не го проумявате, едва ли ще приемете и разумното обяснение.Май само на Вас не Ви стана ясно. :md_064:
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#3370 Потребителят е офлайн   nellyns Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 22-June 12

Публикувано: 24 June 2012 - 08:15 AM

Мод: Всички оскърбителни или гневни постове срещу други потребители няма да се толерират и ще бъдат премахвани!

#3371 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 24 June 2012 - 07:31 PM

мод си знае работата

Не знам какво се е писало снощи след последния ми пост, но това си е доказателството за мнг неща......

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#3372 Потребителят е офлайн   atilko Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 06-December 11
  • Gender:Male

Публикувано: 24 June 2012 - 08:19 PM

може ли да кача една снимка и да кажете дали е аляски маламут

#3373 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2012 - 10:07 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 24 June 2012 - 07:31 PM, написа:

мод си знае работата

Не знам какво се е писало снощи след последния ми пост, но това си е доказателството за мнг неща......



Пълно безобразие!
User's Signature

Качена снимка

#3374 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 24 June 2012 - 10:49 PM

мдам безсилие и простота-невероятно добра комбинация :dry:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3375 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 June 2012 - 08:39 AM

Показване на мнениетоkostavalchanov1987, в 23 June 2012 - 02:28 PM, написа:

тези мерки на кучетата които сте написали това е долната граница на стандарта всичко под тези мерки не се толерира


Не искам да се заяждам, но това, което сте написали са пълни глупости. То е ясно опоменато: РЪСТ/ТЕГЛО: В породата съществуват естествени вариации на размера. Желателните размери за работни животни са:
Мъжки - 25 инча при холката и 85 паунда (63.5 см - 38 кг)
Женски - 23 инча при холката и 75 паунда (58.5 см - 34 кг)

Това, което Иси е написала относно ръста и теглото, си е най-стандартния СТАНДАРТ. Той затова е стандарт, защото е еднакъв за целия свят. Това, че според вас, за да са по-работоспособни тези кучета е необходимо да са по едри е ваше мнение.

П.П. относно стандарта на породата Сибирско хъски:

Working Group; AKC recognized in 1930.
Ranging in size from 20 to 23 ½ inches tall at the shoulder and 35 to 60 pounds.
Sled dog.
User's Signature

Качена снимка

#3376 Потребителят е офлайн   peicho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 10-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Несебър

Публикувано: 25 June 2012 - 10:00 AM

Здравейте на всички!
За всичко друго бих се съгласил, но не и да коментираме на каква цена би продал кученцето си! В България това НЕ Е доходоносен бизнес, защото НИКОГА и НИКОЙ не би платил цената която се плаща в другите страни, защото не е по нашите стандарти!!! Кой от съфорумците ще отдели или плати 1500 - 2000 ЕВРО за кученце??????? Така , че моля не коментирайте цена! Всеки който е равъждал, МНГО ДОРЕ ЗНАЕ, като удари накрая чертата печели ли се или не! Това важи за нас, с нашите стандарти! Няма нужда от спорове на тази тема! Аз лично дори съм подарявал, макар че са с родословие и немисля че съм единствен, познавам хора от форума които могат да потвърдят същото!
А относно жегата, Иси не мисля, че при нас по морето е по-топло отколкото по другите места, изключая високо в планините.
Поздави на всички от Несебър!
Лек ден и ........... обичайте се!

#3377 Потребителят е офлайн   kostavalchanov1987 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 22-June 12

Публикувано: 25 June 2012 - 06:10 PM

аз ударих чертата още в началото на спора за да не остават хората с погрешно впечетление ще го кажа отново и за последно за 12 години сме продали 4 кучета подарили сме 8 и сме си оставили 3 смешно е да се говори за бизнес. имаме 5 кучета 4 маламута и 1 булмастиф, който има толкова кучета и ги гледа като деца знае какви разходи са това, а ние никога не сме и помисляли да си връщаме тези пари по какъвто и да било начин. гледаме кучета защото ни носят радост!! относно онова съобщение На "Арчи" нямам нищо общо никога не бих написал на Никой нещо подобно. за стандарта на породата Съгласен съм, че малко пресилих изказването си, сигурно защото харесвам развъдници с по големи кучета добре знам че има елитни развъдници с не толкова големи кучета просто са ми слабост по едрите кучета. повече не смятам да участвам в никакви конфликти нито пък искам да ме замесват в такива, не мисля че този форум е за това. Точка.съжалявам за допуснатите грешки в текста, но имам проблеми в компютъра.

#3378 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 26 June 2012 - 08:59 AM

Показване на мнениетоCharodei, в 26 June 2012 - 07:51 AM, написа:

Чародей също не иска да стои мирен, когато го реша, а това е почти всеки ден, поради жегите. Точно тогава решава, че трябва да се върти, става любопитен и дзяпа по всичко, което минава по земята и прелита през небето, прави и невъзможното , за да ми пречи да го реша. Общо взето си играем на кой е по-голям инат. .....


е вия нямате кой знае какъв проблем тогава.
Арчи изпада в състояние, в което се опитва да хапе :(. Оголват му се зъбите и ръмжи, гледа да се махне. Мнг му е неприятно. И просто трябва да мине тази фаза, след което се предава и успокоява. Когато се опитва да хапе, се извърта и така с оголени зъби се опитва да се защити явно. Но аз му подавам гребена или мойта ръка, а в мнг от случайте му стискам муцуната. За "не" и карането няма кво да коментирам, то е ясно. Когато ми усети кожата дори започва да я ближе. Но ако не си нащрек наитина може да те ръфне :(
User's Signature

Качена снимка

#3379 Потребителят е офлайн   peter_angelov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 03-March 12

Публикувано: 26 June 2012 - 08:58 PM

Относно ресането - Цезар си стои и нямаме проблеми с това. Ала последно време почна да хваща по-малките кученца за врата и да ги размята. Започна и да лае по по-големи кучета. Започна да иска да доминира. Като говорим на декоративния ни заек, започва да ни лае, да ни бута, него да га ближе с езика(само така го стига)Дори отвори клетката от щивтовете.

#3380 Потребителят е офлайн   Александър Стефанов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 11-August 11
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Dogs, fishing

Публикувано: 28 June 2012 - 04:40 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 06 June 2012 - 07:56 PM, написа:

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 06 June 2012 - 05:38 PM, написа:

А не заразява ли с болест при самото ухапване?

Не зная дали със самото ухапване,но това за слюнката ми казаха в клиниката и ми казаха никога да не мажа с такива неща.По-добрия вариант било да се извади с пинсета без да се маже с нищо.Аз така ги махам без да въртя на никаква посока и за сега не сме имали откъсната глава.
В началото на май намерих 3-4,след това ги накапах със Промерис Дуо много силна пипета и към края на май сложих Скалибур няма нито бълхи,нито кърлежи,а и са се мокрили диванетата.


Здравейте!
Гандалф скоро не е влизал във форума да черпи информация и гледа снимки :]

Малкото меченце Ганда вече е на 6 месеца и е 30 и няколко кг.

След мнимите пръскания на нашата полянка, където се събират понякога по 15 кучета, ежедневно вадим кърлежи. Аз вече нямам проблем да ги вадя без пинсети, става за 2 секунди с опита :] Относно болестите - не знам дали е опасно за човек да ги вадя с ръце, както пише Финве, но със сигурност е по-гнусно.

По повод на ръста и теглото в стандарта: не мислите ли, че е нормално за нашия климат маламутите да са по-как да го кажа-дебели? Стандартът е писан най-вероятно за Аляските маламути (имам предвид в Аляска) и предполагам, преди доста време. Но кой от нас може да сравни кучето си по физически упражнения с един маламут, който живее на климата в Аляска? Нито могат да тичат постоянно, нито всички ги впрягаме да теглят шейни и товари. Отделно кучетата в Аляска са търпели лишения - тук съм сигурен, че по скоро ние няма да се нахраним, отколкото маламута да остане гладен. Някъде четох, че при маламутите лакомщината идва точно от факта, че когато успеят да намерят храна, те гледат да изядат, колкото могат, защото следващите няколко дни може нищо да няма.
Имайки предвид това, не мислите ли, че физическите показатели е нормално да се различават от тези на работещи кучета в други климатични области?

Ганди, както върви, също трудно ще се вмести в категорията от стандарта. Вярно, че го гледаме в апартамент, но поне по 2 ч е навън да играе с децата :]

Нещо лошо - на едни комшии са им отровили едното кученце - кокер шп. Намерили са го на терасата в кръвоизливи, нямам др. информация. Ветеринарката се е съмнявала, че е нещо което е увредило белите дробове. Аз точно преди 1 седмица събрах половин хляб на филии, небрежно нахвърлян на една пътека до нас. Беше натопен в нещо жълто, личеше отдалеч. Разбира се беше мухлясъл, тъпак който е решил да трови кучета едва ли би си позволил да го направи с пресен хляб за 1 лв. Дадох на Ганди една филийки под носа да го видя как ще реагира, подуши го, но не реагира, както с друга храна. На няколко пъти му се развиках, да не го яде, но не знам дали разбра какво имах предвид. Много трудно управляем е и дори, когато е на каишка е трудно да не посегне, ако намери нещо на земята. А на поляната е винаги свободен и се страхувам, че идиотите ще стигнат и дотам.

По този случай вкъщи се замислихме да му вземем намордник. Може би нещо, с което да може да души поне, но да не му позволява да прахосмучи всичко, каквото намери. Нещо платнено може би. Някой има ли опит с такива неща?

И последно, защото изписах 1 кило мастило - за р.д. вкъщи ми купиха 7(а може и 6 или 8 да са) книги за маламути. За съжаление всичките са купени от USA и са на английски, може би ще представлява трудност за някои във форума. Ако някой има интерес да ми пише на лично съобщение. Едната се оформя, като доста полезна и ще й направя копие (някой ще ме нападне ли за авторски права :) в pdf и ще я пратя, на който желае. За другите каквото се разберем, но не обещавам, че ще мога да сканирам всичките преди края на лятото, отпуски... Знам, че може би не всички имат възможност или време да поръчват от интернет, пък и съм за свободно разпространение на информация и знания ;]

Поздрави от Ганди и бъдете здрави!

Александър
User's Signature

...Beauty without Vanity,
Strength without Insolence,
Courage without Ferocity,
And all the Virtues of Man without his Vices...
.

Inscription on the Monument of a Newfoundland Dog by Lord Byron

  • (178 Страници) +
  • « Първа
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 171
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни