за правилното хранене
#42
Публикувано: 01 August 2006 - 01:31 PM
Цитат
Така е,не се тревожи за песа...той е кораво куче,още повече като зная кои са предците му... b)
Ако трябва да бъда по-точна,аз храня по 2 пъти на ден глутницата у дома,защото освен от затлъстяване немеца е склонен да страда и от превъртане на стомаха причинено от непосредствено активно движение след приемането на храната.След всяко хранене си имат минимум по 2 часа почивка,а разделянето на количеството на две подпомага по-добрата усвояемост на храната и по-добро храносмилане.
Само внимавай с костите от фенерите,те не винаги са безобидни.
п.п.От личен опит насъбран през последните 5 години,твърдя,че за НОК най-подходящата суха храна е Роял Канин 1super
#43
Публикувано: 01 August 2006 - 02:03 PM


#44
Публикувано: 01 August 2006 - 02:33 PM
Ние поради тази причина имаме само 2 рози засадени в самият двор,а всички останали цветя летуват по прозорците ни...където обаче често стават жертва на някоя объркала маршрута котка опитваща се да избяга от чакалите в двора l)
#45
Публикувано: 20 December 2006 - 03:37 PM
Спортът с кучета в разни дисциплини придобива все по-голямо развитие и много хора се замислят за едно и също. При достигане на своята цел не трябва да забравяме и грижите за партньора си - кучето.
През ноември се състоя двудневен семинар, темата на който бе подготовката и отглеждането на своя четириног партньор. Лектор бе Тиина Ридвалл, която във Финландия се занимава с масаж и физическа подготовка на кучета . Колко ние се занимаваме с нашето куче ? Отговорите на този въпрос очевидно са много и различни разбира се че има хора, ограничиващи своя контакт с любимеца си със сутрешното и вечерното хранене и мимолетно погалване, а има и такива, които почти цялото свое свободно време прекарват за тренировка на кучето. Всеки, който дори немного се е занимавал с някаква дресировка знае, че без тренировки резултат не се постига и да се тренира трябва много и дълго. Много видове спорт изискват от нашия другар много напрежение и добра форма. Недостатъчна е грижата за състоянието на физическата форма на кучето само по време на разходката . Физическата форма изисква тренировки и хранене на кучето с правилната храна . ХРАНАТА НА СЪСТЕЗАВАЩОТО СЕ КУЧЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ КАЧЕСТВЕНА, РАЗНООБРАЗНА И ДОБРЕ УСВОЯЕМА.
Тиина Ридвалл започна своята лекция с темата за хранене на кучето. Удобно е да храним своите питомци със сухи храни и на този, който се занимава с кучета навярно не трябва да говорим за това , че сухите храни от различните фирми имат различно качество.
Освен това Тиийна отбеляза, че само съотношението на белтъчините, въглехидратите и мазнините недостатъчно характеризират това, което е нужно на кучето! Именно въглехидратите имат най голям процент ( до 75%, а потребността на кучето е до 50%) съдържание в сухата храна , потребноста от тях за кучето е относително малозначима (те са нужни на кучето , но не в такова количество), а потребноста от мазнини е много по значима за много енергичното куче . Мазнината в храната трябва да бъде минимум 10%, а за активното куче 25-40%. Кучето използува мазнината за получаване на енергия, която да обеспечи работата на мускулите , толкова необходими на спортуващото куче.Като добър източник на мазнини лекторът определи говеждата и свинска мазнина, краве масло, ленено и зехтинено масло. И мазното свинско за кучетата е добра храна защото се получават и качествени белтъчини .
Храната за състезаващото се куче трябва да бъде разнообразна, качественна и добре усвоявана, желателно с различни источници на белтъчини от различни сортове месо - свинско, пилешко, говеждо ,защото се усвояват различно от кучето. Белтъчините, мазнините и въглехидратите трябва да са в правилно съотношение. Съвременните храни в основата си са създадени на базата на фуражите, а това не е най-правилната храна за кучетата . Лекторът съветва за състезаващите се кучета съдържанието в храната на белтъчини да е над 30%, мазнините над 25-35% и въглехидратите по- малко от 50%....
Разбира се, че е необходимо самостоятелно да се съблюдават правилните пропорции,съобразявайки се с индивидуалните особености на кучетата , защото те са различни и това което е добре за едно,може да не е подходящо за друго. Кучето може да се храни два пъти дневно така, че сутрешната порция да съставлява 1/4 от дневната дажба , останалото кучето получава вечер преди почивката- целта е храната да се усвоява в състояние на покой . В деня на съревнованието може да се нахрани кучето 3-4 часа преди началото. За това най- подходщо е с тлъсто месо, кокоши яйца достатъчно течности. Кучето ще успее всичко да преработи до началото на съревнованието и за работата си ще получи достатъчно енергия. Пред съревнованието кучето не се храни. Това увеличава масата на кучето и затруднява процеса на храносмилане.
d) ... следва продължение s)


#46
Публикувано: 20 December 2006 - 10:58 PM
#47
Публикувано: 22 December 2006 - 01:32 PM
За да имата за заниманията със спорт здраво куче е нужно за физическата му подготовка да се отделят години. На малкото кученце дайте възможност да тича само толкова, колкото то само може и иска. Най-добре от всичко е свободното движение по неравна повърхност (в гора, блатисти местности, по пясък) и във водата. По време на движението по неравна повърхност кучето използува големи групи мускули и те по-ефективно се натоварват и развиват, отколкото на равната повърхност. Младото куче може да започне да се тренира само от тази възраст, когато е завършила ръста си (около 1 година). Например занятията по защита може да започнат само с куче което е в добра физическа форма. По отношение на своето куче трябва да сме критични! По време на тренировката на кучето трябва да отчитаме неговите индивидуални особенности и своето свободно време, което можем да отделим за тренировката му. Психическото претоварване "разконцентрира" кучето в различните видове дресировка, ако кучето не е готово за тях. Ако положим достатъчно търпение и енергия за физическото развитие на кучето , то това ще се оправдае след няколко години, когато ще имаме здрав и силен партньор за занимание със спорт. Физическото развитие на младото куче се провежда по следната схема : развитие на издържливоста - > на силата и скороста - > на способноста да се обучава (в различните видове дресировки).
" следва продължение l)


#49
Публикувано: 06 September 2007 - 08:23 AM
#50
Публикувано: 06 September 2007 - 10:00 AM
Цитат
гранулираната храна е мн.по за предпочитане пред всякакви пилешки истории!има храна която е за подрастващи кученца саобразена сас нуждите им.а калция е неразделна част,защото както се досещате НОК Е куче което израства мн барзо!!!освен ако не храните с храна от висок клас като роял канин например!!!!
#51
Публикувано: 06 September 2007 - 10:29 AM
#53
Публикувано: 10 September 2007 - 02:55 PM
Не е ял гранулирана храна, хранех го точно с ориз, месо всякакво, нетлъсто, дробчета и т.н. Никога не е имал стомашни проблеми. Това за задължителното даване на гранулирана храна е супер безсмислено според мен NNN . Преди как са се хранили кучетата? Дава му се разнообразна храна, която то харесва и всичко си е ок d)
Прикачени файлове
-
post.jpg (39.63K)
Брой сваляния: 488
#55
Публикувано: 15 September 2007 - 12:37 PM
#56
Публикувано: 05 October 2007 - 02:17 PM
#57
Публикувано: 27 January 2008 - 09:31 PM


#58
Публикувано: 27 January 2008 - 09:35 PM
Цитат
недко здравей!радвам се да те видя тук!имам да говоря нещо важно с теб влез си в скайпа!!!нали то ва си ти Недко от ст.загора