agalina, в 23 July 2010 - 01:02 PM, написа:
Изпращани ли са от немската организацията (приела кучето за да помогне при лечението му) копия на епикризи , изследванията ,медицинските становища за лечението и състоянието на кучето досега и какви точно ?
Каква е сумата изхарчена за престоя и лечението на кучето там до момента - знае ли се с точност?
Изпращани ли от България (от организации и физически лица) пари за лечението и отглеждането на кучето и каква е общата сума, която е ясна досега ?
Питам не за друго ,а защото е редно да има отчетност .И прозрачност. На това се гради доверие . На такава основа се работи и при благотворителност . Дори тук в нашите скромни обеми на работа - един форум - всеки дарен лев се отчита, копират се финансови бонове и може да се проследят винаги.Просто е.
Тъй като Виолета най-вероятно няма да пише повече тук, предвид започващото дело, ще се опитам да отговоря на тези въпроси. Тази информацията не е секретна. Може и да не отговоря с точност, защото не съм поддържала директна връзка с Димитров, а само съм публикувала отчетите и фактурите.
Епикризи,изследвания,становища и прочие доколкото знам не са изпращани.
Изпращани са само фактури за разходите, които може да видите на нашия сайт. Всичко, което имаме е на сайта и сме дали пълна прозрачност и отчетност - всички постъпления по сметката и всички направени разходи.
ТУК може да се видят фактурите, с които разполагаме.
Всички разходи по лечението на Мима, включително лекарства, бинтове, самолетен билет до Германия,транспортна клетка,операция,кастрация,протези,количка и т.н. са поети изцяло от СНЦ "Грижа и подслон за всеки", благодарение на даренията събрани в България.
Все още не са ни изпратени всички фактури, настоявахме да знаем колко ще са окончателните разходи, но никой не дава тази информация.
Колко пари са изпращани до сега не мога да кажа с точност, но всички фактури, които бяха получени от Германия са изплатени от сдружението ни (тоест изпратената сума до момента може да се изчисли според фактурите).
Сложени са и фактури за разходите покрай Мими, направени в България.
Когато сложихме край на даренията за Мима по сметката ни бяха събрани около 8000 лева. Димитров тогава каза, че тези пари ще стигнат за всички разходи, затова и обявихме публично, че няма нужда от повече дарения.
Преди няколко дни получихме даренията, които събра американката Надя Донато - общо 8.262 долара.
Към 17.07.2010 заедно с нейните дарения и сумата, която беше останала по нашата сметка - общата разполагаема сума беше 19149.92 лева.
След като бяха изплатени последно изпратените фактури от Германия, цялата сума по нашата сметка към дата 22-ри юли е 17063.88 лева
Тук може да проследите тези неща