Dog.bg Форуми : За морала, ползите и компромисите

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За морала, ползите и компромисите

#41 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 April 2011 - 02:18 AM

В тази връзка, започвам да се чудя как точно съжителства Без дом с тази помия.
Под една и съща шапка.


Ето ти на компромис!(?) Това последното е разговор със себе си по-скоро...:bo_014:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#42 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 21 April 2011 - 07:33 AM

Абе хора, за проблема трябва да се тръби с голяма тръба. За какво хулиганство става дума. Всяка организация за защита на животните може да пуска брошури, стикери и материали с цел защита на животните. Никой не може да ги бутне за такъв сорт пропаганда. Друг е въпросът, че собствениците на зоомагазини, чийто бизнес е пострадал от такава анти-реклама могат да заведат граждански дела за увреждане. Ама то затова трябва по-яко дупе, а не само добри намерения и изискан стил на писане.

#43 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 21 April 2011 - 09:56 AM

Показване на мнениетоg_tanov, в 21 April 2011 - 07:33 AM, написа:

Ама то затова трябва по-яко дупе, а не само добри намерения и изискан стил на писане.

И както винаги необходимото условие е да е нечие чуждо, не нашето :ab_041:

#44 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 21 April 2011 - 12:46 PM

А не може ли чрез данъчните служби и общественото мнение?
Както всички знаем, "за да преместим Земята ни трябва само опора и достатъчно дълъг лост".
За опора можем да използваме съществуващите закони , а за да стане лостт по-дълъг, можем да обединим общественото мнение на животнолюбци и животномразци.
Например , да започнем със сигнам до данъчната служба и копие до някоя телевизия.
( За съжаление нищо не ми излиза online и не съм много наясно с българските закони как се подават сигнали ).
Обаче си представям нещо подобно:
писмо до данъчните и едновременно до някоя телевизия

" Имаме основание да вярваме че се укриват данъци, защото:
В магазините се продават животни. По колко ? Значи каква е печлбата? Обаче те са платили на "производителя", та не цялата цена е печалба
Аха, значи "производителят" укрива данъци. Ама то било внесено от чужбина. вносът не се ли облага с данъци?
Магазинът отрича да има доход от продажба на животно , защото не го е продал.
Къде е тогава животното?
"
Възможни отговори
"Върнал го е на " производителя"? Кой плаща данък за животното , тогава? кой го регистрира? Документи? къде е самото животинче?
Проверка на "производителя".
Ако е изхвърлено на улицата, значи утежнява ...(бюджета ?) , защото грижата се прехвърля на данъкоплатците. залавяне , кастриране, ваксини , приюти.
Ако го е убил по някакъв начин нарушава закона.
"
И в единия и в другия случаи "производителите" и разпространителите на животни попадат под ударите на някои закон.

Ако успеем да повдигнем обществено негодувание ще постигнем нещо. В случая любителите на животни сме против по ясни причини, но НЕлюбителите на животни ще бъдат на наша страна, защото ще ги убедим че тези продажби , изхвърляния , търговия и пр. са част от причината да има улични. (Всички тези зоомaжазини,държащи кучета и котки в аквариyми, продавачи по пазарите, online обяви за продажби и внос на всякакви- трябва да има начин да ги ограничим.

#45 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 22 April 2011 - 12:06 AM

Зеленоока! Ти явно скучаеш там където си (което не е в българия) и не си наясно със случките тук. Виждам, че си добронамерена и състрадателна, но положението тук е много зле. Човек понякога губи съня си, а в моя случай и търпението си да очаква нещо от държава и институциии. Когато погледнеш в очите стотици животни, които са обречени и съпоставиш техния прост живот и очаквания с този на богът-човек, от чиито интерес и полза зависи техният, ще разбереш колко е унизително да си "човек". Вече не се гордея с постигнатото от нашата раса. Дано като умра, да се преродя в куче. Да ме извини Буда за богохулството;)))))

#46 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 April 2011 - 08:31 AM

Показване на мнениетоgreeneyed, в 21 April 2011 - 01:46 PM, написа:


Имаме основание да вярваме че се укриват данъци, защото:
В магазините се продават животни. По колко ? Значи каква е печлбата? Обаче те са платили на "производителя", та не цялата цена е печалба

Според мен единствения начин да се докаже подобно нещо е или някой проверяващ да си купи куче и да констатира,че не му се издава касова бележка,или да присъства на продажба на куче и да установи същото.Може евентуално да се наблегне на документите за произход,които всяко животно трябва да има - по закон.И ако не се представи документ - кучето/котката да се конфискуват и им се налага глоба.Ако се затруднат магазините,понеже на тях няма кой да им издаде такъв документ,като се конфискуват животни и се налага глоба,може да решат,че не е толкова доходно да продават кучета/котки и съответно да спрат да продават.Но все си мисля,че тогава ще се задълбочи черния пазар на животни,места подобни на подуенския пазар и разни вносители на кучета,които ги държат по щайги,а това е по-зле и от зоомагазините.На фона на това колко много кучета се купуват от обяви и вносители,зоомагазините са дребна риба.По мое наблюдение в София магазините,които продават кучета и котки са малко и имат само по няколко кучета,а разни фирми вносители гледат стотици на едно място и определено животните в зоомагазините получават по-адекватни грижи и вет. помощ,отколкото там.По една или друга причина съм сравнително навътре в нещата,но въпреки това не ми хрумва вариант за справяне с положението.Единственото,което ме успокоява,че в момента кучета по зоомагазините се продават в пъти по-малко,отколкото преди 5-6 години.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#47 Потребителят е офлайн   д-р Цветан Стефанов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 07-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 29 June 2011 - 10:04 PM

Здравейте,
Внимателно прочетох дискусията до тук и съм длъжен като човек пряко засегнат да Ви кажа каква е истината:
1.В нашият нов зоомагазин в кв Студентски град е преустановена продажбата на кучета поне от доста време,от откриването му до ден днешен е имало само две кучета .Едното стоя 8 дни а другото две седмици.
2.И двете кучета са били ЕДИНСТВЕНО и САМО на частни стопани с цел да им съдействаме за да продадат своите кучета.Ние никога за разлика от много други зоомагазини не сме си позволявали да взимаме кучета от разни "развъдници","вносители" от Словакия,Словения и незнам си още какви страни.
3.Кучето е стояло при нас не повече от 15 дни след което е било връщано на неговия собственик.Тези хора не са развъдчици,това са обикновенни хора на които са им се родили кучета и виждат трудност в тяхната продажба и понеже нашият сайт е с огромна посещаемост ние сме се ангажирали да му помогнем срещу определена комисионна което е нещо нормално.
4.Разбирам че сме трън в очите на много колеги,магазини и клубове които се занимават между другото с търговска дейност дори повече и от нас,с ниските си и разумни цени,добро и бързо обслужване нарушихме интересите на много хора.За това очаквах такива атаки,но истината е тази която е написана по горе.
5.Все пак не забравяйте че сайта вече е съсобственост на ветеринарна клиника "Син Кръст",която е помогнала на стотици кучета и тези хора там са последните които биха допуснали нехуманно отношение към животните.
User's Signature

Д-р Стефанов
cvetan.stefanov@gmail.com

#48 Потребителят е офлайн   д-р Цветан Стефанов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 07-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 29 June 2011 - 10:34 PM

Показване на мнениетоrodegunda, в 18 April 2011 - 12:50 PM, написа:

Точно от този магазин пазарувах през последните три години. Имах само добри впечатления.

Но не мога да си позволя да подкрепя подобно нещо, не мога.
От днес пазарувам от друг он-лайн магазин.

И друго нещо - преди време помолих собственика да се включи с някаква помощ за Сеславци. Отговор не последва. Явно тогава не предложих достатъчна реклама срещу някаква помощ. Просто му пратих линк и попитах - дали не би могъл да се включи.

Силно се надявам да се свържете с мен и да ми кажете кога е било това нещо.Лесно можете да намерите телефонният ми номер.
Ако сте тази за която си мисля една жена с дакел,грях Ви на душата за тези думи.В продължение на толкова време пазарувахте на едрови цени без лев печалба за нас освен за бездомните кучета и за Вашето куче-компромис който не съм правил за никой друг!
User's Signature

Д-р Стефанов
cvetan.stefanov@gmail.com

#49 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2011 - 11:02 PM

Ро няма дакел. А продажбата на животни от "стопани", които ги заплождат нерегламентирано и после продават поколението е нещото, което ни е трън. От всички писали в тази тема не знам да има дори един, който да държи зоомагазин. Така че не си галете самочувствието по тази линия.

И да, повечето собственици на кучешки/котешки ферми са частни стопани. Те пласират "стоката" си по зоомагазините :zz_020:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 June 2011 - 11:02 PM

Показване на мнениетод-р Цветан Стефанов, в 29 June 2011 - 10:04 PM, написа:

Здравейте,
Внимателно прочетох дискусията до тук и съм длъжен като човек пряко засегнат да Ви кажа каква е истината:
1.В нашият нов зоомагазин в кв Студентски град е преустановена продажбата на кучета поне от доста време,от откриването му до ден днешен е имало само две кучета .Едното стоя 8 дни а другото две седмици.

Аз лично много се радвам ако е така и ако остане така.

Показване на мнениетод-р Цветан Стефанов, в 29 June 2011 - 10:04 PM, написа:

3.Кучето е стояло при нас не повече от 15 дни след което е било връщано на неговия собственик.Тези хора не са развъдчици,това са обикновенни хора на които са им се родили кучета и виждат трудност в тяхната продажба и понеже нашият сайт е с огромна посещаемост ние сме се ангажирали да му помогнем срещу определена комисионна което е нещо нормално.

Това е стимулиране на съседско развъждане, което е в основата на много проблеми и една от основните причини хората да са тотално неграмотни относно развъждането и като последствие - множеството бездомни или живеещи при ужасни условия кучета.


Показване на мнениетод-р Цветан Стефанов, в 29 June 2011 - 10:04 PM, написа:

4.Разбирам че сме трън в очите на много колеги,магазини и клубове които се занимават между другото с търговска дейност дори повече и от нас,с ниските си и разумни цени,добро и бързо обслужване нарушихме интересите на много хора.За това очаквах такива атаки,но истината е тази която е написана по горе.

Точно в този раздел са единици хората които са обвързани с клубове или се занимават с търговска дейност. Тези които четат и пишат тук са вашите клиенти.

Дали бивши или бъдещи - това ще зависи от вас, вашия и техния морал и ценности.
Моите адмирации за сдържания ви тон и обясненията.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#51 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 29 June 2011 - 11:19 PM

д-р Стефанов, в анонса за откриването на вашия магазин присъстваше фразата "Богата секция животни - кучета и котки с гарантиран произход".
Нямате основание да се сърдите на реакцията ни, нито пък да я окачествявате като атака, не ние сме сложили течащ надпис на сайта ви.
Радвам се и ви поздравявам, ако сте се отказали от тази секция :ae_085: .

#52 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 30 June 2011 - 12:11 AM

Цитат

Тези които четат и пишат тук са вашите клиенти.
Дали бивши или бъдещи - това ще зависи от вас, вашия и техния морал и ценности.

+1
По-ниската цена на кучешките храни и принадлежности не може да накара хората с принципи да ги пренебрегнат, д-р Стефанов.
Лично аз ще се радвам, ако разбера, че по никакъв начин не подкрепяте нито фермите за кучета, нито междусъседското развъждане. Бях ваш доволен клиент.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#53 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 30 June 2011 - 08:57 AM

Д-р Стефанов, + 1 към всичко, казано от съфорумци, няма нужда да повтарям.

По повод Сеславци - писах ви или на скайп или он-лайн от сайта ви преди около 2 години и ви препратих линк към това клипче с молба ако имате желание да се включите. Наистина не получих никакъв отговор, дори и отрицателен.
Никога нямах дакел (освен един, който беше у нас за около два месеца. От същия изолатор. Но той замина преди да е направено това клипче).

#54 Потребителят е офлайн   д-р Цветан Стефанов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 07-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 30 June 2011 - 01:15 PM

Здравейте,
Относно клипа за Сеславци ,явно тогава сме нямали техническа възможност да направим нещо по въпроса,пак Ви казвам знаете ми телефона,свържете се с мен ако имаме възможност да направим това което искате ще го направим няма смисъл да занимаваме форума с това.
Относно развъждането на кучета:Моето мнение малко се различава от казаното до тук.Аз имам стотици клиенти които имат хубави и расови кучета,които ги развъждат еднократно или най много двукратно и то не с цел печалба,а просто така са решили въпреки че от медицинска гледна точка аз също давам съвет за ранна кастрация.Тези хора обичат своите кученца,грижат се за тях,продават ги само на хора които ще се грижат за тях,подържат контакт с тях после през годините.Аз мисля че на такива хора ние не можем да се сърдим и да ги третираме като врагове които увеличават популацията на бездомните и генетично увредени кучета защото това не е така.Но пак казвам всеки си има мнение по въпроса.
Аз се намесих в целия този спор защото просто не съм съгласен без човек да ни познава,без да е идвал в нашият магазин и клиника да настройва наши клиенти с неща които не отговарят на истината и по този начин скрит зад анонимността на форума което ни пречи да си потърсим правата за уронване на престижа и за разпространение на клеветническа информация по съдебен ред да вреди на нашата фирма.
На базата на едно изречение в нашият сайт че се занимаваме с продажба на кучета и котки се заключи че сме враг номер едно за всички кучета и техните собственици.Това изречение в нашият сайт означава че съдействаме срещу определена комисионна на човек да закупи куче или котка от определена порода тъй като сме в тези среди и можем да го насочим към най правилното място като това място най често са именно киноложките клубове с повечето от които нашият магазин и клиника има отлични отношения.
Аз достатъчно дълго съм работил в една верига зоомагазини за да се отвратя напълно от методите и стила на продажба на кучета и котки в България.
Да признавам си че на два пъти взехме две кучета от наши клиенти които ни помолиха да им съдействаме но пак казвам тези кучета живяха в перфектни условия точно 2 седмици след което тъй като от опит знам че могат да се получат тежки здравословни проблеми когато едно куче се отгележда дълго време в клетка бяха върнати.Те бяха взети именно с изричната уговорка срока при нас да не е повече от 15 дни.
User's Signature

Д-р Стефанов
cvetan.stefanov@gmail.com

#55 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2011 - 01:31 PM

Поддържат контакт със собствениците на цобственото им поколение. А със собствениците на поколението на поколението? И с тях ли? Или там всеки да прави каквото иска? Защото така се озовават на улицата породоподобни животни. Завърти ли се веднъж колелото на разплождане, започва бързо да набира скорост.

Да не говорим, че е забранено със закон нерегламентираното развъждане. Поне доколкото ми е известно на мен. Това е начина, по който на Запад вече няма бездомни. Защото Сульо и Пульо не разплождат, защото искали поколение :zz_020:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 June 2011 - 01:32 PM

Ще помоля темата за неродословното развъждане да не се обсъжда тук, за да не разводяняваме темата. Има дадени линкове към конкретната тема.

Това, което пишем в тази тема и в темата "Аз не ви харесвам" не е клевета. Това е обсъждане между собственици на животни - въз основа на техните възгледи, ценности и морал, кои магазини харесват или не. Всеки има право да сподели и обсъди.
В темите, в които се обсъждат (и осъждат)фирми, които правят опити с животни и се пропагандира бойкота им - няма клевета. Има споделяне на информация и съответно - реакции, според собствените ни представи за нещата.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#57 Потребителят е офлайн   д-р Цветан Стефанов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 07-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 30 June 2011 - 03:58 PM

Разбира се че право на всеки е да пазарува от където си иска,но нека не влияем на избора на хората с неверни твърдения.Както виждате аз много подробно обясних възгледите и стратегията за развитие на нашият онлайн зоомагазин,на нашият нов голям и много хубав магазин както и ветеринарна клиника "Син кръст".
Надявам се да бъдем разбрани правилно.Все пак това са огромни инвестиции за десетки и стотици хиляди левове и човек пишейки нещо такова би трябвало да си дава сметка за това каква вреда може да нанесе.Нека пише неговото мнение за даден магазин или клиника но да бъде на 100% убеден че това е наистина така.
Аз никога не бих се намесил тук ако това което пишеше за нас беше истина.
Както виждате за разлика от други магазини ние сме напълно отворени за тази дискусия и с радост бих отговорил на всякакви въпроси и съмнения относно нашата дейност.
User's Signature

Д-р Стефанов
cvetan.stefanov@gmail.com

#58 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 June 2011 - 04:04 PM

Показване на мнениетоmil_, в 29 June 2011 - 11:19 PM, написа:

д-р Стефанов, в анонса за откриването на вашия магазин присъстваше фразата "Богата секция животни - кучета и котки с гарантиран произход".

Ако това е променено - чудесно.
Не виждам защо още се копае.

Във вериги като МакДоналнд, Старбъгс, КФС и подобни също са инвестирани хиляди пари. Но не пречи да имат противници, дори цели кампании срещу тях.
Да не говорим за кожените палта и подобни.
Всеки има възгледи и живее според тях. Това, че има конфликт с друг, с противоложни възгледи е просто част от живота в обществото.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#59 Потребителят е офлайн   д-р Цветан Стефанов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 07-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 30 June 2011 - 04:57 PM

Приемете го като грешно зададен анонс
User's Signature

Д-р Стефанов
cvetan.stefanov@gmail.com

#60 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 30 June 2011 - 06:32 PM

Много бих се радвала ако е така, д-р Стефанов. Аз също съм един Ваш доволен клиент и бих искала да си остана такава.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни