Dog.bg Форуми : Общо събрание на БРФК - 22.12.2011 г.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (44 Страници) +
  • « Първа
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Общо събрание на БРФК - 22.12.2011 г. Оцени темата: ****- 17 Гласове

#561 Потребителят е офлайн   Irony Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 22-December 11

Публикувано: 22 December 2011 - 11:43 PM

Проблемът не е в това, че някаква доброволна организация е гласувала заплати на управляващите. По аналогия етажната собственост в една кооперация, в която повечето от нас живеят, също може да гласува заплата и това е едно от условията да се върши работата ефективно. Въпросът е кой е упражнявал контрол, т.е. кой трябва да носи най-висока отговорност за случилото се? И защо редовите членове на БРФК толкова години от 2004 г. до сега са се съгласявали да си мълчат, да си затварят очите, да плащат фалшиви дарения вместо такси, да търпят престъпните действия срещу купени титли на своите кучета?! Това се нарича съучастие в същите тези престъпления. Честито :zz_020:

#562 Потребителят е офлайн   AlaBalaPortokala Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 07-December 11

Публикувано: 22 December 2011 - 11:48 PM

Показване на мнениетоIrony, в 22 December 2011 - 11:31 PM, написа:

Робска или меркантилна психика? Въобще дребният човек все са му широки границите в живота и очаква някой ала'Литов/ ала'Бойко да го води за носа. :zz_020:

Точно и ясно казано.

#563 Потребителят е офлайн   kangal_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 327
  • Регистрация: 20-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Bulgaria

Публикувано: 22 December 2011 - 11:59 PM

Показване на мнениетоIrony, в 22 December 2011 - 11:43 PM, написа:

Проблемът не е в това, че някаква доброволна организация е гласувала заплати на управляващите. По аналогия етажната собственост в една кооперация, в която повечето от нас живеят, също може да гласува заплата и това е едно от условията да се върши работата ефективно. Въпросът е кой е упражнявал контрол, т.е. кой трябва да носи най-висока отговорност за случилото се? И защо редовите членове на БРФК толкова години от 2004 г. до сега са се съгласявали да си мълчат, да си затварят очите, да плащат фалшиви дарения вместо такси, да търпят престъпните действия срещу купени титли на своите кучета?! Това се нарича съучастие в същите тези престъпления. Честито :zz_020:


Не е точно така!

Етажната собственост гласува заплата на лице, което да обслужва технически съответната кооперация, а не да решава съдбите на живеещите в кооперацията.

Няма по света организация на доброволен принцип, каквато е самата FCI и всичките й подопечни структури, в която Президенти, отговорници по селекции и разни други, които са на изборна длъжност да получават заплати като такива. Всеки един от тях е професионалист в своята си област и си изкарва прехраната именно като професионалист. Това е световен и законен принцип.

Справка: FCI, UKC, WUSV, British Kennel Clib, etc.

Хората, избрани на доброволен принцип са в тези организации да дават от себе си, от своите знания и умения за просперитета на съответната организация, а не да се облагодетелстват за сметка на същата.

А отделно стои въпроса, къде бяха всички тези "радетели за честност и принципност" през всичките тези години и какво точно им стегна чепика, че сега скочиха да се изкарват по-големи светци от папата.

Затова и писах, ни един няма място там. И ако някои от "борците", претендира за достойнство и чест, сам ще прецени, че трябва да се оттегли, а ако може да помогне на все още неомърсени люде да започнат нещо наново и на чисто, това само ще му направи чест.

#564 Потребителят е офлайн   vonpav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 24-December 05

Публикувано: 23 December 2011 - 09:08 AM

Показване на мнениетоkangal_bg, в 22 December 2011 - 11:59 PM, написа:

А отделно стои въпроса, къде бяха всички тези "радетели за честност и принципност" през всичките тези години и какво точно им стегна чепика, че сега скочиха да се изкарват по-големи светци от папата.



ИСКАМ ДА ПОЗДРАВЯ ВСИЧКИ ДРЪЗНАЛИ ДА СЕ ОБЯВЯТ СРЕЩУ КОРУПЦИЯТА И НАГЛОСТА В БРФК.

А на останалите Атанасо-подобни екземпляри ми се ще да припомня предколедно:

НЕ ТЪРСЕТЕ ПОД ВОЛА ТЕЛЕ, ТАМ ОСВЕН АТРИБУТИТЕ МУ, НИЩО ДРУГО НЕЩЕ НАПИПАТЕ.



Моля, спрете да се ядете един друг. Заради тази ваша омраза е всичко, защото с омраза нищо не се прави, омразата не обединява, а разединява хората. Кой какво къде ... има си място и време за това, темите тук са пълни с безумните ви караници от години, от години ... и за това сме на това положение, не за друго - защото омразата не може да промени нищо, тя не може да гради, нищо, изградено с омраза не е трайно.


#565 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 December 2011 - 10:35 AM

Показване на мнениетоIrony, в 22 December 2011 - 11:05 PM, написа:

Какво Ви дава надежда, че нещо ще се промени?!


Нищо, освен мечтите, че някой ден може да е различно.

Това ми стига, поне на мен.

И защото винаги съм си мислел, че тази организация може да се реформира само отвътре, от самите хора, но явно това е невъзможно в този момент, след като дори и за десетки умишлено развъдени болни кучета протестиращите бяха няколко.

Не съм си и мислел, че нещо може да се промени на това Общо събрание. Отидох, за да покажа на хората с болните кученца - стафчета и нюфчета, че не са сами и че има хора, които споделят тяхната болка. И да покажа, че не съм съгласен с това, което се случва.

Много ще пишете по форуми. Тук всеки е готов да дава съвети, да обеснява кой какъв е ... всеки знае и всеки съвети дава.

А иначе ви нямаше ...

Но когато трябва да обеснявате колко сте велики "кинолози" - за това спирка няма ... все от велик до по велик.

Срама е за вас, не за нас.
Ние бяхме там, вас ви нямаше.

Качена снимка

#566 Потребителят е офлайн   Mushrooom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 120
  • Регистрация: 01-December 11

Публикувано: 23 December 2011 - 10:45 AM

Цитат

А отделно стои въпроса, къде бяха всички тези "радетели за честност и принципност" през всичките тези години и какво точно им стегна чепика, че сега скочиха да се изкарват по-големи светци от папата.

Затова и писах, ни един няма място там. И ако някои от "борците", претендира за достойнство и чест, сам ще прецени, че трябва да се оттегли, а ако може да помогне на все още неомърсени люде да започнат нещо наново и на чисто, това само ще му направи чест.


Извинявам се предварително за грубия език:
абе прошляк, в колко поста хората написаха, че не искат постове в БРФК, ти четеш ли въобще? Като навита пружина си, измисли нещо ново..... или по-добре недей, че и от него ще ни втръсне! И престани да регистрираш нови никове и да се караш сам със себе си.

Ти как си представяш да дойдат нови кинолози, млади и хей така изведнъж скачат и сваля Клитов, без нищо да знаят, хей така напиват се и хоп!? Та навремето министерството на образованието не можа да го уволни от училището, та чак Партията се намеси......... идиот си ти, идиот като деди или по-голям дори. То прокурори го разследват, НАП, и още много, а той се рови като попово прасе в картофена нива - ти искаш деца да го свалят...прошляк.

#567 Потребителят е офлайн   deneva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 08-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 December 2011 - 12:01 PM

На всички, които се интересуват какво следва, ще кажа - тази наглост и безочие ще си отиде, с нея ще си отидат и всички, които я подкрепят и й служат вярно. В това аз вярвам! На тези, които питат къде са били до сега хората, които сега се изправят срещу разграбването на Кинологията в България, ще отговоря с въпрос - това ли е вашия начин да оправдаете себе си и учсатието си в това престъпно поведение сега? Всеки, който вчера е бил на ОС и не е поискал обяснение къде отиват приходите на Федерацията, не е поискал обяснение на обвиненията, е дал съгласието си и е приел да участва в това - вие сте съучастници, уважаеми кинолози! Искам да изкажа уважението си към Иван Димитров и Христо Тотев - фини и културни хора, хора които имат достойнство. За мен те са пример как и честния човек може да бъде въвлечен в позор, но това не може да го спре да се противопостави рано или късно.
Срама, който ще последва ще бъде за всички, защото така е редно и това ще бъде най-добрия урок за следващите.

#568 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 23 December 2011 - 12:13 PM

Показване на мнениетоdeneva, в 23 December 2011 - 10:01 AM, написа:

На всички, които се интересуват какво следва, ще кажа - тази наглост и безочие ще си отиде, с нея ще си отидат и всички, които я подкрепят и й служат вярно. В това аз вярвам! На тези, които питат къде са били до сега хората, които сега се изправят срещу разграбването на Кинологията в България, ще отговоря с въпрос - това ли е вашия начин да оправдаете себе си и учсатието си в това престъпно поведение сега? Всеки, който вчера е бил на ОС и не е поискал обяснение къде отиват приходите на Федерацията, не е поискал обяснение на обвиненията, е дал съгласието си и е приел да участва в това - вие сте съучастници, уважаеми кинолози! Искам да изкажа уважението си към Иван Димитров и Христо Тотев - фини и културни хора, хора които имат достойнство. За мен те са пример как и честния човек може да бъде въвлечен в позор, но това не може да го спре да се противопостави рано или късно.
Срама, който ще последва ще бъде за всички, защото така е редно и това ще бъде най-добрия урок за следващите.


Абсолютно подкрепям това мнение и вярвам, че всеки може да промени мисленето си в положителна посока, стига да иска. И по-добре късно, отколкото никога. В този ред на мисли всеки "който е ял от баницата" има възможност да се замисли и да предприеме някакви действия в името на бъдещата по-добра и по-честна кинология. Подкрепям всеки, който е прогледнал и осъзнал за какво става въпрос. Всички тия фалшификации, кражби, болни кучета, това ли ни е кинологията? Айде бе, хората дето развъждат по междусъседски принцип са по-загрижени за кучетата си отколкото дузина "легитимни развъдници". Събрания, власт, пари, тинтири-минтири, айде концентрирайте се най-вече върху кучетата, защото всичко това трябва да се прави заради тях и ЗА тях.

#569 Потребителят е офлайн   kangal_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 327
  • Регистрация: 20-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Bulgaria

Публикувано: 23 December 2011 - 02:10 PM

Показване на мнениетоMushrooom, в 23 December 2011 - 10:45 AM, написа:

Цитат

А отделно стои въпроса, къде бяха всички тези "радетели за честност и принципност" през всичките тези години и какво точно им стегна чепика, че сега скочиха да се изкарват по-големи светци от папата.

Затова и писах, ни един няма място там. И ако някои от "борците", претендира за достойнство и чест, сам ще прецени, че трябва да се оттегли, а ако може да помогне на все още неомърсени люде да започнат нещо наново и на чисто, това само ще му направи чест.


Извинявам се предварително за грубия език:
абе прошляк, в колко поста хората написаха, че не искат постове в БРФК, ти четеш ли въобще? Като навита пружина си, измисли нещо ново..... или по-добре недей, че и от него ще ни втръсне! И престани да регистрираш нови никове и да се караш сам със себе си.

Ти как си представяш да дойдат нови кинолози, млади и хей така изведнъж скачат и сваля Клитов, без нищо да знаят, хей така напиват се и хоп!? Та навремето министерството на образованието не можа да го уволни от училището, та чак Партията се намеси......... идиот си ти, идиот като деди или по-голям дори. То прокурори го разследват, НАП, и още много, а той се рови като попово прасе в картофена нива - ти искаш деца да го свалят...прошляк.


Аз си мислех, че освен коко, и оня с гумената глава други глупаци няма, но явно вие или сте си такива или глупостта на двама трима ви действа заразно.

Без извинение:

Слушай бе, Мухоморка ли си, ядлив ли си или си глист вмирисан. Трудно ми е да ти слеза на нивото, но явно е необходимо, след като ти не можеш да се издигнеш на по-високо.

Явно и ти си психопат като двама трима от „борците” и „радетелите”. Аз съм Николай Атанасов – не гнида, не гъба. Писал съм с името си. Такива комплексирани злобари като теб направиха така, че да ми бъде наложена забрана да пиша, защото коментарите ми не се вместваха с простотиите им. И ако в момента пиша с псевдоним, отъждествяваш ме с това, с което се занимавам, от никого не съм крил кой съм всъщност. А вярвам, че макар аз да не те познавам, ти много добре знаеш кой съм, независимо какво ти е поднесано за мен.

Не ми обяснявай кога и как Камен се е появил в кучкарските среди, нито къде и чрез какви протекции е работил, по кой закон бе премахнат и т.н. Защото, когато тези теща ставаха, ти сигурно ощи си си чоплил носа и наслаждавал на това, което вадиш от него.

Кой ти казва, че млади и неуки трябва да оправят БРФК бе, тъпанар. Я посочи къде съм го казал! Или и ти като доста други четеш избирателно, вадиш пасажи от контекста и си градиш някакви свои параноични гениалности.

Хайде сега, опитай пръстите ти да не изпреварват мислите ти, ако въобще такива ти идват, върни се назад и чети какво съм писал пък после тичай като магаре пред майка си.

#570 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 23 December 2011 - 02:15 PM

Нюфчетата приеха ли ги? :zz_020:

#571 Потребителят е офлайн   kangal_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 327
  • Регистрация: 20-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Bulgaria

Публикувано: 23 December 2011 - 02:16 PM

Показване на мнениетоdeneva, в 23 December 2011 - 12:01 PM, написа:

Искам да изкажа уважението си към Иван Димитров и Христо Тотев - фини и културни хора, хора които имат достойнство. За мен те са пример как и честния човек може да бъде въвлечен в позор,


С едно доуточнение, че са стояли в този позор повече от 7 години и сега изведнъж се сетиха, че това е позор.
А дали наистина само са стояли.

Предложих на Иван да отговори, защото го познавам много добре. Той обаче мълчи, за разлика отпреди 1-2 години, когато бе един от най-активно пишещите тук по форумите.

За Тотев, както вече казах, не мога да коментирам просто, защото не го познавам или най-малкото - не се сещам кой е той.

#572 Потребителят е офлайн   borsalino Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-June 11

Публикувано: 23 December 2011 - 02:24 PM

за Доги

Показване на мнениетоdog.bg, в 23 December 2011 - 10:35 AM, написа:

Показване на мнениетоIrony, в 22 December 2011 - 11:05 PM, написа:

Какво Ви дава надежда, че нещо ще се промени?!


Нищо, освен мечтите, че някой ден може да е различно.

Това ми стига, поне на мен.

И защото винаги съм си мислел, че тази организация може да се реформира само отвътре, от самите хора, но явно това е невъзможно в този момент, след като дори и за десетки умишлено развъдени болни кучета протестиращите бяха няколко.

Не съм си и мислел, че нещо може да се промени на това Общо събрание. Отидох, за да покажа на хората с болните кученца - стафчета и нюфчета, че не са сами и че има хора, които споделят тяхната болка. И да покажа, че не съм съгласен с това, което се случва.

Много ще пишете по форуми. Тук всеки е готов да дава съвети, да обеснява кой какъв е ... всеки знае и всеки съвети дава.

А иначе ви нямаше ...

Но когато трябва да обеснявате колко сте велики "кинолози" - за това спирка няма ... все от велик до по велик.

Срама е за вас, не за нас.
Ние бяхме там, вас ви нямаше.

Качена снимка


Ей здрасти от Слепите /ренгена де/, ти като плюеш останалите, кажи на аудиторията твоя пес колко кучета даде с дисплазия и как се продадоха по 1000 лева , а ти взе ли парички :re_037: Може би тази лайка ти да де акъл нали ти беше водач. Ти за какво се бориш ,.....от 6 години се пише едно и също и благодарение на теб и лаиката много мнения бяха ликвидирани, хора които се бореха за нещо реално бяха шутирани с няколко клавиша, за какво се бориш сега ....... та чак и имаш право на мнение. Парите ли не можаха да се поделят или нещо друго. Евала на Камбата :re_037: не ме интересува като личност , но съм убеден че ще ви набута в капана за мишки кинолози. :be_107:


Атанасов....
Чакай от лайка отговор, може да дочакаш, като и тебе някой те взема на сериозно

#573 Потребителят е офлайн   kangal_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 327
  • Регистрация: 20-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Bulgaria

Публикувано: 23 December 2011 - 02:29 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 23 December 2011 - 12:13 PM, написа:

"който е ял от баницата" има възможност да се замисли и да предприеме някакви действия в името на бъдещата по-добра и по-честна кинология.


Весела, съгласен съм с теб, но с едно уточнение.
Всеки в живота си може да сгреши и всеки греши. Няма идеални хора. Но в случая, след цялата тази помия резонно възниква въпроса:

Дали на някой му е проговорила съвестта и се отказва от "баницата", за да запази човешкото в себе си или другия вариант - за него вече баница няма и той решава да се "бори за правда и честност".

Аз не членувам и не поддържам преки контакти с никого от БРФК като институция, но съм в тези среди още преди да съществува това БРФК, още от времето, когато голяма част от старите "кинолози" не бяха се появили на сцената, а някои от сегашните - още не са били и на белия свят.

Така че аз се осмелявам да пиша, мога да пиша и зная какво да напиша за всеки един от тези... въздържам се от квалификации и определения.

Преди няколко дни писах в един мой коментар относно една персона, гравитираща и тя около "силните на деня".

Когато започнаха първите сътресения около Камен, въпросния отишъл при мои много добри познати с предложения "анти-Камен".

Да, но на Камен нищо не му се случи, нещата се поуталожиха и същия отново е "първа свирка" при този, когото само преди около 2 месеца искаше да анатемоса.


Просто ти е бедна фантазията колко е голяма мръсотията, как хора, недоказали се с нищо в живота като професионалисти се натикаха в нашенската кинология само и единствено да "цуцат" от нея. Именно затова аз имам право да кажа, че всички до един са за изринване, дори и свестните (защото има такива). Само че те - свестните, ще докажат че са такива, ако хванат и подготвят младите и още неомърсени с интриги и им дадат път в това, което наистина трябва да се нарече кинология.

А такива млади има. И не са малко.

А не онзи сюнгер да ми скача с въпроса как младите и неопитните ще се оправят, ами ако наистина разбира от кучкарлък да вземе и да им помогне, след като той самия не се натискал за никъде.

#574 Потребителят е офлайн   deneva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 860
  • Регистрация: 08-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 December 2011 - 03:17 PM

Колкото и опити да се правят, арогантността няма да промени истината. Темата е именно за да покаже колко арогантност, колко наглост и алчност има в БРФК и как те са основен метод за работа там. Искам да помоля всички, които искат това да се промени да не отговарят на провокациите. Никой от защиниците не може да докаже обратното на това, което се твърди в темата - ръсят се постоянно обиди, цели се всеки да бъде злепоставен, само и само истината да не излезе наяве - такава е практиката, всички така се свикнали да побеждават. Никой не може да стане и да каже - БРФК направи това и това и помогна на кинологията в Бг с това. Единствената "помощ", е възможността да се размножават кучета с легитимни документи в цял свят, което доведе със себе си и алчността на много хора, както и липсата на каквото и да е друго разбиране за породите и тяхното приложение в света на хората. Недейте да разчитате, че България е последната дупка на кавала - имаме закони, които важат за всички. Всеки, който мълчи и не сигнализира за нарушения е част от тях.

#575 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 December 2011 - 03:58 PM

Показване на мнениетоborsalino, в 23 December 2011 - 02:24 PM, написа:

Показване на мнениетоdog.bg, в 23 December 2011 - 10:35 AM, написа:

Показване на мнениетоIrony, в 22 December 2011 - 11:05 PM, написа:

Какво Ви дава надежда, че нещо ще се промени?!


Нищо, освен мечтите, че някой ден може да е различно.

Това ми стига, поне на мен.

И защото винаги съм си мислел, че тази организация може да се реформира само отвътре, от самите хора, но явно това е невъзможно в този момент, след като дори и за десетки умишлено развъдени болни кучета протестиращите бяха няколко.

Не съм си и мислел, че нещо може да се промени на това Общо събрание. Отидох, за да покажа на хората с болните кученца - стафчета и нюфчета, че не са сами и че има хора, които споделят тяхната болка. И да покажа, че не съм съгласен с това, което се случва.

Много ще пишете по форуми. Тук всеки е готов да дава съвети, да обеснява кой какъв е ... всеки знае и всеки съвети дава.

А иначе ви нямаше ...

Но когато трябва да обеснявате колко сте велики "кинолози" - за това спирка няма ... все от велик до по велик.

Срама е за вас, не за нас.
Ние бяхме там, вас ви нямаше.

Качена снимка


Ей здрасти от Слепите /ренгена де/, ти като плюеш останалите, кажи на аудиторията твоя пес колко кучета даде с дисплазия и как се продадоха по 1000 лева , а ти взе ли парички Качена снимка Може би тази лайка ти да де акъл нали ти беше водач. Ти за какво се бориш ,.....от 6 години се пише едно и също и благодарение на теб и лаиката много мнения бяха ликвидирани, хора които се бореха за нещо реално бяха шутирани с няколко клавиша, за какво се бориш сега ....... та чак и имаш право на мнение. Парите ли не можаха да се поделят или нещо друго. Евала на Камбата Качена снимка не ме интересува като личност , но съм убеден че ще ви набута в капана за мишки кинолози. Качена снимка


А, споко ... изследванията на мойте кучета са в клуба, не се крият. Там ще намериш и изследванията на моето куче - НD A, и на момичето ми - НD A, и на поколенията ми, чак до трето поколение. Не крия нищо аз. Имам от първата връзка на моето куче едно кученце с Д и едно с С, но и двете са спрени от развъждане и нямат поколения. Водиха женската на лекар - няма дисплазия. Няма. Хората и бяха невероятно съвестни и до сега не са я заплождали - починаха малки, жената го преживя тежко, чак сега я разбирам, когато и на мен ми почина бебе в ръцете ... както и да е. Но никога, никога, никога нито аз, нито Славена, на която бе женската, не сме крили каквото и да е, никога. Би било престъпно да го правим.

Или може би трябваше да скрием от колеги, от ОРД, от клуба и да оставим хората да заплождат кучета с дисплазия ? Да викаме - ама то може, пускай ... не може, не трябва. И въпреки че правилника за развъждане на "Северни кучета" не изисква задължителни снимки за дисплазия - там мое куче, с моето име без изследвания няма до момента пуснато, няма. Нося отговорност както за мен, така и за хората след мен, не може да се крият такива неща.

Скрих ли ? Не го направих. Явно е трябвало да скрия - не, не го направих и за това сега такива като вас просто се давят в злоба. А покрай мен и още много хора, смея да твърдя че самоед е една от най изследваните породи в момента, с най много изследвания за дисплазия и очи - това е факт, колкото и да не ви се иска. Така работи личния пример на тези, които не крият и не лъжат за евтина слава.

Единствените хора, на които аз съм продал куче живеят в далечна Норвегия и са мои приятели. Мислех да оставя малката за мен, но се оказа невъзможно с три кучета в апартамент, така че взех това решение за доброто на малката. И не съжалявам, има си чудесно семейство, а аз - добри приятели. Имам и четири подарени от мен на добри и отговорни хора - и тях можеш да попиташ дали някога съм искал пари, не че не ми дават - единственото което искам, е кученце, за да го подаря на други добри хора.

А това, че вие и такива като вас се дават в злоба, говори само за едно - както казах - срама е за вас, които развъждате умишлено болни кучета. Мое такова няма да намерите, колкото и да риете, ако имаше някое - до сега да сте луднали, но уви - всички мои кучета, които са с моето име, са изследвани и изследванията са не у дома ми, а предадени на ОРД, за да може всеки един колега да види след време какво и как. Така работя аз - открито и честно спрямо хората, които не само сега, а и в бъдеще ще гледат любимата ми порода, когато мен ме няма.

Тези, които правят изследвания и имат силата и волята да спрат от разплод кучетата си, колкото и да ги обичат - поклон на такива хора, поклон. Поклон !

Горд съм, че има такива собственици и то на мои кучета, горд съм и с хората, и с кучетата. Да чукна на дърво, кучетата са добре, а тези обикновенни хора са по съвестни от великите "развъдници", пускали умишлено и съзнателно болни животни. И познавам десетки такива хора - с различни породи, купени от развъдници и оказали се болни - обикновенните хората имат съвет и не ги заплождат, имат съвест обикновенните хора, съвест, която се оказва че липсва на много от "кинолозите".

Има много важни неща, но здравето на кучето и породата е на първо място. И не е срамно да имаш болно кученце, в това няма нищо срамно, всеки който се занимава с развъждане го знае. Но е престъпно да го заплождаш.

Вие спахте на топло, ние застанахме срещу това, без да се крием. По същия начин, както и работим - открито.

За това срама си остава за вас, не за мен и приятели.

Както казах - ние бяхме там, вас ви нямаше.

#576 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 December 2011 - 05:55 PM

Искам да изразя почитта си към малцината, които се осмелиха да дойдат за да видят как нагло и с широко отворена уста Добрякът дъвчеше дъвка и нагло ухилен побутваше пред себе си като щит разлютения и страшно гледащ Стефан Попов и някой си П. Куюмджиев, който самодоволно си шушукаше с предварително извиканите полицаи, в опит да ги насрои срещу "няколкото боклука" дето сме щели да сеем раздор и да нарушаваме общественият ред.

Е, посбутахме се малко с ченгетата, после заедно пихме чай и кафе и се посмяхме за сметка на подалите сигнала за "въоръжено въстание в района на Горублянско ханче". Сега вече знам, че достойните хора не са никак малко, знам, че има и такива, които са останали на фарса, наречен ОС, защото такава е политиката на съответния клуб. Не ги оправдавам, но поне ги разбирам. Не е леко да имаш пред себе си мизерен противник, който е узурпирал цялата власт и може с едно помръдване на шишкавото си пръстче да замразява, отлъчва и прочее доблестни прийоми.

Респект и пред И. Димитров и Г. Ефтимов, които имаха доблестта да се изправят пред това ОС и да кажат в очите на всички присъстващи какво мислят за овчедушието им.

Лошото в цялата ситуация е, че много хора продължават да се страхуват и да вярват в силата на глинения тотем, когото така дълго хрантутехме с власт и бездушно търпение.

Аз отдавна се отказах да бъда овца за стригане, а там вътре с много малко изключения имаше цяло стадо такива. Очаквам всички, на които им е втръснало от стилните прическите на севилския бръснар в най-скоро време да сменят фризьора. Най-малкото щото му е вмирисана бръснарницата и е пълна с въшки ...

С уважение: Орлин Миланов

(недопуснат дори като слушател до ОС на организацията, в която плаща чл. внос от началото на 90-тте)
:ae_085:
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#577 Потребителят е офлайн   Доволен Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-December 11

Публикувано: 23 December 2011 - 06:20 PM

Показване на мнениетоdog.bg, в 23 December 2011 - 03:58 PM, написа:



Не крия нищо аз. Имам от първата връзка на моето куче едно кученце с Д и едно с С, но и двете са спрени от развъждане и нямат поколения. Водиха женската на лекар - няма дисплазия. Няма. Хората и бяха невероятно съвестни и до сега не са я заплождали - починаха малки, жената го преживя тежко, чак сега я разбирам, когато и на мен ми почина бебе в ръцете ... както и да е. Но никога, никога, никога нито аз, нито Славена, на която бе женската, не сме крили каквото и да е, никога. Би било престъпно да го правим.

Хо-хо-хоооо... и продължаваш да развъждаш куче доказало се , че дава дефектни кучета ?!
Лелее каква смъртност , а дали е нормално :ea_103:

Това му се вика съвестен фермер работещ активно в поболяване на породата у нас :rc_036:
:ba_025:


Единствените хора, на които аз съм продал куче живеят в далечна Норвегия и са мои приятели.
Страхотно!!! Взимаш пари само от приятели :ud_009: , а на други подаряваш :ba_025: :af_089: !
Значи и на мен ще дадеш без пари понеже не съм ти приятел :ab_041:



Фалшивееш ми :tb_195:
:zz_020:

#578 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 December 2011 - 09:14 PM

Показване на мнениетоДоволен, в 23 December 2011 - 06:20 PM, написа:

Показване на мнениетоdog.bg, в 23 December 2011 - 03:58 PM, написа:

Не крия нищо аз. Имам от първата връзка на моето куче едно кученце с Д и едно с С, но и двете са спрени от развъждане и нямат поколения. Водиха женската на лекар - няма дисплазия. Няма. Хората и бяха невероятно съвестни и до сега не са я заплождали - починаха малки, жената го преживя тежко, чак сега я разбирам, когато и на мен ми почина бебе в ръцете ... както и да е. Но никога, никога, никога нито аз, нито Славена, на която бе женската, не сме крили каквото и да е, никога. Би било престъпно да го правим.

Хо-хо-хоооо... и продължаваш да развъждаш куче доказало се , че дава дефектни кучета ?!
Лелее каква смъртност , а дали е нормално :ea_103:

Това му се вика съвестен фермер работещ активно в поболяване на породата у нас :rc_036:
:ba_025:


Единствените хора, на които аз съм продал куче живеят в далечна Норвегия и са мои приятели.
Страхотно!!! Взимаш пари само от приятели :ud_009: , а на други подаряваш :ba_025: :af_089: !
Значи и на мен ще дадеш без пари понеже не съм ти приятел :ab_041:



Фалшивееш ми :tb_195:
:zz_020:


О, кой се е намесил ... усмихвам се.

Привет, изроде, развъждащ болни животни !

Свестен фермер съм, вярно е. Имам едно куче от моя развъдник, което си живее при мен, то е от моя развъдник, от дъщерята на моето куче - аз мои кучета гледам, не купувам, не ме интересуват титли и пари, а мойте кучета. Имам седем кучета, зайци, гълъби и декоративни кокошки. Три самоеда, две ягдтериерчета и прибрани две бездомничета. Всички кучета, включително и непородните се изследват, не ги делим на такива и онакива. Вчера беше ветеринаря, всички под ред всички на тест за бруцелоза - пу, няма, слава богу.

Живея с животни, грижим се за тях и за малките им. Даже и зайците изследваме, че ако се разболее зайче ... лошо. Но това не ви е ясно, вие сте изрод, не човек.

От приятели пари не вземам и никога не съм вземал. Дойдоха да вземат малката с двете си деца хората. Дадох им я без пари, страхотно семейство, нямаха в момента, след това ми изпратиха, защото така било честно ... такива са мойте приятели. Донесе им щастие малката, нямаха дете и когато дойде при тях в Норвегия, чудото се случи ... такива са мойте кучета, за такива хора, носят самоедско здраве и щастие, любов в семейството.

А на такива като вас не куче, а и пластмасова играчка не бих дал, независимо от парите. За такива като вас - и затвор е малко, че няма нито толкова пари, нито толкова голяма присъда за болката, която причинихте на кучетата и хората.

Иначе - в момента, в който написах, че ще бъда там и ще протестирам против развъдените от вас умишлено болни животни, си знаех че помията ще залее. Но пък нямам от какво да се срамувам, не крия, не лъжа и не развъждам болни животни, за разлика от вас.

Да не забравя - и тестове за бруцелоза правя даже преди заплождане, освен снимки за дисплазия и очи. :ab_041:
Но споко - самоед сме невероятна порода, колкото повече ни калят, толкова по бели ставаме ... :re_037:

Иначе - нямам проблем аз. И евтанизирано момче имам, аз го евтанизирах, до последно бях с него и му затворих очите, че имаше очите на моето куче и аз си знам как съм бил. И на гробчето му ходя все още, аз единствен, защото и стопаните му забравиха къде е, минаха години и само аз оставям кучешки бисквитки там, на гробчето, което изкопах. И двете ни починали бебетата ги помним всички, защото кучетата са ни част от семейството, не просто кучета, а мойте, нашите кучета.

Правнуци ще има моето куче тази година, живот и здраве, да ми е жив и здрав малкия бандит, и той - HD A на контролните снимки, защото който ме познава, знае че снимам и контролно на седем месеца. Кучето ми има поколения достатъчно от над 10 скачки, всички изследвани до момента кучета са с HD A и всеки може да го провери в клуб "Северни кучета". И момиче имам за есента догодина, ще я мислим с нейния човек .. щастлив човек съм аз, с толкова много хубави кучета и верни приятели - какво повече да иска човек ? За това благодаря на кинологията, че ме срещна с толкова стойностни и свестни хора. Изложбите не ги броя вече, до момента от толкова кучета - едно нямам с различна оценка от "отличен".

Не съм като вас и никога няма да бъда.

И както казах - никога нищо не крия за кучета, работя с хора и всичко се знае. Здравето на кучетата и породата на първо място, а това се постига не с едно изследване, а когато много хора изследват поколения и не лъжат и не крият. Защото дори и да излъжеш, кучето ще си покаже. И винаги съм вярвал, че така трябва. На това уча и приятелите ми около мен. И за това мога да кажа, че съм един от малкото с трето поколение изследвани кучета, трето.

И на това съм научил хората около мен и се гордея, че и те изследват свойте кучета БЕЗ ТОВА ДА ГО ИМА В РАЗВЪДЕН ПРАВИЛНИК !
На това ги научих и за това имам и добри приятели и здрави кучета.

А на вас ви остана само злобата.
Бих ви съжалил, но вие не съжалихте нито хората, на които продадохте болни кучета, нито самите кучета, развъждайки умишлено болните им родители за моментната слава и не малко пари.

Не си човек ти, не си .. изрод някакъв.

#579 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 December 2011 - 09:37 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 23 December 2011 - 02:15 PM, написа:

Нюфчетата приеха ли ги? :zz_020:


Не зная. Ни ни пуснаха вътре да слушаме, въпреки че носихме документи за платен членски внос.

Ще се чуе.

#580 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 December 2011 - 10:40 AM

Здраве и късмет на участващите в трагикомедията! :md_064:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

  • (44 Страници) +
  • « Първа
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни