Кокер спаньол
#2639
Публикувано: 04 June 2007 - 09:06 PM
двантикс и Фронтлайн действат по следния начин - слагат се по кожата на гърба под косъма, като се набляга на областта на врата. Препаратът не трябва да се мокри поне три дни и да не се къпе кучето с шампоан няколко дни преди и след това. Препаратът попива в кожата и се излъчва бавно през порите цял месец. Така пропъжда гадините. Ако сте изкъпали кучето непосредствено преди да сложите Фронтлайн или Адвантикс или скоро след това поради интензитета на омазняване на косъма действието му се съкращава. Ако ползвате един от двата продукта не ползвайте друг вид обезпаразитител без консултация с лекар. Изобщо се консултирайте с лекар за всяко нещо, което ви съмнява, за всеки съвет, който получите. Дори за този b)
Добре е да имате телефон на лечебницата, на конкретен лекар, който да ви опознае с времето. Добре е да имате поне още едно име на добър лекар за всеки случай, да не дава Господ. Ако дори имате най-малкото безпокойство за някакъв съвет, даден ви от лекар, не се двоумете да потърсите и второ мнение поне.
Асфалта е добър за естественото пилене на ноктите, което се получава по време на игра, гонене на топка и подобни. Но е възможно да се получи претриване - децата нямат спирачки, нали знаете. След всяка разходка с миенето проверявайте и старателно лапичките, между пръстенцата, възглавничките.
В началото като излизахме на първите си разходки и след като се бяхме учили в къщи на какви ли не команди, започхах да водя Кора вечер в училището до нас. Тогава нямаше табела забранено за кучета. Беше идеално - широк двор, заграден, празен и тих. Хем сме навън, има шумове, птички, гласове от улицата, хем сме на закътано и необезпокоявани. Това място при вас, което е оградено изглежда идеално за начало на тренировки на вън. Хубаво и подробно изчети темите за възпитанието, всичко, което е писала mil_. Всяко нео първо тренирайте в къщи, когато кутрето започва да усвоява - тогава на вън и на повод, ако пак успява - махнете повода и пробвайте като сте до палето, после по-отдалеч. Но много постепено и с голямо търпение. ако нещо ви е напрегнато не тренирайте кученцето. трябва винаги да сте ведро настроени и благоразположени. Дребосъкът в началото ще е като шило - тренирайте само по две-три минути няколко пъти на ден у дома, а на вън - два, три пъти за кратко в периода на разходките. НИКОГА не тренирйте малкия когато виждате, че е разсеян или че има голяма опасност да не ви се подчини - други кучета, котета, птички, деца - видите ли го разсеян - недейте.
Но пак казвам изчетете много подробно темите за дресура, защото не мога да обхвана всичко, а и там са го казали много опитни хора.
Относно храненето - преди разходка никога не се храни - има огромна опасност от превъртане на стомаха, преплитане на черва и други красоти - но питайте отново лекар за консултация.
Относно честотата на разходките - ако имате възможност е наистина хубаво дребосъкът да се извежда честичко, заради нуждите си. Но като всяко бебенце, то просто не може да стиска и когато и където му дойде ги върши. Ако нямате възможност - два пъти на ден е задължително винаги. Без значение, дъжд, студ, сняг... Само в пек не се извежда - по хладно - рано сутрин или надвечер. Кученцата са много по-застрашени от толинен удар в сравнение с хората. Не могат да се потят, по-близо са до нажежената земя и ред подобни. Сега лятото носете водичка на разхдките и давайте по мъничко, ако видите че е жадно. Вместо да носите паничка, може да сипвате водичка в найлоново пликче, като тези, с които събирате акитата.
Важно е преди всичко разходките да са в режим. Разходките и храненето. Режимът е изключително важен, както за храносмилането, така и за да се научи малкият по кое време да очаква разходките и да се подготвя с времето да стиска.
Е - май много писах, За всичко по малко, та май мазало стана. l)
#2640
Публикувано: 04 June 2007 - 09:11 PM

Харди! Черен си ми пред очите.[br][br]
#2641
Публикувано: 04 June 2007 - 10:45 PM
На всички които ми обръщат толкова много внимание и търпеливо изтърпяват и отговарят на множеството ми въпроси дължа едно ГОЛЯМООООО БЛАГОДАРЯ!Нямате представа колко е важно за мен всичко което пишете! worthy
Лека нощ!
#2642
Публикувано: 05 June 2007 - 09:54 AM
На animals_fan* искам само да кажа, че фронтлайна няма как да "гони" кърлежите, защото той няма репелентно действие. Неговото действие е след като се забие кърлежа да го убие. Затова аз лично за кърлежи предпочитам Болфото, защото от него изсъхват на място без да се забиват.
Харди, какво значи кучето да си "подбие" лапите при скачане? Аз лично за първи път чувам за такова предпазване, би ли обяснила защо се прави? Всичките кучета, които съм виждала като бебета са си скачали на асфалт, на плочки, и на всякакви твърди неща, досега не съм чула да има някое, което да си е увредило нещо. Та нали кучетата са създадени едва ли не за да подскачат и тичат. Ще ми е интересно тези твои приятели какво обяснение ще дадат за този съвет за пазене от скачане на асфалт.

Nothing but the best is good enough!
#2644
Публикувано: 05 June 2007 - 11:02 AM
Аз пък не съм слагала никакъв препарат на кучето от месец, може би и повече. Покрай тези валежи в момента кърлежи няма. Но ще има нашествие веднага след като спрат валежите и грейне слънцето.

Nothing but the best is good enough!
#2645
Публикувано: 06 June 2007 - 02:29 PM
А днешната разходка беше доста мокр аи кална.Водихме го до вет-а "да го види как ходи" и там се запознахме с едно мини шпиц със счупено краче:( ама много се харесаха,то ня бяха целувки,не беше чудо.Вече спим защото сме уморени от разходката и изтерзани от къпането l) .
Поздрави!
#2646
Публикувано: 06 June 2007 - 02:30 PM
Благодаря! d) d) d) d)
#2647
Публикувано: 06 June 2007 - 02:40 PM
Има доста разлики между гледането на големи породи и кокера, но главното е общо за всички породи. Много любов, ПЪЛНОЦЕННА храна и обръщане на време. Особености в поддръжката на козината има до толкова, доколкото тя трябва да се поддържа чиста, сресана, с хигиенична дължина, и вътрешната част на ушите и между пръстчетата трябва да се изрязва козината поради опастност от осили. Останалото е като при всички кучета /според мен/.

Nothing but the best is good enough!
#2648
Публикувано: 06 June 2007 - 02:48 PM
Цитат
Има доста разлики между гледането на големи породи и кокера, но главното е общо за всички породи. Много любов, ПЪЛНОЦЕННА храна и обръщане на време. Особености в поддръжката на козината има до толкова, доколкото тя трябва да се поддържа чиста, сресана, с хигиенична дължина, и вътрешната част на ушите и между пръстчетата трябва да се изрязва козината поради опастност от осили. Останалото е като при всички кучета /според мен/.
Много ти благодаря за инфото, колкото до любов, и време, задължително я има от моя страна, защото, честно казано, имам доста опит с кучетата, и не проумявам как някои хора решават да си вземат кученце, та макар и да м е за 1-ви път, те не осъзнават каква отговорност и поет ангажимент е това!!!!
#2650
Публикувано: 06 June 2007 - 03:01 PM
Цитат
Благодаря за пожеланията!!!От тук насетне се надявам да поствам по-честичко по темите във форума, защото преди когато имах куче, и-нет, не беше толкова популярен.... r)
#2651
Публикувано: 06 June 2007 - 03:34 PM
irina за тичането аз вече ти написах ние вече девет месеца сме така.Ако сам е шляпал в локвите и реките няма проблем,ама като сме го изкъпали ние стой та гледай-като тайфун е l) Справяме се само като го завием с хавлията и го държим гушнат докато му разминат бесовете
#2652
Публикувано: 06 June 2007 - 08:32 PM
Цитат
irina за тичането аз вече ти написах ние вече девет месеца сме така.Ако сам е шляпал в локвите и реките няма проблем,ама като сме го изкъпали ние стой та гледай-като тайфун е l) Справяме се само като го завием с хавлията и го държим гушнат докато му разминат бесовете
Здравей, сега в събота ще ходя да го гледам, надявам се да отговаря на очакванията ми ;) d) d) d) d) d)
#2657
Публикувано: 06 June 2007 - 09:32 PM
Цитат
Всъщност каква е разликата между американски и английски ?
Разликата е в окраската и дължината на косъма: "....Създаването на породата английски кокер спаньол започва в началото на 19 век. Селекционира се изключително за лов на дребен пернат дивеч в гори, водни площи и пресечени местности. За първи път кокери са били показани на изложба през 1859 г. в Бирмингам. През 1883 и 1884 г. те завоюват признаването си за отделна порода. Заслугата за това е на Джеймс Фероу, посветил на тази порода 70 години от живота си. Кучетата от селекционираната от него линия "Обо" се считат за родоначалници на съвременните английски и американски кокер спаньоли.
Английският кокер спаньол е с размери 38 40 см., с плътно компактно и хармонично телосложение. Има правоъгълна муцуна, заоблен череп и дълги уши. Ушите, гърдите, страните, корема и крайниците са покрити с дълъг украсяващ косъм.
Американският кокер спаньол е с размери 35 39 см. Формата на тялото му е квадратна. Има квадратна муцуна, равняваща се на 1/2 от дължината на черепа. Космената покривка е с обилен украсяващ косъм. И двете породи изискват специални грижи за козината, ушите и очите. Адаптират се еднакво добре към апартаменти и дворно отглеждане.
Кокер спаньолът е ловно куче. Неговата роля е да открие и вдигне дивеча и след отстрела да го донесе. Работи без стойка, на бързи обороти и е истинско предизвикателство към способностите на ловеца. ......."