Dog.bg Форуми : Въпроси и отговори / за хъскита

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (393 Страници) +
  • « Първа
  • 337
  • 338
  • 339
  • 340
  • 341
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпроси и отговори / за хъскита

#6761 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 31 January 2012 - 05:00 PM

А според е опасно с това шише, може да си нарани венците.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#6762 Потребителят е офлайн   Jessymm Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 29-January 12

Публикувано: 31 January 2012 - 07:37 PM

Да ви кажа честно вече пробвах ... никакъв ефект :ab_041: смачка шишенцето и свърши играта :ud_009:
ееее незнам ...чудя се в какво да му сложа гранули, за да се забавлява така , докато намеря топка,но да видим дали ще измисля :dog: .

#6763 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 01 February 2012 - 10:13 AM

При нас беше същото хапане и драскане до около година година и половина. Всичките ми домашни анцузи и блузи са на дупки. Винаги гледаше да ме дъвче и да ме закача ако съм на около. И изведнъж престана и стана спокойна, ако може сега да стои гушната в мен и да и правя масаж на врталето супер ще и бъде. Естествено и този кеф не продължава много предпочита да си беснее из двора и да търчи насам натам. Като беше по малка и я гледахме в нас решението беше да се прибере ВСИЧКО което може да докопа и разруши. Имаше си позволени места имаше си и забранени. Докато вечеряхме нямаше право да ни закача - как го постигнахме. С един вестник на руло и всеки път щом се опита да ти гризне крачето или да се покачи на масата следваше строго НЕ, ако не слуша шляп с вестника. Под масата винаги имаше нейни си играчки кокали от кожа и други глупости та да се занимава докато седим спокойно. И естествено пълен игнор все едно я няма защото погледнеш ли я все едно и казваш ела да си играем и разваляш дисциплината. И никаква храна от масата това трябва да ти е закон!!! Храниш я само на нейното място и в определените часове. Лакомства докато се обучавате като наградки може. Като си играете твоите ръце не трябва да са играчката която да се хапе, по добре вземи някой кожен кокал или топка и него раздърпвайте така постепенно ще се научи кое може да хапе и кое не. Но поразии винаги ще има...аз и сега незнам ако я прибера вътре дали няма да изгризе всичко което може. Лятото имаше едно парче плат което бях сложила над клетката като сенник, сега зимата се е откачило от единия край и виси, един ден я виждам как се опитва да го откъсне и сваля малки парченца от него по земята. Това го прави защото и е скучно цял ден в клетката и кактото стане интересно наоколо или има възможност за разнообразие го приема за добре дошло. Така че гледайте да я изморявате при игрите и разходките та да не остава енергия за пиоразии. Това е почти невъзможна задача, но постижима до 30% - 40% :ab_041:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#6764 Потребителят е офлайн   AngmarKing Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-November 11

Публикувано: 01 February 2012 - 12:55 PM

Добър ден!
Много ви моля някой да ми каже нормално ли е ако не някой съвет:
имам хъски на 118 дни 10 килограма е. Преди седмица почна да сменя зъбите (може да е от тва де) и до скоро си ядеше по 200-250 грама на ден от 4-5 дни непрекъснато по-малко и по-малко яде вчера е хапнал веднъж около 80 грама и тва е ... Днес само подуши купичката и си отиде. Храня го със Royal Canin junior PEDIATRIC za sredna golemina porodi. понякога като не иска от купичката от ръката ми яде или ако в нещо друго ( дори лист хартия) му сипя яде - сега и това не помага почвам да се притеснявам .

П.П. водих го на ветеринар и той каза че уж нищо му няма...

#6765 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2012 - 01:55 PM

Показване на мнениетоAngmarKing, в 01 February 2012 - 12:55 PM, написа:

Добър ден!
Много ви моля някой да ми каже нормално ли е ако не някой съвет:
имам хъски на 118 дни 10 килограма е. Преди седмица почна да сменя зъбите (може да е от тва де) и до скоро си ядеше по 200-250 грама на ден от 4-5 дни непрекъснато по-малко и по-малко яде вчера е хапнал веднъж около 80 грама и тва е ... Днес само подуши купичката и си отиде. Храня го със Royal Canin junior PEDIATRIC za sredna golemina porodi. понякога като не иска от купичката от ръката ми яде или ако в нещо друго ( дори лист хартия) му сипя яде - сега и това не помага почвам да се притеснявам .

П.П. водих го на ветеринар и той каза че уж нищо му няма...



Възможно е да го болят зъбите и затова да не иска да хрупа, може да заливате гранулите с пилешки бульон или топла вода, ако не искате да свиква с вкуса на готвено и като се поразмекнат да му ги предложите! Предполагам, че тогава ще ги яде, защото ще са като кашичка! Ако отказва повече от три дни го заведете на ветеринар отново, може и за второ мнение някъде другаде! Кучето жизнено ли е? Пие ли достатъчно вода?
User's Signature

Качена снимка

#6766 Потребителят е офлайн   AngmarKing Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-November 11

Публикувано: 01 February 2012 - 02:17 PM

Показване на мнениетоFlawless, в 01 February 2012 - 01:55 PM, написа:

Показване на мнениетоAngmarKing, в 01 February 2012 - 12:55 PM, написа:

Добър ден!
Много ви моля някой да ми каже нормално ли е ако не някой съвет:
имам хъски на 118 дни 10 килограма е. Преди седмица почна да сменя зъбите (може да е от тва де) и до скоро си ядеше по 200-250 грама на ден от 4-5 дни непрекъснато по-малко и по-малко яде вчера е хапнал веднъж около 80 грама и тва е ... Днес само подуши купичката и си отиде. Храня го със Royal Canin junior PEDIATRIC za sredna golemina porodi. понякога като не иска от купичката от ръката ми яде или ако в нещо друго ( дори лист хартия) му сипя яде - сега и това не помага почвам да се притеснявам .

П.П. водих го на ветеринар и той каза че уж нищо му няма...



Възможно е да го болят зъбите и затова да не иска да хрупа, може да заливате гранулите с пилешки бульон или топла вода, ако не искате да свиква с вкуса на готвено и като се поразмекнат да му ги предложите! Предполагам, че тогава ще ги яде, защото ще са като кашичка! Ако отказва повече от три дни го заведете на ветеринар отново, може и за второ мнение някъде другаде! Кучето жизнено ли е? Пие ли достатъчно вода?

Значи кучето е с мокро носле като реши хвърчи като торпедо, вода попринцип изпива ужасно много ( да не кажа число от сорта на 5 литра) сега малко по малко пие, но си пие. стори ми се, че му е по блед леко езика но може да си внушавам. притеснява ме че в талията и крачетата много окльощавя ( ако искаш може да си разменим скайп да ти пратя снимки и още информация ако е нужно)

#6767 Потребителят е офлайн   Romper Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 09-January 12

Публикувано: 06 February 2012 - 08:33 PM

Здравейте бандата, Да питам през колко време се къпе 1 3 месечно куче и като го къпя дали и как да му пазя ушите от вода
User's Signature

Качена снимка

#6768 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 06 February 2012 - 09:53 PM

3 месечно хъски не се къпе... кфо значи през колко време? Това да не е посуда...
User's Signature

Качена снимка

#6769 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 06 February 2012 - 10:07 PM

На нас ни се връзват към 3 или 4 /зависи/ основни къпания в годината. Основни говорим цялостни със шампоан, балсам, в домашна обстановка и хубаво насапонисване. Не броя миенето на коремчето или на лапите, или пък къпанията в реката или язовира... Ушите ги пазя адски много, тъй като сме прекарали няколко отита. Обикновено като цяло избягвам да ги мокря, но ако е наистина наложително навалям главата надолу и обливам отгоре, ако пък не ги пропускам и мия личицето /като на бебенце Качена снимка /, но без препарати. С подвижен душ е адски удобно! Ушите после ги чистя отделно отвътре с определен за това препарат /а това го правя профилактично от промеждутък между 7 или 10 дена/- но за това вече се допитайте с ветеринар. Пак казвам, че сме прекарали няколко отита и при нас е строго регламентирано чистенето, та за непрекарало тази гадна болест куче не знам на колко време се чистят, но нашите уши се цапат адски бързо и вече сме предразположени... И наистина си е строго индивидуално къпането, зависи от много неща, а за 3 месечно кученце е много рано. Особено в това време! Изчакайте да изпролетее, че и да излетее дори!

#6770 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 07 February 2012 - 09:40 AM

Рано е да го къпеш. Изчакай да стане по-топло. Ако пък е чааааааккк толкова мръсен го изплакни с чиста вода и след това под домашен арест на топло.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#6771 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 February 2012 - 02:12 PM

Недей да къпеш толкова малко куче! Наистина изчакай да се затопли!
Аз Неро го къпех на 3-4 месеца, обаче от миналото лято почнах всеки месец или най-много през един, защото почваше да го сърби като не е къпан дълго време . . .
User's Signature

Качена снимка

#6772 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 07 February 2012 - 04:26 PM

Пробвай със сух шампоан, който е ползвал да каже как става номера. Аз не съм само знам че има такъв. И аз Зина я окъпах чак на 5-6 месец. Рисковано си е за малко куче, особено ако е студено както е сега.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#6773 Потребителят е офлайн   Jessymm Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 29-January 12

Публикувано: 07 February 2012 - 07:16 PM

Здравейте!
Хора,помагайте със съветииии .... преди малко кучето ми намери много топла храна и хапна две хапки от нея , след което започна да повръща :( ....какво да правя,нещо да не му стане?

#6774 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 February 2012 - 07:34 PM

Показване на мнениетоJessymm, в 07 February 2012 - 07:16 PM, написа:

Здравейте!
Хора,помагайте със съветииии .... преди малко кучето ми намери много топла храна и хапна две хапки от нея , след което започна да повръща :( ....какво да правя,нещо да не му стане?


Не знам дали топлата храна има нещо общо с повръщането! По-добре звънни на ветеринар!
User's Signature

Качена снимка

#6775 Потребителят е офлайн   Jessymm Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 29-January 12

Публикувано: 07 February 2012 - 07:48 PM

Показване на мнениетоFlawless, в 07 February 2012 - 07:34 PM, написа:

Показване на мнениетоJessymm, в 07 February 2012 - 07:16 PM, написа:

Здравейте!
Хора,помагайте със съветииии .... преди малко кучето ми намери много топла храна и хапна две хапки от нея , след което започна да повръща :( ....какво да правя,нещо да не му стане?


Не знам дали топлата храна има нещо общо с повръщането! По-добре звънни на ветеринар!


Ок.много Благодаря!

#6776 Потребителят е офлайн   MickeyYP Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 268
  • Регистрация: 06-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Skype:

Публикувано: 07 February 2012 - 08:11 PM

Показване на мнениетоnushcho, в 07 February 2012 - 05:26 PM, написа:

Пробвай със сух шампоан, който е ползвал да каже как става номера. Аз не съм само знам че има такъв. И аз Зина я окъпах чак на 5-6 месец. Рисковано си е за малко куче, особено ако е студено както е сега.



Ами,Нуше,зависи колко е мръсно кучето :md_064: Ние вчера се търкахме с такъв (на Биогруминг) ,амааааа ... почти никакъв ефект :dry: Ще си ходим кирлясали явно ... Обаче дори аз не се наемам да го изкъпя (над 2 годишен е) в такова време,абсурд - веднага ще се подрискаме,най-малко!

#6777 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 08 February 2012 - 09:05 AM

На Еди последните къпания бяха началото на септември 2011 и после чак към средата на януари, понеже преди това 2 седмици бяхме на гости при нашите и Еди беше пуснат навън, по цял ден се въргаляха с Аляска и той беше видимо чист, но много смърдеше като се прибрахме на Варна в апартамента се наложи да го изкъпя, все пак живее вътре. Та направете си сметката Romper за купането. Аляска я къпя 2-3 пъти в годината, но тя е дворно куче, иначе Еди живее вътре при нас и се къпе през 2-3 месеца, демек 4-5 пъти в годината. Зимата не къпя почти никога.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#6778 Потребителят е офлайн   zebri4kata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 04-January 12
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 08 February 2012 - 11:23 AM

Привет!Вчера сестра ми ме попита,кога кучетата си сменят зъбките,защото цялата е нахапана и и беше любопитно.И аз и отговорих,това което и на мен ми каза ветеринара към 5 тия месец.Но реших да и погледна зъбите и какво да видя :ud_009: един преден зъб и липсва,вижда се малко забъбче тамън пробило и цялата и предна ограда се клати :ab_041: умрях от смях да се шегувам с Криста :af_089: Таааа въпросчето ми е,за колко време си сменят всички зъбки?Приблизително де.На мене ми е дерт за острите кучешки :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#6779 Потребителят е офлайн   ISAYLA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 26-January 12

Публикувано: 08 February 2012 - 01:21 PM

Ехо? :re_037: Някой може ли да ми каже кога трябва да започна да обучавам Оскар? На команди например???

#6780 Потребителят е офлайн   Saika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 05-January 12
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 08 February 2012 - 01:31 PM

Показване на мнениетоzebri4kata, в 08 February 2012 - 09:23 AM, написа:

Привет!Вчера сестра ми ме попита,кога кучетата си сменят зъбките,защото цялата е нахапана и и беше любопитно.И аз и отговорих,това което и на мен ми каза ветеринара към 5 тия месец.Но реших да и погледна зъбите и какво да видя :ud_009: един преден зъб и липсва,вижда се малко забъбче тамън пробило и цялата и предна ограда се клати :ab_041: умрях от смях да се шегувам с Криста :af_089: Таааа въпросчето ми е,за колко време си сменят всички зъбки?Приблизително де.На мене ми е дерт за острите кучешки :ab_041:

Моята ги смени за месец и нещо-2, поне каквото съм видяла да кърви или да липсва :) Кътните последни ги смени и все окървавяше другите кучета , а някои стопани , изпадаха в паника хахаха Обаче тя не спря да хапе и след това, а е сега на 7 месеца. На доста познати знам, че спираT към 7-8 месец, а някои и към 10. Предишното ми кученце май и повече!Не вярвам да спред веднага, по-ското ще изкара още 2,3 месеца след като смени, че може и по-дълго да продължи. :smile:
User's Signature

Качена снимка
Поединок Добра и Зла происходит каждую секунду в сердце каждого человека, ибо сердце и есть поле битвы, где сражаются ангелы и демоны. :zz_214:

  • (393 Страници) +
  • « Първа
  • 337
  • 338
  • 339
  • 340
  • 341
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни