Боксер
#483
Публикувано: 22 November 2006 - 04:03 AM
[нищо лошо против тези без родословие, аз лично съм имал 2 боксера женски(без) и мъжки (син на женската и баща от Росия с родословие, което реално погледнато си е пак без oo , но много ми е разбирала мен главата преди 15 години, какво е това родословие и такива неща, то и информация нямаше много по-онова време, та си беше малко самоука работа. Те и докторите бяха още зелени или поне на такъв попаднах, то като нямаш избор щеш не щеш.......а пак да не говорим за материалната база във ветеринарните клиники, копираха му ушите с калъп за Доберман, че нямали за боксер) ]
Аз преди няколко дни говорих с един съдия и той каза, че нивото в БГ е доста лошо, и ако искам хубав боксер то трябва да се вземе от развъдник от вън.
Което звуци доста лошо за тази пороба в БГ, оказва се че има много привърженици, но уви истински боксери няма.
От известно време търся боксер пясъчен женски с черна маска на моцуната (с родословие), но се оказа невъзможно да намеря в БГ (намерих на няколко места в Русия...но това си е друга тема), вече не държа и да е пясъчен и да е женски....но пак е трудно, а и по това време на годината още по трудно.
...
А майлте който получавам са направо ...... ето извадка d)
Човека Х:
qmbol!elitni!120lv posledna oferta za vsi4ki posle gi prodavam na edro!
(има и прикачени снимки на които нищо не се вижда, но само на кученцата)
След запитване от моя страна за снимка на майката (просто от интерес.. иначе работат е ясна....) към същия 'Човека Х':
poradi golemiq interes na obqvata utre pristigat da vzemat 2 ku4enca za sofiq i plovdiv!ostavat samo2!120lv struvat i sme ot 4ernomorec! (следва снимка на която майката е като модел b) направо да ти останат очите, даже и в стойка е застанала, ........поне е женско (е то оставаше и да е мъжка майката), но това куче от снимката никога не е раждало)
Не ме озадачи снимката (може и това да е майката преди да роди), колкото къде точно се намират, тези боксерчета като прелетни птици angelpik
днес тук, утре там, после в магазина, и накрая всяка седмица при доктора.....
И най-интересното е, че като си купи човек куче и му казат: то има паспорт, елитно е, с васкини, обезпаразитено... и дрън дрън..... И човека си мисли ееее това е истински боксер (или там каквато порода си е взел).... А като порастне кучето се оказва, че е съвсем обикновено бездомно куче с поспорт, приличасто като малко на някоя порода (поне такива са голям % от кучета които ги продават по магазините.)
То хората отдавна са си го казали.. Интереса клати феса..... Жив пример за това е Варненското боксерче за 700лв. (няколко поста назад).
От друга страна едно куче с родословие (не за изложбени цели) струва 3-4 пъти повече то тези "квартално елитни" по 100лв. Ако си решил да го гледаш и да го храни с качествена храна по 6-9лв. килограма, да го тренираш и да изпиташ истинското удоволствие от самата порода, а нети е просто поредната играчка, то не е ли по добре вместо 100лв да дадеш 300лв за куче с родословие, така и породата се опазва?!
#484
Публикувано: 22 November 2006 - 11:08 AM
#485
Публикувано: 22 November 2006 - 12:18 PM
Еи хора я се осъзнаите малко. Кученцето което имам в момента е 3-ят ми боксер, нито един от 3-те не е бил с родословие!!! Това значи ли според вас че са били по-малко достоини за моите грижи!!! Това значи ли че, са по-глупави или по-малко красиви!!!
Има достатъчно представители на породата ДА наистина представители на породата а не улични псета, които нямат родословие. Ако кученцето има всички белези (външен вид и характер) на дадена порода но, няма родословие!?!
Писнало ми е да слушам високопарни думи на надути лелки и чичковци които разхойдат своя "шампион" (които по ништо не се отличава от моя "уличен" по техните думи).
Има достатъчно инфо по темата какви белези и качества трябва да има дадено куче за да бъде представител на дадена порода!!! НО никаде не се казва за това че трябва да е купено от нинам си кои си развъдник и башта му да има поне 16 медала!!!
Не казвам хора купъваите си сметеници без да знаете от къде е дошло кутрето ви. Но според мен ако човек знае какво търси е достатъчно да види родителите на кутрето за да прецени за него ли е то.
И накрая не е важно дали кученцето ви е медалист или не. Важно е дали вие го обичате и се грижите добре за него!!! То ще ви обича при всички случаи.
#486
Публикувано: 22 November 2006 - 12:55 PM
mi6elov колко са хората които разбират от боксери?!
примерно ти знаеш какво да гледаш - белези, пропорции и т.н, но има и хората които са виждали боксер само на снимка и хоп следващия момен си купуват "боксер"?! но когато порасне.... малко се разочароват.. прилича, но несъвсем на тези от снимките.
Не ме разбирай погрехно, нямам нищо против къчетата без родословие, но когато си купиваш такова куче трябва да си добре запознат с породата, а не да се оставиш да те убеди магазина или търговеце, да видиш родителите и т.н. Виждал съм наистина добри боксери и без родословие.
#487
Публикувано: 26 November 2006 - 02:23 AM
P.S.
един сайт, в който има оценка на всички известни марки храни.
http://www.dogfoodan...g_food_reviews/
-----------------------------------------------------------------------
Малко полезна информация за храната на боксерите:
* Най-походящи храни са тези с 22-26% протеини (независимо от възрастта на боксера). Да се избягва храна за Large Breed и Puppy, поради високото съдържание на протеини над 33%-36%, което води до бързото израстване на костите. Препоръчва се хубавата Adult или "All-age-stage" храна още от 2 месеца, тъй като тя има 26% протеини и е най-добре балансирана.
* да не съдържат "CORN" (при боксерите се предизвиква алергия)
* на всеки 2 месеца да се редуват вида гранули (Пилешко, Агнешко, Пуешко и т.н, може и от различни марки, като се следи за предпочинанието на боксера към определен вид гранули)
#488
Публикувано: 27 November 2006 - 12:39 AM
(повече протеини от 22-26% водят до бързото израстване на костите и съпътстващите ги тъкани не могат да израстнат в правилни пропорция)
Canidae http://www.canidae.com/
Blue Buff http://www.bluebuff.com/
За жалост тези храни все още не се предлагат в България.
PS.
Функцията за редактире не работи a) или поне не всеки път го има бутона 'редактирай' хем съм си логнат
#489
Публикувано: 27 November 2006 - 08:05 AM
Второ бих отбелязала, че единствената храна с 33-36% протеин (поне от предлагащите се на нашия пазар) е Роял Канин; всички останали марки следват тенденцията, че за едрите породи е необходим по нисък процент протеин и той е около 24-25% в разновидностите за Large Breeds, т.е. казаното дотук е невярно и или източникът не е добре запознат, или има някакъв друг мотив предвид.
Впрочем, разликите между "джуниър" и адълт храните са предимно в състава откъм калций, фосфор и добавки за ставите и храносмилането - джуниър храните са с повече калций (около 1.2 до 1.5 при около и под 1 в адълт) и съответно фосфор; по-качествените марки съдържат допълнително глюкозамин и разни други "младежки" добавки. От тази гледна точка за "средно-едри" кучета от типа на боксера наистина няма толкова голямо значение дали се хранят с джуниър или адълт храна от малки (има значение за ротове и оттам нагоре по размери)... но все пак трябва да се следи съотношението на калций-фосфор в кръвта и да се дават допълнително препарати, ако е необходимо.
С други думи - инфото е полезно, но и малко размишления и търсене на причините за един или друг съвет няма да навредят 1super
Впрочем, за боксерите е важен дори не толкова процентът протеин в храната, колкото процентът МАЗНИНИ... това така - за размишление.
--
Бутонът "редактирай" е опция с времеви ограничения, т.е. известно време след публикацията на съобщението не можеш вече да го редактираш. Затова и не винаги го има.


#490
Публикувано: 27 November 2006 - 02:15 PM
CORN - източника е www.boxer-dog.org американски е, би следвало да е царевица?! или зърнени храни като цяло да се избягват?
Ето някой от предлагани храни в БГ:
Country Value Puppy Formula protein 27% (Meat meal, whole grain ground corn, ...)
Nutra Nugget Puppy Protein 31% (Chicken by-product meal, whole grain ground corn...)
Nutra Nugget Adult Maintenance Protein 21% Fat 12.0% (Chicken by-product meal, whole grain brown rice, brewers rice, wheat flour, whole grain ground corn...)
Nutra Nugget Lamb Meal & Rice Protein 25% Fat 15.0% (тук думата corn не се среща под никаква форма)
Diamond Premium Adult Protein 26% (Chicken by-product meal, whole grain ground corn,...)
Bosch Adult Lamb & Rice Protein 21% Fat 10.5% (тук думата corn не се среща под никаква форма)
Bosch Junior Maxi Plus Protein 24% Fat 12% (тук думата corn не се среща под никаква форма)
Royal Canin изключваме.
Това ли са най подходяшите храни за боксери на нашия пазар (по качество/цена)?
1) Bosch
2) Lamb Meal & Rice (в тях не се съдържа corn)
3) Country Value
4) Nutra Nugget
#491
Публикувано: 27 November 2006 - 04:00 PM
Wheat flour, maize, fresh poultry meat, fresh meat meal....
е то е на зърнена основа. И е това maize(царевица) .... изгелжда отпада от 1) място. А и първите продукт не е месо. Пак до колкто прочетох било важно колкото повече първите продуки са на месна основа толко е по качествена. (т.е приготвяла се на по ниска температуа (90C) и се запазвали качествана на харатана)
Ужас направо се обърках от всички храни. ouu
#492
Публикувано: 11 December 2006 - 11:40 PM
Прикачени файлове
-
post_29_1165873256.jpg (34.45K)
Брой сваляния: 90
#493
Публикувано: 11 December 2006 - 11:45 PM
Прикачени файлове
-
11122006053.JPG (24.02K)
Брой сваляния: 84
#494
Публикувано: 11 December 2006 - 11:50 PM
Прикачени файлове
-
____________1050_.JPG (37.09K)
Брой сваляния: 83
#495
Публикувано: 12 December 2006 - 02:16 PM
Моят Рекс е на 10г, но по никакъв начин не му личи възраста.Още си е същата откачалка, както когато беше на 4 месеца.От цялото котило само той беше пясъчен, а всички останали бяха бели.6 месеца, след като го взех, видях братчетата му, които бяха поне два пъти по-големи от него и с огромни глави.Това може би бе единствения път, в който съжалих, че не взех бял, но сега не бих го заменил за никое друго куче w)
Баща му беше страхотно, огромно куче- 54кг, което си е страшно много за боскер.Него го гледах около 5-6 месеца и от тогава се влюбих в породата.След като стопанинът му намери женска си взех моят Рекс.Въобще не прилича на баща си, даже по скоро е същият като майката на външен вид.
Ето и няколко снимки:



На последната се забавляваме яко b)
Може и да не покрива стандартите за изложба, но си е едно страхотно любвеобвилно куче w)
#498
Публикувано: 18 December 2006 - 01:57 PM
Цитат
d) Ината си го проявява само за хапчетата за глисти когато и давам.Слагам хапчето в салам и го давам ,дъвче изяжда салама и хапчето го плюва ,как го прави незнам. А това за развода незнам какво да кажа . Гадничко е ,но живота продължава все пак този снежко е със теб това е 1super

milena
#499
Публикувано: 18 December 2006 - 10:26 PM
angelpik
дълго време му търсих "булка" ,но немска линия( и руските са хубави,но имат много дълги муцунки),а така и не намерих.
ако някой е заинтересован,да ми пише!
Прикачени файлове
-
rico_2.jpg (109.91K)
Брой сваляния: 86
#500
Публикувано: 18 December 2006 - 10:29 PM
Прикачени файлове
-
rico_1.jpg (98.19K)
Брой сваляния: 83