Dog.bg Форуми : Вълкът - възхищение или омраза

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Вълкът - възхищение или омраза

#61 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 26 January 2009 - 06:48 PM

alexy,виждам,че и ти си информиран от wikipedia.org :blink:Лошо няма.Аз бих казал,че вълчия вой може и да не стряска останалите животни,но на мойте ловни кучета определено им въздейства ;DМоже би е така защото са имали близка среща с този вид ;DИначе това,че вълка не вие когато е на лов е напълно вярно,виенето служи за комуникация и предупреждение към останлите вълци,че територията е заета :ribok:

#62 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 26 January 2009 - 07:25 PM

Цитат

alexy,виждам,че и ти си информиран от wikipedia.org :blink:Лошо няма.Аз бих казал,че вълчия вой може и да не стряска останалите животни,но на мойте ловни кучета определено им въздейства ;DМоже би е така защото са имали близка среща с този вид ;DИначе това,че вълка не вие когато е на лов е напълно вярно,виенето служи за комуникация и предупреждение към останлите вълци,че територията е заета :ribok:


:blink: :palec:
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#63 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 January 2009 - 07:52 PM

Цитат

Цитат

...аз гледам добитък за месо  и затова ползвам Rottweiler Messerhund...


METZGERhund, mein Freund ... METZGERhund ... MESSERhunde kenne ich keine ... ;D



договорились- бирата от мен

#64 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 January 2009 - 01:52 AM

kolibka.com -  Търсачката:Wolves, все пак е интересно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#65 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2009 - 08:09 AM

Цитат

Цитат

Цитат

...аз гледам добитък за месо  и затова ползвам Rottweiler Messerhund...


METZGERhund, mein Freund ... METZGERhund ... MESSERhunde kenne ich keine ... ;D

договорились- бирата от мен


;) B) ;) B)
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#66 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 January 2009 - 09:03 AM

Може ли да запитам - какво прави тази тема при ротовците?  :huh: Не виждам никаква връзка между ротвайлер и вълк.Мисля,че е по-подходяща за някой форум за ловджийски породи.  ;)
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#67 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 27 January 2009 - 09:20 AM

Цитат

Може ли да запитам - какво прави тази тема при ротовците?  :huh: Не виждам никаква връзка между ротвайлер и вълк.Мисля,че е по-подходяща за някой форум за ловджийски породи.  ;)

Прочети я от самото начало и ще разбереш :) Пък и малко повече обща култура и знание и в друга област няма да ни навреди...поне така си мисля :)
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#68 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 January 2009 - 09:34 AM

Цитат

Може ли да запитам - какво прави тази тема при ротовците?  :huh: Не виждам никаква връзка между ротвайлер и вълк.Мисля,че е по-подходяща за някой форум за ловджийски породи.  ;)

ами мястото и е точно тук,ако я бяхте прочели внимателно,както и темата от която тръгна нямаше да задавате въпроси като този...
за справка,темата тръгна от "защо не се дават кокали на кучето", после дали вълците ядат кокали а оттам как ротвайлери пазят стадо от вълци...

КОКО регистрирах се във Форума за каракачанско куче,влязох,четох-гледах и не вярвах на ушите си....по интригантски,интересчийски и комплексарски форум не съм виждал...единственото което става там е мерене на пишки-кой е по по най само бате Енчо го няма....всеки дърпа чергата че неговите кучета са чисти,а всички други са мелези... грозна гледка....
към шадоу-нищо лично но след това което прочетох там,а подобни писания съм чел и в мартен,не виждам с какво този форум помага на хората занимаващи се  с животновъдство..на мен ми е под достойнството и самоуважението да участвам в такива интриги .....като гледам отношенията и нагласите в този форум-половината ще скочат срещу мен че ползвам грешна порода,и ще се почнат опити да бъда вкаран в правия път-забрави..стар съм за да се доказвам пред интернет плъхове колко струвам-хората гледащи добитък не се интересуват много имат ли документи за родословие кучетата им или не,стават ли за изложба или не,мелези ли са или не...аз имах куче което се беше хванало във вълчи капан,двата му предни крака бяха смлени,и не оставяше стадото-зимата сядаше и вдигаше смачканите си лапички защото замръзваха,и си умря във стадото..да кажа ли каква порода беше????
не ме интересува дали моите кучета са КК, КО, БОК-все тая....ако искате мога да ви пусна сними от 1940-45 година на която са кучетата на дядо ми-на него надали му е пукало ква порода са неговите и дали на комшията са по чистокръвни..единственото което го е интересувало е кучетата да пазят стадото...а името....все още в нашия край им викат "чобан копек" "чобан копеся" -овчарско куче,въпреки че в региона има мноого каракачани...името няма значение..

сега се връщаме към ротвайлера и кумчо вълчо...
ротвайлера има всички дадености да бъде пазач на стадото,за пастир не съм го пробвал-не съм овчар...
силен,издръжлив,смел,със силно изразен инстинкт за охрана на територия,собственост,глутница..спокоен,безстрашен...единственото което трябва да се направи,е кученцата от малки да бъдат в стадото за да свикнат че това е част от глутницата им :)  по скоро да може стадото да приеме кучетата като свои,защото на чужди кучета се гледа както на вълк-като заплаха..
след това нещата следват нормалния си ход-породата ротвайлер успешно охранява стадо от вълци,чакали,хора...
достатъчно интелигентен за да не се "даврандисва" на силата си и да се пробва да влиза в единоборство с вълк,или пък да прави грешката да преследва вълк в гората..

нямам нищо против българските овчарки-без значение как им викат,но те са си овчарки..значи да си пасат овцете...аз нямам овце,за какво ми е овчарско куче

#69 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 January 2009 - 09:46 AM

Прочетох я от начало.И все пак мисля,че мястото й не е тук.
И все пак темата е Вълкът - ...... .Прекръстете я на Ротвайлери - едни отлични овчари,например. ;) И отгава си пишете. От всичко,което прочетох малко хора  са писали по темата.Едни ми пишат за кангали.други ротовете колко добри овчари били....пълна бъркотия  :huh:

Колкото и да чета,според мен мястото на темата не е тук! :tikva:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#70 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 January 2009 - 10:01 AM

Навар, не се сърдя. Явно и тук не си надничал в "Кучета пазачи на стадата"- просто не можахме да опазим и нашия форум от навлеците.  :( Слагаха банове, но ни обвиниха едва ли не в геноцид.  ;D Иначе, има раздел за стадата и кучетата, които ги охраняват- но твоя воля, не пиши.
Сори за офф-а...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2009 - 10:20 AM

Цитат

Прочетох я от начало.И все пак мисля,че мястото й не е тук.
И все пак темата е Вълкът - ...... .Прекръстете я на Ротвайлери - едни отлични овчари,например. ;) И отгава си пишете. От всичко,което прочетох малко хора  са писали по темата.Едни ми пишат за кангали.други ротовете колко добри овчари били....пълна бъркотия  :huh:

Колкото и да чета,според мен мястото на темата не е тук! :tikva:


на мен пък ми се струва че е време да се поуспокоиш малко и просто да не четеш ТУК ТОЧНО ако не ти харесва темата!

Ротвайлерът е работна порода и е започнал "кариерата" си именно като куче живеещо и охраняващо големи стада говеда из планините. новото което научих от тази тема е че NAVAR е първият и навярно единственият човек в БГ ползващ нашите кучета за онова за което са били предназначени още при зараждането на породата ... мисля че това е един много интересен и ценен опит доказващ още веднъж колко ценно е нашето куче ...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#72 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 January 2009 - 11:32 AM

Ок.Напълно съм съгласна с теб и поздравявам Navar за решението му.Но щом искате толкова да пишете за овчара-рот,създайте друга тема,не пишете тук  ;)
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#73 Потребителят е офлайн   nemooo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 27-June 08
  • Gender:Male

Публикувано: 27 January 2009 - 11:51 AM

Цитат

Ок.Напълно съм съгласна с теб и поздравявам Navar за решението му.Но щом искате толкова да пишете за овчара-рот,създайте друга тема,не пишете тук  ;)

xaxaxa с жена неможе да се излезе на глава ;D
User's Signature

Кучето е единственото същество, което ви обича повече отколкото вие обичате себе си

#74 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 27 January 2009 - 12:59 PM

Цитат

Ок.Напълно съм съгласна с теб и поздравявам Navar за решението му.Но щом искате толкова да пишете за овчара-рот,създайте друга тема,не пишете тук  ;)

Ма тая тема я създадоха именно затова.  :huh:
Най-мразя да обяснявам елементарни неща, ама понякога се налага.  :(
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 January 2009 - 01:06 PM

Мхм.Така ли? Виж ти! Темата била за ротовете овчари  :o Боже колко съм проста! А аз си мислех,че е за вълка!Сранно,защо съм се обиркала?  :rolleyes: Аааа,видях.Ми от заглавието - Вълкът - възхищение или омраза


П.С.Nemooo не можеш да повярваш колко си прав майна!(е ти може и да си седнал де ...  ;D )
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#76 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 27 January 2009 - 01:16 PM

LilTed темата си е на точното място,щом модератора е съгласен,както и всички които пишат тук B)Мисля,че само един участник недоволства......и нямам представа защо,може би за да изпъкне ;)А иначе по темата- Искам да попитам NAVAR ,случвало ли се е някое от кучетата му да хукне по разгонена вълчица в гората или обратното-някой вълчо да доиде по някоя кучка :drugarche:

#77 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 January 2009 - 03:21 PM

LIlted,  НИЩО НЕ СИ ПРОЧЕЛА...в цялата тема, няма нито едно място където се говори за ротвайлер овчар,за ротт пазещ овце-напротив на няколко места написах че аз нямам овце,и затова нямам овчарски кучета....но ти явно си решила че темата е за ротвайлери овчари-казах с жена споря само в нейно отсъствие
Шадоу-ще пиша,но не искам конфликти затова не очаквай от мен да бъда активен като тук...чел съм темата за кучета пазачи на стадата,отвратих се от интригите в темата фотогалерия на кангал... и се отказах да пиша
регистриран съм и в мартен-там същата работа...спор кой е баш пазителя на породата,но там чета заради един мой авер,който разбира от кавказки и пише за тях..но и там не пиша...разбери ме правилно-аз съм от край,и от род в който животновъдството е било и е основен поминък заедно с дърводобива...
аз само смених добитъка-от овце и кози,минах на крави и прасета-това се купува ,а съответно с тази промяна промених и кучетата,защото се оказа че не винаги добрите овчарски кучета стават за говеда и свине..имам и няколко овчарски кучета-една кавказка,две БОК-така ми казаха като ми ги донесоха,и няколко кучета от линията на дядовците ми,и на съседите ми-длаи са каракачанки,горани или тракийски молоси,или вълкодави или квото и да е там име за което се спори-не ми пука,за мен са "чобан кьопеся"  с този турцизъм ги наричаше дядо ми,така им е викал и неговия дядо..така си и остана

към Black Heart вълк не е качвал моя кучка,но се е случвало мъжкар да хукне след вълчица или чакал-ка като се разгонят,повечето така и не се прибират..намираме останки после...само кавказеца избяга веднъж,завърна се отслабнал,целия в рани-предполагам че е скачал вълчица,но са се появили останалите членове на глутницата и е офейкал навреме...след като се възстанови го кастрирахме и оттогава никъде не ходи...виж ротвайлер не е хуквал да търси секс досега

#78 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 January 2009 - 03:51 PM

А ти защо си мислиш,че рот-овчар означава куче пазещо овце?  :huh: Нали имаш рот,не прочете ли стандарта,че са били пазачи на добитак т.е. овчари.Просто няма по-подходяща дума за това.
Ако съм те обидила по някакъв начин,като казвам ротове овчари ИЗВИНЯВАЙ! 


П.С.Наистина почнах да съжалявам,че изказах мнението си!Кой ме кара да казвам,че темата е за вълкът,а не за кучета?  :mazohist: :mazohist: :samoubiec:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#79 Потребителят е офлайн   Black Heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 87
  • Регистрация: 08-September 08

Публикувано: 27 January 2009 - 04:54 PM

NAVAR -Значи все пак има някаква възможностда има кръстоска мецду вълк и куче :blink:Питах те защото тук един дядо ми е разказвал,как баща му едно време имал едро овчарско куче,което вместо да охранява от хищника се разгонило(незнам дале било мъжко или женско) и привлякло своя див събрат ;Dрезултата бил повече от 50 убити овце :samoubiec:само една останала,защото имала звънец на шията и вълкът не я пипал(нещо ,което знамм,че не е врно от личен опит ;D)

#80 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 January 2009 - 05:54 PM

и аз съм чувал за кръстоски между овчарски кучета и вълк,в смисъл кучка и мъжки вълк,обратно и да е имало надали някой е виждал...лошо е когато овчарско куче стане ортак с вълка-дали заради нагон,или заради глад се е случвало вълк и куче заедно да давят овче....
Госпожице ЛИЛТЕД-куче охраняващо добитък и куче овчар не е едно и също,все едно на шофьор на автомобил да кажа каруцар,или ватман-ми и двамата са хора каращи превозни средства..
нека не бъркаме овчарското куче,с кучето охраняващо стадо говеда-тва е все едно да сравняваш птичар с хрътка и гонче с ягдтериер-всички са ловни,нали ?...
а не ти ли стана ясно че на темата мястото и е тук,след като става дума за ротвайлери и вълци,пък и за динго да става дума-след като има интерес от хората занимаващи се с ротвайлер-не виждам къде е проблема,не знам поради какви подбуди ,и заради чии интереси толкова се тръшкаш да бъде преместена..ако не те интересува-не четеш.много е лесно

а защо темата е за този подфорум-ами аз може да съм един от малкото които са върнали ротт-а към това за което е създаден,но не означава че ще съм последния..животновъдството е било,и ще бъде основен отрасъл в икономиката ни,а пасищното отглеждане е един от критерийте за сертифициране на био(или екологичното) животновъдство,което скоро ще започне да се развива и у нас..а за пасищно отглеждане,трябват кучета да пазят стадото от лоши хора,и Големия лош вълк...за говедата ,според моя скромен опит ротта се оказва ужасно удачен.....

  • (7 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни