
Изолатор БУРГАС. Надеждата, която познавате! Ограниченият, но свободен огнен дух, на десетки забравени душици!
#202
Публикувано: 14 June 2010 - 11:29 AM
вчера посетихме приюта.Занесохме храна и заведохме на ветеринар две от кучетата.
Малко пале, което нарекохме Кони и един наш стар познайник - слепичкия сетер, който след като бяха осиновили отново върнаха в приюта.Ето и резултатите:
Сетерчо ( кръстили са го Цезар ) няма дирофилариоза, направихме тест.Кръвната картина е много зле, понижени са всички кръвни показатели, с бледи венци е, анемичен.Прегледахме и очите, но има нужда от консултация със специалист офталмолог.Може би има някакъв шанс за едното.За сега момчето все още е в приюта.Имаме нещо предвид за него и да се надяваме, че до края на другата седмица ще успеем да го измъкнем от там.За сега сме го обезпразитили вътрешно и външно, взехме антибиотик и дадохме превантивно препарат против микрофилариите.




Малката Кони е пале на което ако има късмета да оживее сме намерили осиновители.И при нея нещата не са розови.С левкоцитоза, кърваво разстройство, пъпна херния и гнойна рана на главата.За сега е в клиниката, където се борят за живота и.




До момента сме изследвали общо 4 кучета за дирофилария.На две от тях теста е положителен, на другите две сме започнали превенция:
Познавате Фифи и Кара от темичната за заминаването.Фифи си има и кърлежова треска и още куп усложнения в комбинация с дирофилариозата.На този етап, не можем да започнем вливания - те биха я убили.Трябва първо да я закрепим:

Кара е жизнена и енергична.По нищо не и личи, че е болничка, но и тя е с левкоцитоза и сме на антибиотици.Възможно е лечението и да се проведе в Холандия.Все още сме на етап уточняване.

Благодарим ви за помощта и подкрепата.Без вас не бихме успели да се погрижим за тези животни.

#203
Публикувано: 14 June 2010 - 11:56 AM

....и най-вече да благодаря на Доротея Тотева и Катерина Маркова, които направиха възможно закупуването на първите тестове

#206
Публикувано: 15 June 2010 - 05:08 PM




И..още малко за всички останали

#208
Публикувано: 21 June 2010 - 03:34 PM

П.П Става дума за черната фурия Кара и деликатната Фифи,от снимките по-горе.
#210
Публикувано: 26 June 2010 - 01:36 PM





Изключително симпатични три брадати кученца с тяхната мама,дано поне малките спечелят нечие сърце.


Останалите снимки тук

#212
Публикувано: 04 July 2010 - 04:41 PM
Посрещат ни все нови купища и купища малчовци, които скачат по краката ти, близкат и хапят пръстите ти, въртят мъничките си опашки и живота за тях е чудесен.Те не знаят, че утре ще започнат да слабеят, че гадните болести ще ги смажат малко по-малко...докато не се свият в едно далечно ъгълче на двора и не умрат.Те не знаят, но ние знаем и безсилието ни убива...
Тази малка принцеса грабна сърцето ми.

Ето я и част от детската градина.Всеки заслужава да бъде на тази снимка,сред избраните, отличените...

Най-трудно е за големите.Някой от тях знаят какво е човешка ласка, други знаят какво е свобода...

А когато си имал дом и си го изгубил отново, е още по трудно ( Белият зъб - куч, който беше осиновен и сега отново е върнат в приюта...поредния ).
#213
Публикувано: 04 July 2010 - 04:49 PM

#215
Публикувано: 04 July 2010 - 06:13 PM
Затова не плачете, хора, борете се!!! Колкото и да ви се струва обречно.... Нас чакат!
Този форум е прекрасно място, с толкова много силни хора, толкова красиви кучешки и котешки съдби...Тук всичко доказва, че усилията си заслужават!
#216
Публикувано: 10 July 2010 - 08:33 PM

Любов ли бе,да го опишеш.Мама и бебета.
Други пък си нямат мама,но пък продължават да чакат и да се надяват..
Този пък,е като реклама на Хъш Пъпис.Миличкия.
Бебета на килограм

Поредният породист нещастник в приюта.
Останалите снимки - тук
Едно момче рязко се откроява от останалите - Белият зъб.Осиновителите му го върнаха обратно в приюта-бил разрушител

Специална фотосесия - тук

#217
Публикувано: 10 July 2010 - 09:15 PM


Крачетата му са премазани от кола, едното е оперирано - махнати са му пръстчетата.Възстановява се бързо, тича, играе, закача се, страхотин хулиганин.Много жизнено и социализирано кученце.


Тия дребните госпожици, ще си останат мънички ( нали все това ни питат).Донесени разбира се от домашно развъдено куче - пинчер...ама с какво е кръстосано, не знам


Хеликоптера


И накрая, хубавата новина: днес не си тръгнахме с празни ръце

...и напълнихме нечии други


#218
Публикувано: 11 July 2010 - 10:50 AM

Виждате ли каква радост е когато "отмъкваме" щастливец, удовлетворението....
п.п Дано ми прости някога, че го зачулих като булка, той е истински мъж

#220
Публикувано: 18 July 2010 - 05:47 PM


Белият зъб е още там-красавец е.


Белият Бим,черното ухо


Рижа брадатка,чието шарено братче е било осиновено.

И последно,един поглед пълен с надежда..
