Кокер спаньол
#1991
Публикувано: 22 March 2007 - 05:40 PM
Шоколада е отровен за кучетата, сладко могат да ядат по малко, но няма смисъл. По-добре е без тези неща. По-добре плодове да им се дават, от тях не им става нищо.

Nothing but the best is good enough!
#1992
Публикувано: 22 March 2007 - 05:47 PM

Това е Одри. Не прави на другите това, което не искаш да направят на теб!
#1993
Публикувано: 22 March 2007 - 05:49 PM

Nothing but the best is good enough!
#1994
Публикувано: 22 March 2007 - 08:29 PM
кавалера ку4енцето ти е наистина много нежно и мило сладур4е да я нагу6ка6 хубаво r) w)
#1995
Публикувано: 22 March 2007 - 09:30 PM
Цитат
и мършичка обичат.... не знам прочела ли си как Лейди си намери крак от гларус или нещо такова.... oleeee
#1997
Публикувано: 23 March 2007 - 09:14 AM
Аз съм galsteg и от скоро съм в този сайт.
Кокерите са страхотни super best !
Аз имам английски спрингел спаниол-много е игрива,има черна и бяла разцветка, а лапите й са бели на черни точици и страхотно дълги черни къдрави уши b) . На една година е. Голяма палавница и много любопитна. Яде всякакви приготвени гозби (не сладки) ,без ограничение и е голяма лакомия. Наблягам на кокалите, пилешки глави и разни такива, но не в сурово състояние. Живее навън,тъй като сме в къща и имаме страхотен двор,а тя има построен цял апартамент. Е-е-е, екстри като баня няма, но ползва нашата! За сега толкова bravoS.
#1998
Публикувано: 23 March 2007 - 10:04 AM
Прикачени файлове
-
arinka_1.jpg (79.43K)
Брой сваляния: 34

Това е Одри. Не прави на другите това, което не искаш да направят на теб!
#1999
Публикувано: 23 March 2007 - 12:38 PM
galsteg, здравейте, радвам се, че има представител на тази порода у нас. Дали ще се намерят снимки, че да ви видим?
Относно храненето, ами да си призная зле си храните кучето.... отдавна в тази тема сме обяснили, а и не само в тази, че кокалите са ужасно вредни за кучетата, и че от тях се умира. Отделно в тях няма нищо хранително, дефакто вие не му давате храна като давате кокали. За готвеното мога да се съглася само ако ми кажете, че слагате всички микро, макро елементи, витамини, минерали, и всичко останало необходимо за дневната дажба на кучето. Освен това трябва и да е балансирано. Ако е така, няма проблеми, готвеното е полезно, но ако не е така трябва да ви кажа, че това може да доведе до сериозни здравословни проблеми. Съжалявам, че така ви посрещам, но съм длъжна да си кажа мнението, когато нещо не е правилно.
Иначе разкажете по подробно за спрингера, характер, какво обича, какво не обича, абе всичко което се сетите. Аз спрингер наживо не съм виждала, но предполагам, че е чудесно куче.

Nothing but the best is good enough!
#2000
Публикувано: 23 March 2007 - 01:38 PM
Не се притеснявай, от това, как си ме посрещнала. Тъй като искам да сондирам мнение и с други хора,които обичат животните,персионално-кокерите, държа да науча всичко с подробности за тях - кой как се грижи за домашния си любимец-кокер, за да мога и аз да си сверя часовника. Имам котарак - на 2 г.,но за съжаление, тази пролет отиде на "сватба" и още не се е прибрал, явно тайничко се е оженил. Спеше си вътре и си похапваше и от време на време правеше обход из района, но винаги се е връщал. Надявайм се и сега да се върне. Та така....Моята Дейзи беше бебе и много добре се беше сприятелиля с него, но когато порасна, той започна да я отбягва. Явно си е направил извод, че това голямото животно както си играе с него, може и да го смота набързо. Имаме си и друго куче, което е почти като Дейза,но не от нейната порода, с което много се разбират.
Относно храната - кокалите,които й давам са с месце (леко сварени),специално се вземат от месокомбинат - дано не й пречат. Сварявам й пилешки глави, от време на време и пилешки крака. Давам й съответно сухата храна и хляб. Друг път от нашето меню, когато е месесто, тя също консумира. Никога до сега не съм я оставяла цял ден да не яде - имам в предвид "почивка", защото тя е толкова лакома, че имам чувството, ако я храня през три часа, сигурно пак няма да се нахрани. Надявам се да ми дадеш евентуално примерно меню, относно храненето.
Ще се постарая в най скоро време да прикача някоя снимка! r)
#2001
Публикувано: 23 March 2007 - 03:03 PM
Относно котката, ами кастрация е варианта, аз имам 2 кастрирани, които не излизат, а за излизащите е в още по-голяма сила факта, че те оставят бездомно поколение, което ние не искаме. Иначе Сара се разбира перфектно с котката, която живее у нас, дистанцира се малко от котката на брат ми, но не са имали конфликти никога.
За кокалите пак ще кажа - няма смисъл от тях. Никакъв. Само губите пари, време да ги готвите и рискувате здравето на кученцето. Кокалите могат да бъдат много опасни. И изобщо не са хранителни, в тях няма почти нищо, което да се усвоява от организма на кучето. За пример - в дивата природа костите са единственото, което не се изяжда от хищниците.
Има два варианта на правилно хранене, аз съм привърженик на първия който ще спомена поради много причини. А именно хранене с гранулирана, качествена, кучешка храна. Тя има ужасно много предимства, някои от които са: много добре са балансирани хранителните съставки в тях, всичко е съобразено с дневните нужни на определени видове, породи, типове кучета. Освен това са доста по-удобни за самия човек, не губи време да готви, да претопля и т.н. А сравнени с едно балансирано готвено меню излизат доста по-евтино.
Готвеното трябва да е изключително съобразено с дневните нужди и това го прави изключително трудно за приготвяне. Определни дози, определени минерали, витамини, микро елементи, и т.н. Което се явява доста скъшо и доста времеемко за човек. Пък и никога не можем да бъдем сигурни дали сме сложили абсолютно всичко необходимо.
Както тук една доста уважавана от мен съфорумка обича да казва: Кучето не се нуждае от разнообразна храна, а от пълноценна такава.
Всяка порода си има определени нужди от храна на ден, производителите на гранулирани храни са съобразили с тези нужди и на всяка опаковка има таблица с дневната дажба за всяко куче. Всичко отгоре давано може да доведе само до здравословни проблеми породени от високото тегло на кучето. По-добре е то да седи гладно, отколкото да е преяло и дебело.
И последното, което искам да кажа е, че има различни типове гранулирани храни, които са разделени на класове. Най-добре е да се дават храни от супер премиум клас, т.е. най-качествените.
Аз храня Сара с храна клас премуим, но тя е достатъчно добра за нея и й действа отлично. СПряха проблемите с храносмилателната система, спряха алергиите, които правеше към някои по-нискокачествени храни, някои кокери правят алергия и към пилешките продукти, и това спря. Сара е в перфектна кондиция и вече 2 години я храня само с гранулираната храна и съм много по-доволна, отколкото когато я хранех с готвено.
Това е моят опит, а примерно меню за кокер: 150-200 грама качествена гранула на ден, разделена на две дажби + плодове за наградки, както и кучешки бисквитки или кожени кокали за упражняване на дъвкателните умения.

Nothing but the best is good enough!
#2002
Публикувано: 23 March 2007 - 03:19 PM
За КОНТАКТИ 0895448998
#2003
Публикувано: 23 March 2007 - 05:06 PM
samotnata ти неможеш да приесниш или убидиш никой,защото се пак секи има право на мнение и аз лично съм ти много благодарна за съветите които ми даде. 1super
#2006
Публикувано: 23 March 2007 - 11:03 PM
П.п. Радвам се, че мога да бъда полезна на някого, все пак някакъв опит е по-добре да се сподели, отколкото да си го пазя за мен си.

Nothing but the best is good enough!
#2007
Публикувано: 24 March 2007 - 11:04 AM
Благодаря и на всички останали, тъй като и аз незнаех в какво се проявява алергията при кучето.
Веднага ще взема мерки за моята хулиганка! d)
Днес смятаме да се разходим и да пощуреем.Вречето е прекрасно! По-късно ще се чуем пак. b)
#2008
Публикувано: 24 March 2007 - 02:45 PM
П.п. И да споделите мерките, които сте предприели, че после и ефекта им, за да знаем успели ли сме да помогнем, а и тези, които тепърва ще влизат да взимат опита и съветите.

Nothing but the best is good enough!
#2009
Публикувано: 24 March 2007 - 07:29 PM
#2010
Публикувано: 24 March 2007 - 08:04 PM
Хаха, Рудо май е голям лакомник! l)
Ние с Айра днес също направихме една голяма разходка в гората, но не успях да я снимам- тя не се спря нито за секунда! l)
А това е приятелчето на Айри, едно кокерче, живее в нашия блок. Много трудно го снимах, защото падна голяяма игра, но... нали са кокери! l) w) Това е Рики: w) Голям сладур, нали?
Прикачени файлове
-
S5002230m.jpg (22.24K)
Брой сваляния: 37




Вход
Регистрация
Помощ

Темата е заключена


Горе
Цитиране +







